Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kopiowanie wiersza wg kryterium tekstowego do nowego arkusza w excel

kromca10000 08 Feb 2021 19:13 153 2
 • #1
  kromca10000
  Level 1  
  Witam!
  temat wałkowany po tysiąckroć ale cóż począć skoro im więcej czytam tym mniej rozumiem. Proszę więc o idiotoodporną podpowiedź jak skonstruować makro przenoszące wiersz zawierający 17 wartości (17 kolumn) do nowego arkusza w tym samym układzie wg kryterium z kolumny A, wybieranego z listy rozwijanej ( pusta i dwie pozycje tekstowe). Warunkiem przeniesienia wiersza miałoby być wybranie tylko jednej z trzech pozycji.
 • #2
  Prot
  Level 38  
  Proponuję zrobić przykładowy plik z danymi i dokładny opis czego oczekujesz od tego makra :?: Czy w gotowym arkuszu ma sprawdzić kolumnę A i w zależności od kryterium tekstowego skopiować określone wiersze do drugiego arkusza :?: Czy też po zmianie wartości w kolumnie A na określony tekst, kopiować ten wiersz do drugiego arkusza :D :?: A co wtedy ma zrobić jeśli poprzednio był już skopiowany cały wiersz, a teraz zmieniono wartość komórki A np. na pustą :?:
 • #3
  kinggustav
  Level 26  
  Jak ma być proste to musisz uprościć zagadnienie, jak ma być idiotoodporne to musisz tak wykombinować, żeby się nie dało łatwo popsuć, niekoniecznie w kodzie. Zwykle są to sprzeczne wymagania. Programy idotoodporne zwykle nie są proste, chyba że ... programista wpadnie na jakiś genialny pomysł, jak się nie narobić. :)