Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lisperati1000 - przenośna stacja robocza z RPi Zero do programowania w Lispie

ghost666 09 Feb 2021 10:23 1083 0
 • Lisperati1000 - przenośna stacja robocza z RPi Zero do programowania w Lispie
  Conrad Barski (znany w sieci jako Lisperati) chciał mieć swoją przenośną „stację roboczą”, aby móc pisać w Lispie i widzieć wszystkie nawiasy, gdziekolwiek by się nie znajdował. Ponieważ nie ma wielu urządzeń z ultraszerokimi wyświetlaczami, mogącymi pomieścić wszystkie nawiasy Lispa, zdecydował się zbudować własną ultrakompaktową stację roboczą „Lisperati1000” do programowania. Wykorzystuje ona Raspberry Pi Zero W i wyposażona jest w ultra-szeroki - 1920 × 480 - 8,8 calowy wyświetlacz, kompaktową klawiaturę wykonaną z przełączników Cherry Brown i baterię o pojemności 4400 mAh. Wszystko umieszczone jest w drukowanej 3D obudowie.

  Kiedy Conrad po raz pierwszy zaprezentował swój mały podręczny komputer na Twitterze twierdził, że tylko 3 sztuki zostaną kiedykolwiek zbudowane, ale myślę, że szybko wymknął się spod kontroli, gdy projekt został przedstawiony w Hacker News, i zmienił zdanie po zobaczeniu popularności komputera do majsterkowania .

  Premiera jest planowana na koniec lutego tego rok. Komputer zostanie wydany jako zestaw do samodzielnego montażu, co oznacza, że jeśli planujesz zbudować własny, nadal będzie wymagane lutowanie i drukowanie 3D. Konieczny jest także samodzielny zakup gotowe części, w tym komputera jednopłytkowego Raspberry Pi Zero W i 8,8-calowy wyświetlacz na Aliexpress, który kosztuje od 65 do 85 dolarów, z płytą konwertera HDMI.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/02/08/lisperati1000-lisp-portable-programming-workstation-features-raspberry-pi-zero-w-ultra-wide-display/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10248 posts with rating 8528, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.