Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zewnętrzny moduł AI Z Jetson Xavier i interfejsam kamer GMSL

ghost666 09 Feb 2021 10:56 531 0
 • Zewnętrzny moduł AI Z Jetson Xavier i interfejsam kamer GMSL
  System NRU-110V firmy Neousys to komputer wbudowany dedykowany do platform AI na krawędzi, do instalacji zewnętrznych. System charakteryzuje się klasą ochrony IP67 i obsługuje system Linux na module Jetson AGX Xavier. Komputer posiada port 10GbE oraz osiem synchronizowanych w czasie interfejsów GMSL. Komputer dedykowany jest do wymagających zastosowań, w tym robotów i zautomatyzowanych pojazdów. System działa jako koncentrator sygnałów kamery dla zastosowań w "zewnętrznej sztucznej inteligencji", które wymagają ciągłej interakcji z otoczeniem w dynamicznych warunkach oświetlenia, w tym systemów autonomicznej jazdy, robotów mobilnych, rolnictwa precyzyjnego, inteligentnych systemów komunikacyjnych pomiędzy pojazdem i otoczeniem oraz teleoperacji.

  Podobnie jak dedykowany do robotów komputer ROScube-X oparty na AGX Xavier firmy Adlink, NRU-110V zapewnia zsynchronizowane w czasie połączenia z kamerami poprzez interfejs GMSL klasy samochodowej z wytrzymałymi złączami FAKRA Z. GMSL to technologia opracowana na bazie SERDES do obsługi dwukierunkowych danych, zasilania i sterowania za pomocą jednego kabla na odległość do 15 metrów bez opóźnień.

  Neousys dostarcza opcjonalnie również kamery GMSL z 7-metrowymi kablami FAKRA. Kamery wykorzystują matryce CMOS Semi AR0147 o rozdzielczości 1280 x 720, pracujące przy 30 klatkach na sekundę i poziomym FoV równym 197°. System obrazowania oferuje potrójną ekspozycję, >120dB HDR, a także automatyczny balans bieli (AWB), ograniczanie wpływu migotania diod LED na obraz oraz wysoką czułość - wszystko w obudowie IP67.

  NRU-110V jest wyposażony w deserializatory GMSL, które są połączone z preinstalowanym systemem Linux BSP ze sterownikami aparatu w celu "szybkiego i automatycznego dostosowania wartości ekspozycji aparatu do zmian światła, cienia i automatycznego balansu bieli" wskazuje firma Neousys. System może również synchronizować jednoczesne przechwytywanie wysokiej jakości obrazów z kamer "przy jednoczesnym przyjmowaniu sygnału GPS PPS w celu dopasowania danych obrazu do innych czujników". Dedykowane wejście GPS PPS łączy się z zewnętrznym modułem GPS.

  Zewnętrzny moduł AI Z Jetson Xavier i interfejsam kamer GMSL


  Inną wyróżniającą system cechą jest port 10GbE, który jest przeznaczony do "przesyłania masowej ilości danych obrazu" do towarzyszącego komputera z procesorem graficznym, który "wykonuje aplikacje o dużej szybkości" mówi Neousys. Kontrolowane przez Intel X550-AT połączenie 10GbE pomaga również "realizować wykrywanie i planowanie na tej samej platformie". Jetson AGX Xavier jest wyposażony w 8 rdzeni ARMv8.2, taktowanych zegarem 2,26 GHz i wysokiej klasy, 512-rdzeniowy procesor graficzny Nvidia Volta o zegarze 1,37 GHz z 64 rdzeniami tensorowymi, które obsługują wysokiej wydajności przetwarzanie neuronowe - do 22 TOPS INT8. Moduł zapewnia również wiele koprocesorów, w tym 7-drożny układ wizyjny VLIW oraz aż 32 GB pamięci LPDDR4 RAM i 32 GB pamięci eMMC 5.1.

  NRU-110V jest wyposażony w gniazdo M.2 M-key 2280 z PCIe Gen3 x2 do montażu dysku SSD NVMe. Jest też gniazdo mini-PCIe z wewnętrznym gniazdem SIM do łączności bezprzewodowej. NRU-110V jest ponadto wyposażony w dwa interfejsy DisplayPort dla wyświetlaczy o rozdzielczości do 3840 x 2160 przy 60 Hz oraz trzy porty USB 3.1 Gen1 oraz porty CANBus 2.0 i RS-232. W komplecie znajduje się również IMU i izolowany port DIO z trzema wyjściami cyfrowymi i czterema wyjściami.

  System ma wymiary 230 mm x 173 mm x 66 mm, waży 2,7 kg i jest zasilany przez złącze przyjmujące od 8 do 35 VDC. Od producenta zakupić można opcjonalny zasilacz 120 W. Komputer do montażu na ścianie działać może w temperaturach od -25°C do 70°C przy pracy z mocą 30 W TDP lub niższą lub gdy jest wyposażony w opcjonalny zestaw wentylatora. Bez wentylatora może pracować z maksymalną mocą w temperaturze od -25°C do 50°C. Inne cechy to wzmocniona ochrona klasy IP67 plus tolerancja na wilgoć od 10% do 90% (bez kondensacji), a także odporność na wstrząsy i wibracje zgodne z MIL-STD-810G.

  Nie podano jeszcze informacji o cenach ani dostępności dla komputera NRU-110V. Więcej informacji można znaleźć na stronie Neousys.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/jetson-xavier-outdoor-ai-edge-ai-computer-features-8x-gmsl-cams/

  Cool! Ranking DIY
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10248 posts with rating 8528, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.