Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] Naprawa/wymiana/przerobienie sterownika Orbitrek Buffalo ERM8600

borguss 09 Feb 2021 21:55 1050 5
    borguss
    Level 14  
    Witam.
    Mam w posiadaniu orbitreka Buffalo ERMM 8600.
    Padł mi główny komputer sterujący obciążeniem oraz pokazujący informacje o treningu - zasilanie dochodzi do płytki, lecz wyświetlacz/komputer nie reaguje.

Szukam osoby, która podjęłaby się naprawy takiego sprzętu lub kogoś kto ma dostęp do chociażby podobnego sterownika, aby móc go przystosować.
    Zdjęcie płyty głównej oraz inne wrzucam poniżej.

Mam także wstępne informacje, co najczęściej "pada" w tego typu sprzętach i chętnie się nimi podzielę.
    Mechanizm zmiany obciążenia to serwomotor - sterowany z komputera.

Może ktoś ma jeszcze inny pomysł, co można z tym zrobić ? Generalnie zależałoby mi najbardziej na możliwości zmiany obciążenia, ponieważ pozostałe parametry i tak będą mierzone przez Apple Watch. Może jakiś prosty układ z potencjometrem lub też regulacja manualna ? Jestem gotowy na wszelkie pomysły, gdyż obecnie sprzęt tylko stoi :cry:

[Zlecę] Naprawa/wymiana/przerobienie sterownika Orbitrek Buffalo ERM8600 [Zlecę] Naprawa/wymiana/przerobienie sterownika Orbitrek Buffalo ERM8600 [Zlecę] Naprawa/wymiana/przerobienie sterownika Orbitrek Buffalo ERM8600
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
    GanzConrad
    Level 25  
    remontuję właśnie orbitreka i z moich doświadczeń serwisowych mogę Ci doradzić, że najszybciej i najtaniej ogarniesz to korzystając z firmowego serwisu. Może da się taniej wymienić komputer kupując go na olx, albo kupując drugiego orbitreka na części, ale przerabianie tego będzie trudne lub wręcz niemożliwe/nieopłacalne (jeśli w grę wchodzi ingerencja w mikroprocesor/program to jest wręcz niemożliwa).
    borguss
    Level 14  
    Jeśli chodzi o przerobienie to bardziej chodziło mi o całkowite pominięcie komputera i albo prosty układ z potencjometrem, który by sterował serwomotorem, albo manualna regulacja pokrętłem na lince - są takie dostępne uniwersalne. Problem może być z dopasowaniem i wykonaniem tego. Pytałem już w różnych dużych serwisach fitness to wszędzie kwoty zaczynają się od 500zł w górę za wymianę/naprawę - przy czym jeden z serwisantów dał mi pewne wskazówki co prawdopodobnie jest uszkodzone. Kupno takiego drugiego na części raczej nie wykonalne - mało znana zagraniczna firma (chyba zachodnia).
    dozger
    Level 10  
    Witam
    czy masz może instrukcje jak tego orbitreka używać ? mam orbitrek innej marki ale z tym samym wyświetlaczem i nie wiem jak go odpalić.
    wojtek 9007
    Level 39  
    Witam - proszę napisać ile przewodów i jakiego koloru wychodzi z serwomechanizmu do płytki PCB.
    [Zlecę] Naprawa/wymiana/przerobienie sterownika Orbitrek Buffalo ERM8600
    borguss
    Level 14  
    Orbitrek został naprawiony w serwisie elektroniki przemysłowej oraz sprzedany. Temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim.