Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kruger Matz KM0232-S4 - Zjedzony pilot od telewizora

1kaczucha 10 Feb 2021 23:33 519 4
    1kaczucha
    Level 14  
    Moja kochana psinka podczas mojej nieobecności nudziła się zapewne i postanowiła podjąć próbę uruchomienia telewizora. Nie udało jej się to niestety, tak samo jak mnie po powrocie do domu 🙃
    Otworzyłem pilota i okazało się, że udało się psim ząbkom wyrwać sprężynkę od wejścia + z baterii. Pomyślałem, że nie wiele udało się bestii narozrabiać i zdrapałem trochę lakieru ze ścieżki, by pewnie przylutować urwany element, by zarówno przewodził prąd, jak też trzymał się mechanicznie.
    Niestety, po zamontowaniu baterii pilot nie emituje sygnału [sprawdzane kamerą ze smartfona]
    Poza padami od przycisków jest tylko jeszcze kondensator i mały scalak. Czyli tearetycznie "nie miało co się popsuć"
    Ma słynnym portalu aukcyjnym nie znalazłem pilota do konkretnie mojego tv [KM0232-S4] natomiast znalazłem do KM0232-S Czy to może być to samo?
    Czy wymiana kondensatora może pomóc? Kruger Matz KM0232-S4 - Zjedzony pilot od telewizora Kruger Matz KM0232-S4 - Zjedzony pilot od telewizora Kruger Matz KM0232-S4 - Zjedzony pilot od telewizora Kruger Matz KM0232-S4 - Zjedzony pilot od telewizora Kruger Matz KM0232-S4 - Zjedzony pilot od telewizora
    vorlog
    Level 38  
    Zagadaj do sprzedawcy
    https://allegro.pl/uzytkownik/vatservis/sklep
    Czeska firma, dorabia piloty do wszystkiego (ponoć)- podrzuć im te zdjęcia co wyżej.
    https://www.dalkove-ovladace.cz
    Mnie dorabiali dość popularny pilot do chińskiego TV "Dual" (nie mylić z prawdziwym Dualem :P)
    Te chińskie to straszliwie delikatny szajs, w wydaniu Czechów całkiem ładny i solidnie wykonany sprzęt.
    Cena też do przeżycia.
    V.
    bajdu
    Level 29  
    Posprawdzaj jeszcze raz lutowanie które wykonałeś i czy sprężynki baterii dobrze weszły w obudowę.
    1kaczucha
    Level 14  
    Przy otwieraniu nieostrożnością zarysowałem jedną ścieżkę przerywając ją. Zatem - żeby nie było wszystko na psinkę - w uszkodzeniu mam współudział. W naprawianiu pomagało czujne spojrzenie czworonoga 😁