Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brzęczenie w Panasonicu TX-29PX15P

wwdd 19 Oct 2005 18:54 1892 16
    wwdd
    Level 2  
    Kupiłem niedawno telewizor 29" Panasonica model TX-29PX15P
    i wszystko by było w porządku tylko po włączeniu zaczyna coś brzęczeć.
    Nie wiem czy to trafo czy jakieś cewki w każdym razie nie jest to cichy dźwięk któryby można było zignorować. Mam pytanie czy to jest normalne.
    mietex
    Level 25  
    Witam !
    Nic co zakłóca Ci odbiór wizji czy fonii nie może być normalne - oczywiście jeśli zakłócenia pochodzą z samego odbiornika. Jedyne dopuszczalne <brzęczenie> to takie, które występuje w chwili włączania TV włącznikiem sieciowym po np. kilkugodzinnym wyłączeniu z sieci. Działa wtedy układ rozmagnesowania kineskopu i ten moment może być słyszalny i to jest normalne. Natomiast pozostałe <efekty> to sprawa serwisu.
    Pozdrawiam.
    wwdd
    Level 2  
    W takim razie może zadzwonie do serwisu. Chociaż nie wiem czy coś to pomoże bo sprzedawca stwierdził że to normalny efekt pracy telewizora i prawie każdy tv z dużym kineskopem generuje jakieś piski czy brzęczenia. Ja natomiast zamiast cieszyć się nowym nabytkiem - po kilku godzinach oglądania dostaję nerwicy...
    mietex
    Level 25  
    A co miał powiedzieć sprzedawca ? - przecież on ma sprzedawać ......
    tom32
    Level 15  
    W TV 100Hz cewki pracują głośniej niż w 50Hz i faktycznie jak jest cicho w mieszkaniu ich praca jest słyszalna.Niestety serwis na to nic nie poradzi.
    dodii
    Level 17  
    Mam 29pm11 i też słychać ciche brzęczenie.Z tego co widzę to chyba normalne.
    wwdd
    Level 2  
    "Ciche brzęczenie" to pojęcie względne. Gdy oglądam tv w nocy i wyciszam głos do takiego poziomu żeby słyszeć "co się mówi i dzieje" to ten dziwny odgłos jest na tym samym poziomie co fonia. Nie wiem czy to jest normalne.
    MirkoRTV
    Level 23  
    U mnie jest taki sam objaw , cewki odchlania przy pracy 100hz emitują
    brzęczenie.Proponuję sprawdzić w sklepie , czy inne egzemplarze tak się
    zachowują. Może być problem z wymianą.
    Pozdrawiam.
    Telo
    Service technician RTV
    W nowych OTVC Grundig 100Hz też tak brzeczą.
    User removed account
    User removed account  
    europejczyk
    Level 18  
    Ja też mam Panasonica 29 cali 100Hz.
    Zakup ten (rok temu) okazał się moją życiową pomyłką!
    Kolory mi nie odpowiadają choć serwis mówi OK, głos jest mało dynamiczny a brzęczenie również jest.
    Żałuję że nie kupiłem SONY - jak kineskop padłby po 2 latach to trudno ale jakby działał to nerwicy człowiek by nie dostawał.
    "Panasonic - dramat TV"
    To moja nowa nazwa dla tej firmy, która sięgnęła dna - a cewki na kineskopie MADE IN MALAYSIA
    TV składak z ładną nazwą - nic więcej.
    Jakby ktoś napisał coś o SONY to byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam!!!
    tom32
    Level 15  
    Sony 100Hz też brzęczą i tylko 1 rok gwarancji,Panasonic 2 lata.a na podzespołach w TV Sony napewno nie jest napisane Made in Japan
    User removed account
    User removed account  
    mariusz1974
    Level 10  
    A ja miałem kupić Panasonic`a:cry:
    Myślę że lepiej zainwestować w Philipsa
    wwdd
    Level 2  
    To wszystkie Panasy tak mają? PX10 i PX20 też? Pytam, bo może udałoby się jeszcze wymienić.
    MirkoRTV
    Level 23  
    Witam.
    Osobiście uważam , że z dużych odbiorników 100Hz polecałbym niemieckie :Grundinga, Telefunkena.
    a potem Philipsa. OTVC przywożone z zachodu po kilkuletniej eksploatacji najlepiej się sprawują.Odradzam Thomsona i Panasonica.
    Telo
    Service technician RTV
    Ja bym żadnego nie kupił ogólnie wszystkie to skałdaki no morze Sharp jest japoński ale potem serwisownie tego masakra.