Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ploter - Docinanie folii /szkieł

12 Feb 2021 16:07 207 3
 • Level 21  
  Hej, prowadząc mały serwis komputerowy i gsm często ludzie pytają mnie o folie/szkła. Rzecz jasna nie posiadam ich na stanie, bo uważam że zamagazynuje się niepotrzebnie modelami które i tak nie zejdą. Natomiast przyszło mi do głowy zakupienie maszyny/plotera. Czy mógł by mi ktoś przybliżyć jak wygląda to cenowo? Czy jest jakaś możliwość "ręcznego" docinania np. folii hydrożelowych? Czy w ogóle takie coś ma sens?
  Dzięki Pozdrówka
 • Level 27  
  Nie wydaje mi się, żeby miało sens zakup takiej maszyny. Folie można kupić za parę groszy od chińczyków i nawet jak się nie sprzeda, to i tak wliczasz ją w koszta. Maszyna pewnie zwróci się po kilkunastu latach. Do samej maszyny będzie trzeba dokupować matryce, które i tak będziesz magazynował, więc gdzie tu sens?
 • Level 37  
  Proponuję poszukać wątków o folii i ploterach, bo takie tu były. Po krótce powiem tak, musisz policzyć ile tych folii zrobisz, ile za za folie zapłacisz od dystrybutora, za ploter, jakie to będą folie - klejone na mokro na sucho, w jakich wariantach. Co jak klient przyjdzie z reklamacja folii? Pamiętaj, że klejenie folii trochę czasu zajmuje - przelicz ile czasu "stracisz" klejąc - może w tym czasie zrobisz coś na czym zarobisz lepiej. Czasami arkusz folii jest droższy jak szkło - co jak klientowi się nie spodoba o będziesz poprawiał, będziesz stratny więcej jak dwa szkiełka.
 • Level 21  
  Czyli generalnie gra nie warta świeczki. Potrzebowałem opinii dzięki:)