Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hoverboard - sterowanie podłączenie pod jeden żyroskop, inne sterowanie

ironprzemek 12 Feb 2021 16:17 885 3
    ironprzemek
    Level 9  
    Witam wszystkich na forum .Mam pytanko pewnego dnia chciałem podłączyć dwa silniki w hoverbordzie pod jedną płytkę z żyroskopem i tutaj dostałem fantastyczne wskazówki jak to zrobić i się udało tylko że jedno koło jechało w jedną stronę a drugie w drugą co sprawiało że deskorolka się kręciła w kółko. Zrobiłem to tak że połączyłem dwa przewody w płytkach żyroskopów zielony z zielonym , niebieski z niebieskim natomiast zostawiłem bez zmian czarny i czerwony. Niestety podczas prób zmiany biegunowości w jednym kole przez przypadek został przemienione kable czerwony z czarnym i poszedł dym z płytki żyroskopu. Moje pytanie czy jest możliwość całościowego wypięcia tego żyroskopu tak żeby dwa silniki chodziły na jednym oraz czy jest gdzieś nie drogi sprawdzony sterownik tak żeby dwa koła jeździły pod jednym sterownikiem. Mile widziane żeby cały system posiadał wsteczny gdyż docelowo ma być zamontowane w 4 –kołowym pojeździe dla dziecka. Z góry dziękuje za wszystkie porady.
    hoverboard - sterowanie podłączenie pod jeden żyroskop, inne sterowanie hoverboard - sterowanie podłączenie pod jeden żyroskop, inne sterowanie
    slawko_k
    Level 34  
    Uzwojenia silników możesz ze sobą podłączyć to silniki będą kręcić się razem. Tyle że prąd ze sterownika rozłoży się na oba silniki wiec będą działały z połową mocy ale na początek może ci wystarczy.

Inna opcja to wymiana hallotronów w zepsutym silniku ( z tego co napisałeś to rozumie ze one padły) i wpięcie wszyskiego tak jak miałeś na początku tylko odwrócenie obrotów (to prosta czynność, niestety źle to zrobiłeś ale może 2 raz się nie pomylisz)
    ironprzemek
    Level 9  
    Witam serdecznie. Dziękuję za odpowiedz czyli jest możliwość całkowitego ominięcia płytki z żyroskopem ( jednej) ale silniki będą chodzić z ½ swojej mocy.?Aby to zrobić muszę połączyć grubsze kable wychodzące z jednego silnika (ciemnozielony, żółty, niebieski)z takimi samymi kablami w drugim silniku oraz mniejsze kable (zielony,czarny,niebieski, żółty, czerwony) analogicznie do kabli wychodzących z drugiego silnika? A co z kablemi dochodzącymi do spalonej płytki czyli czerwony i czarny? Bo zielony i niebieski mam połączony z niebieskim i zielonym kablem w płytce z dobrym żyroskopem. Jeżeli całkowicie odłączę płytkę spaloną i będzie wszystko działać wtedy będę mieć pewność że reszta jest ok i wtedy będę mógł szukać płytki dobrej lub naprawić wcześniejszą. hoverboard - sterowanie podłączenie pod jeden żyroskop, inne sterowanie hoverboard - sterowanie podłączenie pod jeden żyroskop, inne sterowanie hoverboard - sterowanie podłączenie pod jeden żyroskop, inne sterowanie
    slawko_k
    Level 34  
    ten 2 silnik dołączasz tylko 3 grube kable fazowe