Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz do Heco Aurora 700.

Marcin1177 12 Feb 2021 16:32 1809 6
    Marcin1177
    Level 4  
    Witam. Bardzo proszę o radę w wyborze wzmacniacza do Heco Aurora 700. Chcę kupić używany wzmacniacz w cenie 1000 - 1200 zł. Sprzęt będzie stał w półotwartym pomieszczeniu o powierzchni około 35 m2. Muzyka to głównie rock, trochę popu, czasem klasyczna. Chciałbym aby dźwięk był w miarę precyzyjny i lubię jak bas potrafi nisko zejść i bez dudnienia. 

Proszę o podanie jakiś typów, mile widziane też rady odnoście odtwarzaczy cd.
  • Helpful post
    Borutka
    Level 29  
    To jest raczej niska półka cenowa i na jakiś wyrafinowany i selektywny bas raczej bym się nie nastawiał. Poza tym do tego pomieszczenia wybrałbym Aurora 1000. Nie są to kolumny o zbyt jasnym brzmieniu (bas przykrywa resztę), wiec połączenie ze zwykle jasną i dość punktową Yamahą (od 700 wzwyż) może się podobać. Ostateczny efekt jest trudny do przewidzenia, ponieważ bardzo dużo zależy od akustyki pomieszczenia, ustawienia itp.
    Marcin1177
    Level 4  
    Borutka wrote:
    To jest raczej niska półka cenowa i na jakiś wyrafinowany i selektywny bas raczej bym się nie nastawiał. Poza tym do tego pomieszczenia wybrałbym Aurora 1000. Nie są to kolumny o zbyt jasnym brzmieniu (bas przykrywa resztę), wiec połączenie ze zwykle jasną i dość punktową Yamahą (od 700 wzwyż) może się podobać. Ostateczny efekt jest trudny do przewidzenia, ponieważ bardzo dużo zależy od akustyki pomieszczenia, ustawienia itp.

Dziękuję za odpowiedź. Czy niska półka cenowa dotyczy kolumn czy wzmacniacza? Myślałem o Aurorach 1000 ale wydawały mi się za duże.
    Rozumiem że do tych kolumn to raczej jasny wzmacniacz? A jeśli nie yamaha, to jakaś inna alternatywa? Może coś z harmana? Hk 980 lub starszy hk 680?
  • Helpful post
    Borutka
    Level 29  
    Mam na myśli półkę cenową kolumn. To są oczywiście dobre kolumny (w stosunku do ceny) i właściwie trudno znaleźć tańsze w tym segmencie. Ale główna zaleta basu jest taka że jest go dużo, a raczej jest pogrubiony. Czy zejdzie nisko?... 60% pomieszczenie, 40% reszta. Ale to tylko moja subiektywna ocena na podstawie konkretnych warunków odsłuchu.
    Osobiście wybrałbym wzmacniacz raczej jaśniejszy, ale najlepiej odsłuchać.
    Marcin1177
    Level 4  
    Borutka wrote:
    Mam na myśli półkę cenową kolumn. To są oczywiście dobre kolumny (w stosunku do ceny) i właściwie trudno znaleźć tańsze w tym segmencie. Ale główna zaleta basu jest taka że jest go dużo, a raczej jest pogrubiony. Czy zejdzie nisko?... 60% pomieszczenie, 40% reszta. Ale to tylko moja subiektywna ocena na podstawie konkretnych warunków odsłuchu.

Ok. Dzięki. A yamaha 497? Używany ale chwalony wzmacniacz.

Dodano po 40 [minuty]:

Marcin1177 wrote:
    Borutka wrote:

Ok. Dzięki. A yamaha 497? Używany ale chwalony wzmacniacz.

Dla jasności AX 497 lub nowy AS 201.
  • Helpful post
    Borutka
    Level 29  
    Marcin1177 wrote:
    ub nowy AS 201.

Jeżeli masz zamiar kupić nowy, to najlepiej kupić przez internet (ewentualny zwrot) lub wypożyczyć w salonie audio. As201 jak dla mnie cienki i jazgotliwy, a potencjometr szybko się kończył. Trzeba brać wyższe modele i pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze.... poprzeczka jakości brzmienia w nowszych sprzętach jest zawieszona jakby niżej i dla mnie zbyt często jest matowe brzmienie. Pod tym względem wystarczy porównać choćby ze sprzętem Unitry z lat 80-tych.
    Po drugie... coraz rzadziej mamy do czynienia z materiałem dźwiękowym dobrej jakości (łącznie z płytami). I robi się problem... jak skonfigurować sprzęt, żeby to jakoś grało.
    Marcin1177
    Level 4  
    Borutka wrote:
    Marcin1177 wrote:
    ub nowy AS 201.

Jeżeli masz zamiar kupić nowy, to najlepiej kupić przez internet (ewentualny zwrot) lub wypożyczyć w salonie audio. As201 jak dla mnie cienki i jazgotliwy, a potencjometr szybko się kończył. Trzeba brać wyższe modele i pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze.... poprzeczka jakości brzmienia w nowszych sprzętach jest zawieszona jakby niżej i dla mnie zbyt często jest matowe brzmienie. Pod tym względem wystarczy porównać choćby ze sprzętem Unitry z lat 80-tych.
    Po drugie... coraz rzadziej mamy do czynienia z materiałem dźwiękowym dobrej jakości (łącznie z płytami). I robi się problem... jak skonfigurować sprzęt, żeby to jakoś grało.

Dziękuję. Będę dalej sprawdzał. Koniecznie z odsłuchem.