Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parowanie pilota TV z dekoderem Polsatu

BlackGirl 13 Feb 2021 00:23 20013 24
    BlackGirl
    Level 3  
    Witam. Mam małe pytanie. Posiadam Telewizor PHILIPS 55OLED855 i dekoder Polsatu HD 3000. Czy jest możliwość sparowania pilota od TV z tym dekoderem? Może mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Nic tu się nie "paruje". Jedynie można włączyć CEC po HDMI. Jak to zrobić odsyłam do instrukcji TV/dekodera.
    BlackGirl
    Level 3  
    Jak bym miała to w intrukcji napewno to zrobiła ale nie mogę tego zrobić. Jeśli chodzi o CEC to jedni mówią że jest a drudzy że nie. Nie wiem gdzie to znaleść.
    BlackGirl
    Level 3  
    W TV to nie jest problem. Po prostu nie mogę nic takiego znaleść w dekoderze. Szukam w sieci i pisza że jest ale nikt nie wie gdzie to się włącza, O to mi chodzi.
    sylweksylwina
    Może jest to na stałe włączone? Spróbuj włączyć/wyłączyć pilotem dekodera/tv. Może wtedy się urządzenia zsynchronizują.

Jak nie, sądząc po tym jak uproszczona jest instrukcja od dekodera, którą znalazłem... Trzeba będzie szukać samemu w opcjach.
    _kli_
    Level 39  
    BlackGirl wrote:
    nie mogę nic takiego znaleść w dekoderze

Menu > Ustawienia > Obraz i Dźwięk > HDMI-CEC (WŁĄCZONE)
    Parowanie pilota TV z dekoderem Polsatu
    BlackGirl
    Level 3  
    Zrobiłam jak mi kazaliście i znalazłam te funkcje ale nie chce mi to zadziałać. Jedynie za uwarzyłam że mogę w TV dodawać głośniej pilotem od dekodera. Może coś źle robię jeszcze. Mam hdmi cec włączone w TV I DEKODERZE i nie ma reakcji.
    sylweksylwina
    Wyłączenie dekodera skutkuje wyłączeniem telewizora?
    Może trzeba w TV włączyć osobno funkcję włączania wyłączania przez CEC.
    BlackGirl
    Level 3  
    Tak dokładnie. Pilot od DEKODERA wyłącza dekoder i TV. Robiłam to też osobno. Wyłączałam z prądu i nic. Pilot od TV działa, tylko na TV, a od dekodera na dekoderze.
    _kli_
    Level 39  
    BlackGirl wrote:
    BlackGirl wrote:
    Tak dokładnie. Pilot od DEKODERA wyłącza dekoder i TV.

A czy WŁĄCZENIE dekodera skutkuje równoczesnym włączeniem telewizora?
    BlackGirl
    Level 3  
    _kli_ wrote:
    BlackGirl wrote:
    BlackGirl wrote:
    Tak dokładnie. Pilot od DEKODERA wyłącza dekoder i TV.

A czy WŁĄCZENIE dekodera skutkuje równoczesnym włączeniem telewizora?

DOKŁADNIE TAK
    BlackGirl
    Level 3  
    sylweksylwina wrote:
    No to w czym problem? Cel chyba jest osiągnięty, wszystko robimy jednym pilotem.

Chyba źle się zrozumieliśmy. Wyłączam dekoder pilotem od dekodera i wtedy wyłącza mi się też TV, ale pilot od TV nie działa na dekoder wogóle. Wciąż muszę używać 2 pilotów.
    _kli_
    Level 39  
    BlackGirl wrote:
    pilot od TV nie działa na dekoder wogóle. Wciąż muszę używać 2 pilotów

Ale dlaczego dwóch? Przy korzystaniu z tv sat wystarczy tylko jeden. Skoro pilotem od dekodera możesz równocześnie włączać i wyłączać obydwa urządzenia, przełączać kanały w dekoderze i regulować głośność, to po co ci pilot od telewizora do obsługi dekodera?
    Owszem, są telewizory których pilotami można uruchamiać i obsługiwać dekodery (np. zmieniać kanały), ale widocznie w tym przypadku nie jest to możliwe.
    Pilota od telewizora możesz używać tylko do obsługi tego odbiornika - np. do regulacji wszelkich ustawień, oglądania tv naziemnej lub aplikacji internetowych.
    BlackGirl
    Level 3  
    Używam aplikacji Internetowych i Dekoderu Polsatu. I myślałam że skoro mam to CEC HDMI to pilot od TV mi to ogarnie. Dlatego założyłam temat bo nie wiedziałam czy jest to możliwe. Pilot od Dekodera daje mi tylko połowe możliwości.
    _kli_
    Level 39  
    Pilotem od dekodera Polsatu możesz chyba co najwyżej regulować głośnością w telewizorze. Np. uniwersalne piloty dekoderów Canal+ mogą sterować niektórymi funkcjami w telewizorach.
    Gdybyś miała jeden z ostatnich modeli Samsunga lub LG, byłoby możliwe sterowanie dekodera Cyfrowego Polsatu przez CEC pilotem od telewizora. Philips widocznie takiej funkcjonalności nie daje.
    MANIO_PP
    Level 10  
    Hej, mam ten sam problem. Chciałbym używać pilota od Tv, działa on zdecydowanie lepiej niż od CP. Czy komuś udało się to ogarnąć?

BlackGirl wrote:
    Witam. Mam małe pytanie. Posiadam Telewizor PHILIPS 55OLED855 i dekoder Polsatu HD 3000. Czy jest możliwość sparowania pilota od TV z tym dekoderem? Może mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?
    sylweksylwina
    Masz dokładnie taki sam TV i taki sam dekoder? Jak nie to masz Inny problem ;) mogę odesłać do instrukcji twojego TV.
    MANIO_PP
    Level 10  
    Tak, kupiłem tv w poniedziałek bo był w dobrej cenie. Wczoraj cały wieczór walczyłem z dekoderem hd3000. Dziś byłem w biurze i wymienili mi na evobox lite. Cały czas ten sam problem Parowanie pilota TV z dekoderem Polsatu
    sylweksylwina
    Wpadłem na pomysł, nie tak dawno temu przerabiałem podobny problem, że nie działał CEC po HDMI. Okazało się że tańszy przewód HDMI nie przesyłał w ogóle CEC. Po podmianie przewodu na inny wszystko ruszyło.
    rybeczka82
    Level 2  
    Witam.
    Kupiłem telewizor Philipsa oled65 806/12 oraz posiadam dekoder cyfrowego polsatu hd 5000. Mam podobny problem co poprzednicy czyli gdy wyłączam telewizor to włącza się też dekoder i odwrotnie oraz pilotem od dekodera da się sterować głośnością telewizora ale pilotem z telewizora nie da się przerzucać kanałów. Dodam że szwagier ma dwa telewizory jeden nowy drugi 8-letni i u niego działa to bez problemu na obu bez żadnych ustawień po prostu podpiął kablem HDMI dekoder Cyfrowego Polsatu do telewizora i wszystko bez żadnych ustawień samoczynnie zaczęło działać.
    Rozwiązał ktoś ten problem na telewizorze marki Philips.
    wadokaj
    Level 1  
    Witam, mam podobny problem z dekoderem Vectry, zakupiłem 55OLED706/12 i mimo włączonych funkcji HDMI CEC - Easy Link mogę tylko pilotem od tv włączać dekoder, zmiana kanałów musi odbywać się pilotem od dekodera. W moich starszych LG i Samsung nie było z tym problemu. Kontaktowałem się z pomocą techniczną i kazali mi czekać na aktualizację :) Ciekawy jestem tylko czy ta funkcja Easy Link działa w pełni na jakimkolwiek urządzeniu zewnętrznym w pełni. Ktoś może zna sposób żeby to w jakiś sposób uruchomić w pełni, może jakieś dodatkowe oprogramowanie w tv?
    tomaszekole13
    Level 1  
    Witam, wczoraj kupiłem tv philips 55pus9206. Mam podobny problem co poprzednicy, mianowicie nie mogę ogarnąć aby pilot od tv działał również w dekoderze. Mam włączona funkcje Easy Link w tv, która powinna być za to odpowiedzialna. Model dekodera to Arris VIP 4302. Telewizja kablowa. Dodam, ze wcześniej miałem tv Samsung smart Tv i wszystko ogarnął pilot od tv co było mega wygodne. Czy komuś udało się rozwiązać w końcu ten problem?? Może jakiś lepszy jakościowo kabel HDMI??