Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Touareg 2005 4.2i - Brak lewego przedniego światła postojowego.

Futracjusz1 13 Feb 2021 11:52 294 4
 • #1
  Futracjusz1
  Level 2  
  Dzień dobry.
  Jak w temacie. Pewnego dnia po prostu zgasła żarówka lewego przedniego postojowego. Oczywiście wyskoczył komunikat na desce. Wymieniłem żarówkę (w sumie to obie L i P) i nic. Pomyślałem, że nowa żarówka może być uszkodzona, więc zamieniłem lewą z prawą. Po zmianie dalej nic. Lewa nie świeci. Na VCDS wszyło mi zwarcie do plusa (z tego co dobrze pamiętam). Pozostałe światła wszystkie są. Może miał ktoś już styczność z takim przypadkiem i podpowie chociaż w którym kierunku patrzeć zanim rozbebeszę pół elektryki w aucie.
  Pozdrawiam Adam
 • #2
  ladamaniac
  Level 39  
  Zwarcie do plusa zazwyczaj oznacza przerwę w obwodzie. Najprościej sprawdzić, czy dochodzi masa, podaj ją przewodem "na krótko". Przy zasilaniu (plusie) pozostaje grzebanie w wiązkach i sprawdzenie czy wychodzi napięcie ze sterownika. Poza tym, po wymianie trzeba czasem chwilkę poczekać na wyłączonym zapłonie, żeby sterownik zobaczył nową żarówkę.
 • #3
  andrzej20001
  Level 43  
  Tuareg to chore elektrycznie auto. Pojeździj trochę i powinien zapalić tę żarówkee. Chyba że przy wyciąganiu lampy pin sie uszkodził.
 • #4
  ignac112
  Level 20  
  W touaregach często jest problem między lampą a gniazdem zamontowanym w aucie.
 • #5
  Futracjusz1
  Level 2  
  Teoretycznie pin powinny być ok. Sprawdziłem- wszystkie proste, a bezpośrednie podłączenie wtyczki do reflektora (z pominięciem szuflady), też nic nie dało. Nic to... szukam dalej ;-)