Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz Sagem-1

19 Paź 2005 21:13 2453 4
  • Poziom 17  
    Witam - dostałem do naprawy zmieniarkę i radio -radio to Peugeot RB3-00 VDO 22RC260/65S i kupiłem wyswietlacz EMF A SAGEM-1 21669457-4 B 03-01-02 9647409777 OR00 podłączyłem go według opisu ze strony Leszka do wyświetlacza z czarna kostka i nie chce mi sie to radio załączyć . Tam gdzie go kupiłem a było to dzisiaj mają jeszcze jeden podobnie wyglądajacy wyswietlacz i nie wiem czy moze on jest uszkodzony czy on po prostu nie uruchomi mi tego radia.
    A wszystko po to aby naprawić zmieniarke .
    Wydaje mi się że jest uszkodzony ponieważ już kiedyś dostałem wyświetlacz do renaulta i nie włączało mi sie radio i wyświetlacz a drógi poszedł bez problemu.
    Co o tym myślicie ?
    Dodam jeszcze że sam bez radia wyświetlacz miga samymi zerami i ani jednym ani drógim przyciskiem z boków nie mogę zmienić daty ani nic ustawić
    Sprawdziłem i drógi wyświetlacz zachowuje się tak samo i sprawdziłem że napewno nie jest to radio bo podłaczyłem napewno sprawne więc albo podłączenia albo bez komputera z samochodu nie ruszy.
  • Spec od car audio
    Ja według tego opisu ode mnie już podłączałem wiele wyświetlaczy (A oraz B, bo C jeszcze nie miałem na stole) i chodziło z różnymi radiami. Z podanym modelem też (test sprawdzający likwidację pikania). Może być tak, że wyświetlacz ma blokadę radia (czy w tych modelach jest coś takiego możliwe?) ale klawisze ustawiania powinny reagować.
  • Poziom 17  
    Wiem ale nie wiedziałem że reagują bo trzeba przytrzymać jeden klawisz i mozna wszystko poustawiać na wyswietlaczu .Czyli wyświetlacz działa - rozmawiałem z Wikim i jak nam się wydaje albo ten wyswietlacz nie umożliwi włączenia radia sygnowanego przez VDO a tylko prawdopodobnie tylko przez np. Clariona lub potrzebuje BSI do załączenia - jak mi sie wydaje.
    Miałem na stole kiedyś wyświetlacz SAGEM-00 EMF A 21669465-7 B 19 04 04 z radiem Clarion Peugeot PU2471A i ten wyświetlacz jak miałem podłączony zgodnie ze schematem co opisałeś z czarną kstką umożliwiał włączanie radia a bez niego nie chciało się włączac - może z VDO jest inaczej lub i oni maja ten drógi wyswietlacz który ma synbol też SAGEM-00 jaki kiedyś miałem też z nie włączona obsługą radia i jestem udupiony bo nie mam jak tego sprawdzic a o naprawie zmieniacza juz nie wspomne.
  • Poziom 25  
    Nie było różnicy między obsługą przez standardowy wyświetlacz z "czarną kostką" radii VDO czy Cariona (2471-73, 1633, 220,260,280,2295 i podobne - podałem końcówkę oznaczenia, ale powinno wystarczyć do identyfikacji).
    Ale na stole żadne z tych radii nie załączało się samodzielnie - potrzebna i wystarczająca była komunikacja z wyświetlaczem. Nawet na jednym przewodzie szyny multipleksu - tak!.
    Oczywiście do radia powinny dochodzić 2 plusy.
    Nie wiem, czy blokada obsługi radia jest tylko w BSI, czy również w wyświetlaczu.
    Najlepszym rozwiązaniem jest wyjęcie wyświetlacza z samochodu z którego pochodzi radio i podłączenie na stole do instalacji, którą zrobiłeś.

Natomiast mam wątpliwości, czy zmieniarka ruszy na stole w tym komplecie. W samochodzie jest ona osobno logowana do BSI i często zdarza się, że po odłączeniu jej od instalacji i powtórnym podłączeniu nie jest widoczna przez radio.
  • Poziom 17  
    Dziwi mnie fakt nie załączania się radia na stole podłączonego do wyświetlacza poproszę faceta aby mi pozwolił wymontować wyswietlacz i zobaczę jakie będą efekty .
    W sumie są dwa wyświetlacze i cztery radia VDO i żadne z nich z tym lub tym wyświetlaczem się nie włącza - mam nadzieje że nie ma w tych wyświetlaczach potrzeby włączania obsługi radia bo z dwóch samochodów nie było by takiego przypadku aby nie miały radii.
    w czy innym tu jest szkopół - tylko w czym ?
    Co do zmieniacza to problem drógo planowy - jak w koncu zadziała radio będę martwił się innym problemem.
    Pozdrawiam - Tomek.