Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyświetlacz Sagem-1

19 Oct 2005 21:13 2489 4
 • Level 17  
  Witam - dostałem do naprawy zmieniarkę i radio -radio to Peugeot RB3-00 VDO 22RC260/65S i kupiłem wyswietlacz EMF A SAGEM-1 21669457-4 B 03-01-02 9647409777 OR00 podłączyłem go według opisu ze strony Leszka do wyświetlacza z czarna kostka i nie chce mi sie to radio załączyć . Tam gdzie go kupiłem a było to dzisiaj mają jeszcze jeden podobnie wyglądajacy wyswietlacz i nie wiem czy moze on jest uszkodzony czy on po prostu nie uruchomi mi tego radia.
  A wszystko po to aby naprawić zmieniarke .
  Wydaje mi się że jest uszkodzony ponieważ już kiedyś dostałem wyświetlacz do renaulta i nie włączało mi sie radio i wyświetlacz a drógi poszedł bez problemu.
  Co o tym myślicie ?
  Dodam jeszcze że sam bez radia wyświetlacz miga samymi zerami i ani jednym ani drógim przyciskiem z boków nie mogę zmienić daty ani nic ustawić
  Sprawdziłem i drógi wyświetlacz zachowuje się tak samo i sprawdziłem że napewno nie jest to radio bo podłaczyłem napewno sprawne więc albo podłączenia albo bez komputera z samochodu nie ruszy.
 • Car audio specialist
  Ja według tego opisu ode mnie już podłączałem wiele wyświetlaczy (A oraz B, bo C jeszcze nie miałem na stole) i chodziło z różnymi radiami. Z podanym modelem też (test sprawdzający likwidację pikania). Może być tak, że wyświetlacz ma blokadę radia (czy w tych modelach jest coś takiego możliwe?) ale klawisze ustawiania powinny reagować.
 • Level 17  
  Wiem ale nie wiedziałem że reagują bo trzeba przytrzymać jeden klawisz i mozna wszystko poustawiać na wyswietlaczu .Czyli wyświetlacz działa - rozmawiałem z Wikim i jak nam się wydaje albo ten wyswietlacz nie umożliwi włączenia radia sygnowanego przez VDO a tylko prawdopodobnie tylko przez np. Clariona lub potrzebuje BSI do załączenia - jak mi sie wydaje.
  Miałem na stole kiedyś wyświetlacz SAGEM-00 EMF A 21669465-7 B 19 04 04 z radiem Clarion Peugeot PU2471A i ten wyświetlacz jak miałem podłączony zgodnie ze schematem co opisałeś z czarną kstką umożliwiał włączanie radia a bez niego nie chciało się włączac - może z VDO jest inaczej lub i oni maja ten drógi wyswietlacz który ma synbol też SAGEM-00 jaki kiedyś miałem też z nie włączona obsługą radia i jestem udupiony bo nie mam jak tego sprawdzic a o naprawie zmieniacza juz nie wspomne.
 • Level 26  
  Nie było różnicy między obsługą przez standardowy wyświetlacz z "czarną kostką" radii VDO czy Cariona (2471-73, 1633, 220,260,280,2295 i podobne - podałem końcówkę oznaczenia, ale powinno wystarczyć do identyfikacji).
  Ale na stole żadne z tych radii nie załączało się samodzielnie - potrzebna i wystarczająca była komunikacja z wyświetlaczem. Nawet na jednym przewodzie szyny multipleksu - tak!.
  Oczywiście do radia powinny dochodzić 2 plusy.
  Nie wiem, czy blokada obsługi radia jest tylko w BSI, czy również w wyświetlaczu.
  Najlepszym rozwiązaniem jest wyjęcie wyświetlacza z samochodu z którego pochodzi radio i podłączenie na stole do instalacji, którą zrobiłeś.

  Natomiast mam wątpliwości, czy zmieniarka ruszy na stole w tym komplecie. W samochodzie jest ona osobno logowana do BSI i często zdarza się, że po odłączeniu jej od instalacji i powtórnym podłączeniu nie jest widoczna przez radio.
 • Level 17  
  Dziwi mnie fakt nie załączania się radia na stole podłączonego do wyświetlacza poproszę faceta aby mi pozwolił wymontować wyswietlacz i zobaczę jakie będą efekty .
  W sumie są dwa wyświetlacze i cztery radia VDO i żadne z nich z tym lub tym wyświetlaczem się nie włącza - mam nadzieje że nie ma w tych wyświetlaczach potrzeby włączania obsługi radia bo z dwóch samochodów nie było by takiego przypadku aby nie miały radii.
  w czy innym tu jest szkopół - tylko w czym ?
  Co do zmieniacza to problem drógo planowy - jak w koncu zadziała radio będę martwił się innym problemem.
  Pozdrawiam - Tomek.