Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Ariston nowa na gwarancji -Czy servis ma prawo...

komunista 19 Oct 2005 21:18 2065 3
 • #1
  komunista
  Level 10  
  Witam, kupiłem nową lodówke marki ARISTON mod. MBL .. za 2000zł. i chcę zmienić otwieranie drzwi z lewej strony na prawą ,czy serwis może mnie obciążyć kwotą 40zł. za taką usługę w ramach gwarancji?.W sklepie sprzedawca informował mnie ,że ta usługa jest darmowa i nie ma problemu z przełożeniem drzwi ,trzeba tylko to zgłosić do najbliższego servisu .Poinformowałem o tym servis lecz panowie żądają za to 40zł. -czy mają takie prawo ? Bardzo proszę o odpowiedż
 • #2
  PBK
  Home appliances specialist
  noo wiesz wczytaj się dokładnie w gwarancję
  ale po mojemu maja prawo skasować
  bo przełożenie dżwi nie jest liczone jako "usterka" fabryczna
  to tylko twoje życzenie

  bo zakupiony sprzęt w pełni działa jak powinien
  no chyba że
  serwisant bedzie łaskawy i podciągnie to pod jakąs usterkę i wytnie ci 1 kuponik z karty gwarancyjnej
  wpisując jakąs zmyslona usterkę
  tylko jesli producent dowiedział by się ze go serwis wali po rogach to gosc miał by przechlapane

  mam nadzieje ze zrozumiałes dygresję

  z poważaniem
 • #3
  Mariopi
  Level 36  
  Niestety mogą obciążyć finansowo gdyż jest to USŁUGA nie wynikająca z praw gwarancyjnych. Gwarancją objęte są uszkodzenia i niesprawności z winy producenta lub ukrytych wad fabrycznych. Radzę na przyszłość w ogóle nie słuchać sprzedawcy tylko przeczytać (zapoznać się) z tym co jest napisane w umowie gwarancyjnej - bo to jest wiążące prawnie (sprzedawca jest jeszcze zobwiązany do udzielenia tzw. rękojmi co może niektórzy nie wiedzą , ale ma to dalej zastosowanie).
  Można oczywiście samemu przełożyć drzwi z lewej na prawo - tylko jednak jeżeli uszkodzi się samemu coś mechanicznie (np. powłoka lakiernicza, uszczelki, zaślepki etc) będzie to na pewno zakwalifikowane jako z winy użytkownika i nie podlega reklamacji z tytułu praw gwarancyjnych.
  Nie jest to w sumie za specjalnie skomplikowana operacja no może dokładne wyregulowanie drzwczek na zawiasach, aby równo przylegały - ale jeżeli chodzi o konkretną odpowiedź na zadane pytanie to napewno TAK.

  P.S.
  W nawiązaniu do posta kolegi powyżej (napisaliśmy prawie jednocześnie) - lepiej nie próbować naciągać serwisantów na takie przekręty - może łatwo stracić pracę za takie odcinanie kuponów .... no chyba że pójdzie na to.
 • #4
  Anonymous
  Level 1