Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Volvo v70 2.0PB/LPG - Za duża dawka paliwa podczas rozruchu

Kassperniak 15 Feb 2021 11:29 657 7
    Kassperniak
    Level 2  
    Szanowni Forumowicze,
    Mój Łoś v70 z dotychczas niezawodnym silnikiem 2.0PB/LPG duratec 145KM odmawia współpracy.
    Szukam pomocy i pomysłów co jeszcze można rozsądnie sprawdzić.
    Problem polega na tym, że podczas rozruchu podaje zbyt dużą dawkę paliwa, co powoduje że auto momentalnie się zalewa i gaśnie.
    Sprawdziłem i wymieniłem:
    1. wtryskiwacze
    2. pompa paliwa
    3. świece i cewki (przy okazji)
    4. mapsensor
    5. czujnik wału korbowego
    6. czujnik temperatury płynu chłodzącego.
    7. bezpiecznik od gazu wyjęty, butla zakręcona
    8. nieszczelności w układzie dolotowym brak
    Innymi słowy wszystko co może mieć wpływ na rozruch.

Ciśnienie na pompie jest prawidłowe (3,5 bara). Dodam że po odłączeniu wtryskiwaczy i zastosowaniu plaka auto działało wzorowo. Po ich ponownym podłączeniu sytuacja wróciła do normy czyli mokre albo czarne świece niemożliwość odpalenia.

Auto samo nie odpali. Z holowania tak, odwdzięczając się bardzo dużą chmurą białego dymu. Gdy go nagrzeję i pojeżdżę nim trochę to jego praca się stabilizuje, następnego dnia MOŻE łaskawie odpali nie na wszystkich cylindrach i jak się go "przygazuje" to nie zgaśnie. Po dłuższym postoju i wciśnięciu przycisku start auto usiłuje odpalić ale momentalnie się dławi i tyle...

Dodam że podczas sprawdzania wtryskiwaczy wyjąłem jeden i ustawiłem go do strzykawki. Podczas krótkiej próby rozruchu nalało się ponad 20 ml paliwa... co daje 80 ml na wszystkie cylindry.

Problem nasilał się stopniowo, na początku (0.5 roku temu) odpalał jakby na nie wszystkich cylindrach ale po rozgrzaniu chodził dobrze, później "miał dni" kiedy nie chciał odpalić a teraz stoi na warsztacie i doprowadza mnie i mechaników do białej gorączki.

Komputer pokazuje że błędów brak.

Ostatnia nadzieja w elektroda.pl...
    sigwa18
    Level 40  
    Wtryski benzynowe też się psuja trzeba by je oddać do weryfikacji. Wydech drożny (czasem zapchany kat daje takie objawy - szczególnie podejrzany przez obecność LPG i jak lubi olej)
    Kassperniak
    Level 2  
    sigwa18 wrote:
    Wtryski benzynowe też się psuja trzeba by je oddać do weryfikacji. Wydech drożny (czasem zapchany kat daje takie objawy - szczególnie podejrzany przez obecność LPG i jak lubi olej)

Pierwszy mechanik wymieniał wtryskiwacze i drugi również od tego chciał zacząć. Na szczęście najpierw wymienił jeden i efekt był ten sam.

Po próbie odpalenia i zalaniu świec zrobiłem eksperyment: wymontowałem świece, wyczyściłem, osuszyłem, podgrzałem i odłączyłem wtryskiwacze. Auto odpaliło tylko na paliwie które zostało na cylindrach.
    Warto dodać, że odpalałem go z plaka po odpięciu wtrysków i silnik pracował wzorowo dlatego też wykluczyłbym niedrożny wydech.
    Kassperniak
    Level 2  
    kkknc wrote:
    Możesz mieć rozjechane mapy. Pojeździe na benzynie
    Zakręc gaz bo może podlewa dwa paliwa.

Tak zrobiłem w pkt. 7. Butla zakręcona, bezpiecznik wyjęty.
    sigwa18
    Level 40  
    A czy z podciśnienia od regulatora nie leje paliwo.
    Kassperniak
    Level 2  
    Cześć Panowie.
    Problem rozwiązałem, przyczyną był uszkodzony sterownik silnika firmy Prince. Po zamienieniu i oczywiście sklonowaniu auto zaczęło pracować normalnie.
    Dodam że sterowniki nie są zamienne ze sterownikami tego samego silnika do V50.