Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz w Nokii 3220/6020/6021/7260/9500

19 Paź 2005 21:24 1526 5
  • Poziom 10  
    Witam!
    Z informacji jakie znalazlem w sieci wynika, ze w modelach Nokii wymienionych w tytule postu stosowany jest ten sam wyswietlacz 128x128 pix 65k kolorow... Mam zatem pytanie do uzytkownikow tych sluchawek, jak wyglada u nich sprawa z rownomiernoscia podswietlenia ekranu... Pytam dlatego, ze w mojej Nokii 6021 ekran nie jest podswietlony rownomiernie... W jego gornej czesci (bezposrednio przy gornej krawedzi) mam dwa pola o ksztalcie polokregow, ktore sa wyraznie slabiej podswietlone niz pozostala czesc ekranu... Bylem z tym telefonikiem w serwisie Nokii w Gliwicach i tam powiedziano mi, ze to normalna rzecz, ze swiatlo z diod podswietlajacych ekran nie rozklada sie rownomiernie i ze nie przyjma mi z tego powodu telefonu do naprawy gwarancyjnej...
    Moje pytanko brzmi, czy to prawda, czy w serwisie Noki wcisneli mi przyslowiowy kit... ???
    W wiadomosci zamieszczam fotke z zaznaczonymi obszarami, ktore sa wyraznie slabiej podswietlone...
    Prosze o pomoc...

Wyświetlacz w Nokii 3220/6020/6021/7260/9500
  • Poziom 10  
    Naprawde nikt tutaj nie ma zadnej z wymienionych w tytule Nokii i nie moze mi nic powiedziec nt podswietlenia wyswietlacza... :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Miałem 3220 i raczej nie zauważyłem żeby były tam jakieś ciemne pola. Oceniłbmy dokładnie jakbym zobaczył to na żywo. Skoro jest to naprawde widoczne to się klasyfikuje do reklamacji.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    wyswietlacz musi swiecic w 100% a nie w 95%. Reklamacja. Upieraj sie przy swoim ze maja Ci to naprawic. Prawdopodobnie wymiana wyswietlacza. Walcz o swoje. Im sie pewnie niechce bawic w wymiane lub problem ze sprzedawca ktoremu niechce sie nadawc paczek do serwisu nokii. WALCZ !! :) heh
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    czesc :)

przyznam szczerze ze troche rozbawilo mnie to co ci wcisneli... okreslenie tego kitem byloby dosc "humanitarne" z mojej strony ;)
    po pierwsze - jakie diody? przeciez te wyswietlacze nie sa juz podswietlane zadnymi diodami - ci goscie chyba mowili ci o nokii 3210 :)

jezeli chodzi o moja 6021 - podswietlenie jest idealnie rownomierne - nie mam zadnych problemow - nie widac zadnych ciemniejszych pol niezaleznie od ustawien. dlatego polecam ci od razu reklamowac - im szybciej tym lepiej - i niech wymieniaja wyswietlacz zamiast kita cisnac.

pzdr.
    m.
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Cytat:
    panapa

przyznam szczerze ze troche rozbawilo mnie to co ci wcisneli... okreslenie tego kitem byloby dosc "humanitarne" z mojej strony
    po pierwsze - jakie diody? przeciez te wyswietlacze nie sa juz podswietlane zadnymi diodami - ci goscie chyba mowili ci o nokii 3210

I tutaj sie mylisz wyświetlacze w większości telefonów są podświetlane diodami.Na pewno w 3220/6020/6021. Co do 9500 nie wiem.:D