Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SRV53M1 3EU/01 - zmywarka nie przechodzi do kolejnych etapów

memmemm 15 Feb 2021 19:52 255 1
 • #1
  memmemm
  Level 7  
  Zmywarka nie przechodzi do kolejnych etapów. Po włączeniu stale "myła" nawet na programie płukanie. Poczytałem i wymieniłem pompę odprowadzającą (dziwnie się kręciła nie startowała). Pomogło na tyle, że płukanie działa tzn. kończy się w "normalnym" czasie wypompowaniem wody i sygnalizacją dźwiękową końca pracy. Jednak po nastawieniu na 70°C z opakowaniem do czyszczenia zmywarek to po 2h nawet nie rozpuścił się korek od opakowania z detergentem (nie zagrzała wody), a cały czas zmywarka myje na tym samym pobraniu wody. Podobnie na pogranie 35°C. Czy zawiesił się może jakiś czujnik-zawór? Wygląda na to, że zmywarka zawiesza się na wstępnym cyklu i tak go może męczyć w nieskończoność. Proszę o podpowiedź gdzie pogrzebać.
  Dziękuję
  Bosch SRV53M1 3EU/01 - zmywarka nie przechodzi do kolejnych etapówIMG_202102...190606.jpg Download (1.41 MB)
 • #2
  stiff12
  Level 23  
  Z tego opisu wynika, że zmywarka nie podgrzewa wody. W pierwszej kolejności grzałka do sprawdzenia omomierzem czy sprawna . Jeśli ma wartość około 20 Ohm to potem sprawdzić na upływność do masy (kable zdjąć do pomiarów).
  Jeśli wszystko ok to miernik w rękę i pomiar napięcia na grzałce ustawić program min 50 stopni i poczekać do 15 min, gdyż zmywarka (zależy od programu) od początku nie podgrzewa wody. Napięcia sieci brak - kierunek moduł i wymiana przekaźnika sterującego grzałką.