Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jakimi kablami podłączyć projektor z PS4?

klacur 15 Feb 2021 20:02 315 18
    klacur
    Level 9  
    Witam.
    Posiadam projektor, który rzuca obraz na równoległą ścianę i mam go podłączonego do PS4 oryginalnym krótkim kablem HDMI i kablem audio do małego głośnika.
    Zakupiłem wzmacniacz yamaha RX-V679 oraz kolumny, które będą podłączone do niego w miejscu projekcji obrazu (4 metry dalej względem projektora (po ścianie ok 13 metrów )
    Jakimi kablami podłączyć projektor z PS4?

Moje pytanie brzmi jakim kablem HDMI, i jakim kablem audio oraz w jaki sposób podłączyć projektor, oraz PS4 slim do wzmacniacza nie tracąc jakości obrazu.
    Jakimi kablami podłączyć projektor z PS4?
    Próbowałem przedłużyć oryginalny kabel HDMI od PS4 z innym poprzez konektor niestety jakość obrazu spadła z 1080p do 720p.
    Czy przy podłączeniu projektora HDMI 1 i PS4 HDMI 2 osobnymi kablami do wzmacniacza będzie połączenie pomiędzy nimi, aby przy wyborze wejścia był wyświetlany obraz bez względu na to czy wybiorę HDMI 1 albo HDMI 2?
    Proszę o pomoc.
    sosarek

Level 43  
    Konsolę do któregoś z wejść HDMI, ustaw skalowanie w ustawieniach amplitunera.
    Z Monitor Out amplitunera kablem HDMI do projektora.
    klacur
    Level 9  
    Skalowanie kabla hdmi to już chyba wyższa szkoła jazdy ale może sie odnajdę.
    A jakim kablem hdmi i audio podłączyć projektor do wzmacniacza bo mniej więcej potrzebuje 13 metrów kabla żeby ten nie leciał po podłodze na środku salonu.
    Mam rozumieć że kabel hdmi od projektora, ps4 wystarczy aby wzmacniacz miał sygnał audio do kolumn
    sosarek

Level 43  
    Skalowanie i ustawienia Monitor Out znajdziesz w ustawieniach Menu amplitunera.
    Kurczaki, z tymi 13m to już robi się problem - do 10m z reguły działa bezproblemowo, później zaczynają się schody - musisz samemu kombinować, ważne by nie był to najtańszy kabel za 5zł. i był zgodny chociaż z HDMI 2.0.
    klacur
    Level 9  
    Tak jak kolega pisze na zwykłym kablu hdmi nie da rady bo połączenie poprzez konektor automatycznie jakość spadła więc jaki kabel dłuższy o ile taki jest (15m) czy krótsze (10m+3 albo 5m) i połączenie poprzez konektor?
    sosarek

Level 43  
    Żadnych łączonych kabli. Kupuję u nich i problemów z jakością nie ma, mają choćby https://sklep.delta.poznan.pl/kabel-hdmi-15-v2-0-15-m_l1_p15139.html
    PawelChester
    Level 18  
    Ja przy projektorze mam kabel Cambridge Audio hdmi 1.4 -15 metrow i nigdy problemow nie mialem.Nadmienie, ze projektor jest full hd, nie 4k.Ale tobie taki wystarczy.Nie ma na nim nazwy modelu, ale wstawie fotke-moze ktos zna.Kosztowal ok 140 funtow w UK w 2013 roku(?) wiec nie byl drogi jak na swoja dlugosc, a wczesniej mialem no name i po wymianie obraz przepasc.Kolory-jak bym zmienil projektor, a nie kabel i tu znow powiem, ze kable hdmi maja wplyw na obraz wbrew powrzechnej opini-ludzi ktorzy dobrych kabli nigdy nie kupili.Moze zna ktos model, bo nie moge znalezc na necie. Jakimi kablami podłączyć projektor z PS4? Jakimi kablami podłączyć projektor z PS4? Jakimi kablami podłączyć projektor z PS4?
    klacur
    Level 9  
    Ok po dokladniejszym przeliczeniu mam potrzebuje około 10m kabla więc obawy jeśli chodzi o jakość obrazu odeszły w niepamięć. Kabel hdmi 2.0 zamówiony z KabelDirekt. Zostaje tylko to wszystko podłączyć.
    Jeszcze takie pytanie.
    Mam telewizje internetową którą także podłączam poprzez hdmi czy jednocześnie to wejście i wejście ps4 mogę ustawić na skalowanie z projektorem?
    sosarek

Level 43  
    Jaką telewizję podłączasz przez HDMI?
    klacur
    Level 9  
    sosarek wrote:
    Jaką telewizję podłączasz przez HDMI?

Boks z tv internetową poprzez hdmi do projektora, niestety gdy chce wlączyć PS4 to muszę przepinać kable.
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Podłącz go pod inne wejście amplitunera poprzez HDMI i wybierz odpowiednie wejście sygnału.
    klacur
    Level 9  
    Czyli mam rozumieć że przy użyciu pilota do tv internetowej i włączenie jej automatycznie sygnał zostanie wysłany do projektora? Czy bede musiał na wzmacniaczu pilotem ustawiać ktore wejście ma nadawać?
    sosarek

Level 43  
    W AMPLITUNERZE a nie wzmacniaczu - trzeba będzie przełączyć na np.HDMI2.
    klacur
    Level 9  
    Przepraszam może myle pojęcia amplituner, wzmacniacz ale wiadomo o co chodzi. Czyli później zostaje tylko sterowanie pilotem.
    Czy w takim razie jest potrzeba skalowania ps4 jeśli mogę przełączyć pilotem kanał hdmi a wejście monitora jest niezmienne czyli projektor?
    Jeśli pisze bzdury to prosze o wyjaśnienie o co chodzi z tym skalowaniem.
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Skalowanie rozdzielczości obrazu i rozdzielczość na wyjściu - chodzi o to byś zamiast np.720p miał 1080p. na wyjściu Monitor Out dla projektora.
    Przejrzyj instrukcję oraz Menu amplitunera odnośnie ustawień obrazu.
    klacur
    Level 9  
    Ok w takim razie wszystko jasne.
    Póki co temat zostawiam otwarty.
    Podziele się wynikami jak już będę miał cały sprzęt. A gdybym miał problem to napisze.
    Dziękuje za pomoc, pozdrawiam.
    PawelChester
    Level 18  
    Teraz moze to juz bez znaczenia, ale moze komus sie przyda.Ten kabel to Cambridge Audio HDMI 914 15M
    HDMI Lead - With Active Equaliser. Jakimi kablami podłączyć projektor z PS4?
    klacur
    Level 9  
    Wszystko gra jak "tralala". Kabel hdmi 10m podłączony i bez problemów pociągneło 1080p.
    Cały sprzęt podłaczony pod amp yamaha RX-V679.
    Póki co tylko główne głośniki podłączone ale z mic ypao daja efekt "wow". Po ręcznej regulacji dB na +5.0 (więcej się boje dawać bo sąsiedzi 😅) bass jest "perfekto"!
    W niedlugim czasie dojdzie surround ale bez SW bo policja przyjedzie 🤣
    Za tydzień przyjdzie mi RTV-ka więc jakoś się to uporządkuje ale na ten moment wygląda to tak... Jakimi kablami podłączyć projektor z PS4?
    Oczywiście kabel hdmi pociagnięty pod listwą maskującą z lewej strony na przeciwległą ścianę do projektora.
    Pozdrawiam!