Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hotpoint WMFUG 942 - przed każdym praniem trzeba wyjąć i włożyć bezpiecznik.

Otomaniak 15 Feb 2021 20:59 264 4
    Otomaniak
    Level 2  
    Witam!
    Od pewnego czasu mam problem z pralką Hotpoint WMFUG 942 smart tech. Mianowicie gdy pralka się wyłączy, żeby włączyć ją ponownie muszę wyjąć bezpiecznik znajdujący się przy wtyczce, oraz włożyć go ponownie. Pralka nie wyłącza się podczas prania. Działa ogólnie sprawnie, jedyny problem jest właśnie gdy my ją wyłączymy, albo gdy wyłączy się automatycznie po zakończonym praniu.

Wtedy nie da się jej już włączyć dopóki nie pobawimy się bezpiecznikiem. Problem nie leży raczej po stronie gniazdek gdyż zostały wymienione, a sama pralka testowana była przy różnych gniazdkach. Czy ktoś może mi wyjaśnić co się z nią może dziać?
    brofran
    Level 39  
    Otomaniak wrote:
    żeby włączyć ją ponownie muszę wyjąć bezpiecznik znajdujący się przy wtyczce, oraz włożyć go ponownie
    A nie wystarczy wyjąć na kilkanaście sekund wtyczki i ponownie ją włożyć do gniazdka ?
    Otomaniak
    Level 2  
    brofran wrote:
    Otomaniak wrote:
    żeby włączyć ją ponownie muszę wyjąć bezpiecznik znajdujący się przy wtyczce, oraz włożyć go ponownie
    A nie wystarczy wyjąć na kilkanaście sekund wtyczki i ponownie ją włożyć do gniazdka ?

W sumie początkowo pomagało jak dobrze pamiętam bo wtedy jeszcze nie "ogarnęliśmy" pomysłu z bezpiecznikiem, a udawało nam się ją włączyć gdy przełączałem ja do innych gniazdek, ale tak jak pisałem sytuacja mimo wszystko się powtarzała za każdym razem gdy pralka sie wyłączała, a o wiele szybciej jest nam wyciągnąć i włożyć bezpiecznik, niż czekać czy zadziała po jakimś czasie.
    ADB-6
    Level 28  
    Otomaniak wrote:
    o wiele szybciej jest nam wyciągnąć i włożyć bezpiecznik, niż czekać czy zadziała po jakimś czasie

...

Voo-doo. Trzeba oddać pralkę do naprawy, bo z takim podejściem do zagadnienia, żadne techniczne porady nie pomogą.
    gumisie
    Level 43  
    Otomaniak wrote:
    o wiele szybciej jest nam wyciągnąć i włożyć bezpiecznik, niż czekać czy zadziała po jakimś czasie.
    Kolego, cóż za herezje wypisujesz?
    Wyjęcie bezpiecznika a wyciągnięcie wtyczki z gniazda daje taki sam efekt, brak zasilania.
    Sprawdź oprawkę bezpiecznika, może jest zaśniedziała.