Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] HONOR 8x JSN-L21 - sam uruchamia aplikacje i dzwoni.

IPX4 16 Feb 2021 18:36 219 5
    IPX4
    Level 9  
    Witam
    Ma nietypową usterkę, a mianowicie telefon żonie spadł na chodnik i uszkodził się wyświetlacz z digitizerem. Kupiłem nowy cały zestaw wraz z ramką na Allegro. Po wstawieniu wszystko działało bez problemu i nic nie wskazywało że będzie z tym telefonem problem. Po włożeniu karty sim telefon nagle zaczął sam uruchamiać aplikacje, wybierać numery z książki telefonicznej itp. Po wyciągnięciu karty sim wszystko wracało do normy, pomyślałem że telefon załapał jakiegoś bakcyla, system przywróciłem do ustawień fabrycznych, po konfiguracji telefonu włożyłem kartę sim, telefon działał prawidłowo nie było już takich dziwnych akcji że sam coś robił. Radość trwała krótko po zalogowaniu do Sklep Play telefon zaczął na nowo robić to co chce według własnego uznania. Gdy wyjmę kartę sim i korzystam z WiFi telefon działa prawidłowo.
    I tu mam pytanie do Kolegów, czy coś mogło się zapisać na sim, lub nadal telefon jest zainfekowany i należałoby wgrać softa odnowa.
  • Helpful post
    blahfff
    Level 38  
    Najprawdopodobniej uszkodzony ekran dotykowy/wyswietlacz, a to, ze po wyciagnieciu SIM nic sie nie dzieje to zwyczajnie zbieg okolicznosci. Wadliwe czesci nie sa wcale rzadkoscia, do tego w tych modelach ramki sa bardzo waskie i czasem nawet nadmiar kleju na krawedziach potrafi powodowac nieprawidlowe reakcje digitizera.
    IPX4
    Level 9  
    Jest jeszcze jedna zagadka o której nie pisałem, a mianowicie gdy wyciągnę kartę sim żony i włożę swoją kartę to telefon działa prawidłowo. Już chciałem kupić inny zestaw bo możliwe że ten jest uszkodzony.
  • Helpful post
    blahfff
    Level 38  
    Najprawdopodobniej po prostu zbieg okolicznosci i jakbys dluzej poobserowal to na obu kartach bylo by to samo. Rozne przypadki sie zdarzaja. Pamietam jakiegos Mate 20 Lite w ktorym dotyk potrafil sam cos wybieral raz dziennie, przy czym jak juz zaczal to dzialo sie tak przez dluzsza chwile, a poza tym przez wiekszosc czasu dzialal normalnie.
    IPX4
    Level 9  
    Zmieniłem ustawienia w opcjach Ułatwienia Dostępu - Czas dotknięcia i przytrzymania na długi, poprzednio był ustawiony na krótki, w tej chwili telefon zachowuje się prawidłowo.

Temat do zamknięcia.
    IPX4
    Level 9  
    Zmieniłem ustawienia w opcjach Ułatwienia Dostępu - Czas dotknięcia i przytrzymania na długi, poprzednio był ustawiony na krótki, w tej chwili telefon zachowuje się prawidłowo.

Temat do zamknięcia.

Dodano po 58 [sekundy]:

Dziękuję za wypowiedzi.