Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Overmax Solution 10 II 3G - Naprawa gniazda zasilania

tuta158 17 Feb 2021 12:32 483 2
    tuta158
    Level 10  
    Witam, przedstawię tutaj skróconą wersję opisu naprawy tabletu marki Overmax. Posiadam ten tablet od samego początku jak pojawiły się na rynku. Spisywał się świetnie jak na swoją cenę. Niestety z czasem złącze zasilania zaczęło mieć problem z łączeniem. Doprowadziło to w końcu do wyłamania się fragmentu gniazda. Całe szczęście dało się jeszcze ładować złączem usb, aczkolwiek powodowało to podwojenie czasu ładowania. Niestety i te złącze zostało uszkodzone i wyłamało się z laminatu. Jako że nie mogłem dostać części zamiennych tablet ten przeleżał nieużywany 2 lata. W czasie pandemii jak się człowiek nudzi to robi różne porządki w domu. Tak oto ponownie przyjrzałem się problemu tego tabletu. Ku mojemu zdziwieniu znalazłem pasujące złącza zasilanie do tego tabletu na allegro. Tutaj opiszę jak się zabrałem do jego wymiany. Najprostszą rzeczą jest zdjęcie pokrywy kart sim i odkręcenie znajdujących się tam śrubek. Po czym potrzebny będzie nam sztywny ostry przedmiot. Jako że sam jestem właścicielem tego tabletu użyłem w tym celu noża. Podważamy najpierw od góry równomiernie po czym schodzimy niżej. Obudowa tylna nie ma żadnych kabli podczepionych do niej więc bez obaw możemy ją zdjąć. Wtedy zobaczymy to

Odkręcamy śrubki nr 1 2 3. Delikatnie odwracamy zwracając uwagę aby nie uszkodzić tej taśmy (to ona jest do usb, jack i hdmi.

W moim wypadku złącze usb było całkowicie oderwane. Na pytanie czemu jest takie osmalone dodam że było złącze usb już kiedyś wymieniane w serwisie gsm. Dalej powiem że musiałem usunąć resztki gniazda zasilania. Zrobiłem to za pomocą noża i pensety. Doprowadziłem do stanu w którym powierzchnia była równa i sprawdzałem czy się nie buja gdy położyłem na jego miejscu nowe gniazdo.

Następnym etap też nie jest jakoś mocno skomplikowany. Wystarczy w 5 punktach przylutować.

Lutujemy w tych 5 punktach.

Jak widać tablet działa ładuje się i włącza. Chcę jeszcze tutaj dodać że ten tablet w moim przypadku miał dosyć ciężkie życie. Po kolei padały złącza zaczynając od jack, złącze ładowania, włącznik tabletu, złącze usb, przyciski od dźwięku. Tablet jest dalej użytkowane jako czytnik pdf. Wygodniejsze to niż na telefonie czy na laptopie. Jak by ktoś potrzebował to mogę wskazać które piny trzeba zewrzeć aby uruchomić tablet na krótko. Dodam też na koniec że w kwestiach elektroniki jestem totalnym amatorem. Wierzę też że serwis by to zrobił lepiej i szybciej. Pozdrawiam
    Hawajek
    Level 24  
    Gratuluję powodzenia, niestety naprawa tylko częściową bo nadal brak gniazda USB. Niestety jego naprawa wiąże się z odtworzeniem połączeń gdyż jak widać pady zostały wyrwane. Powodzenia.
    tuta158
    Level 10  
    To prawda że naprawy wymaga też te gniazdo USB. Dla mnie zależało tutaj tylko na przywróceniu mu ładowania co się udało. Wszelki przesył danych do tabletu i z tabletu odbywa się za pomocą wi fi lub karty micro sd. Tak że te złącze nie jest mi potrzebne i nie planuję go naprawiać na tę chwilę. Dziękuję za zainteresowanie.