Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suszarka Electrolux EW8H458BP - Kurczy praktycznie wszystko

PaulaKowalska 17 Feb 2021 15:23 2091 1
    PaulaKowalska
    Level 2  
    Suszarka zakupiona w lipcu i uruchomiona w sierpniu. Od razu zauważyłam, że chodzi bardzo głośno (cały czas chodziła sprężarka) i kurczy oraz powoduje blaknięcie. Dla pewności sprawdziłam metrówką i rzeczy były skrócone (nie zwęża) od 2 do 10 cm mniej. Niszczyła odzież, pościel, ręczniki, praktycznie wszystko prócz polaru i grubych męskich spodni. Dodam, że mówię o rzeczach z metką do suszenia i na odpowiednio do składu tkaniny dobranym programie.

Zgłoszona na reklamację do producenta, serwis zabrał na miesiąc i wymienił podstawę suszarki. Powiedzieli, że wrzucili jakiś ręcznik i nie zauważyli skurczenia. Ok, myślałam, że temat załatwiony. Zrobiłam suszenia żeby sprawdzić jak śmiga i owszem chodziła dużo ciszej, sprężarka włączała się i wyłączała co jakiś czas ale kurczenie i blaknięcie nadal. Zrobiłam więc zdjęcia ubrań z położoną metrówką przed i po suszeniu (widać było te różnice). Ręczniki ok 4/5 cm, koszulki ok 5-10 cm, dresy ok 5 cm krótsze nawet na programach z niższą temperaturą i ustawieniem na pół słoneczka lub puste słoneczko. Najbardziej kurczy program bawełna ale też niby delikatniejszy mix.

Zgłosiłam kolejną reklamację do producenta wraz ze zdjęciami i obfitymi opisami zniszczeń. Przyjechał serwisant (ten sam) no i sprawdził czy nie wyrzuca błędów - nie, stwierdził, że on dopiero co ja naprawił i ona jest sprawna technicznie i nic więcej się nie da zrobić więc powinnam napisać do Electrolux żeby wymienili i tyle. Ok napisałam, podparłam się znów wymiarami i zdjęciami. Electrolux odpisał, że serwis stwierdził, że suszarka jest sprawna i oddalają reklamację. Więc zapytałam ich co powiedzą na te zdjęcia i dostałam odpowiedź, że to wina producentów (testowałam różne firmy i różne rodzaje rzeczy) oraz że serwis dokonał sprawdzenia suszarki i nie zauważyli nic takiego. Znów oddalają reklamację. Napisałam zatem, że proszę o informację w jaki sposób to sprawdził serwis, czy mierzył cokolwiek. Facet na miejscu sprawdził tylko błędy, a wcześniej po wymianie tej podstawy mówił, że wrzucił jakiś stary ręcznik i tyle. No to już zero odpowiedzi od Electrolux.

Zadzwoniłam do rzecznika konsumentów i tam poradzili, że nie ma się co kopać z koniem i składać reklamację nie u producenta tylko u sprzedawcy z tytułu rękojmi. Szkoda, że odrazu tego nie zrobiłam bo byłaby już druga reklamacja i większe szanse odzyskania kasy lub wymiany, ale trudno jest jak jest.

Pierwsze pytanie co może sprawiać to kurczenie skoro teoretycznie wszystko sprawne. Dla mnie to jest nielogiczne.

Drugie pytanie co w przypadku jeśli serwis również sprzedawcy powie, że sprawna i niby sprawdzili, a w rzeczywistości tylko sprawdzą błędy?

Może i sprawna ale nie spełnia całkowicie swojego zadania bo praktycznie wszystko muszę rozwieszać, a w niej suszę tylko takie rzeczy, które mi nie szkoda. Np skarpetki wiem, że nie nadają się do suszarki ale mimo kurczenia z 36 na przedszkolaka, później się uciagają i ok, ręczniki lubię miękkie więc akceptuję kurczenie ale niestety mnóstwo koszulek, bluz i spodni dresowych, które trzeba tradycyjnie suszyć.

Mile widziane wszystkie rady, może ktoś jeszcze ma ten problem. Na grupach FB głównie polecają, że niby suszą wszystko nawet te nie przeznaczone do suszarki ale odezwało się kilkanaście dziewczyn, którym też ten model kurczy.

Jestem wściekła bo przez 11 lat nic nie reklamowałam, a teraz oprócz suszarki to z tego samego zamówienia pralka przechodzi drugą naprawę. Chciała baba nowe, bajeranckie sprzęty :D
    User removed account
    Level 1