Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka: Bosch, Whirlpool czy Indesit?

ElektrodowyTomasz 18 Feb 2021 09:09 537 5
    ElektrodowyTomasz
    Level 9  
    Panowie,

dokonało się - czas kupić nową zmywarkę. Wiem, że sprzętu na lata już nie robią. Zatem chciałbym zakupić taką, którą po upływie gwarancji potencjalnie da się naprawić w sensownych granicach. Mam trzy typy:

https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy/zmywarka-bosch-smv45gx02e
    https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy/zmywarka-whirlpool-wic-3c26
    https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy/zmywarka-indesit-dic3c24a

Która ma największe szanse na przetrwanie Waszym zdaniem?

Dziękuję i pozdrawiam!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    78db78
    Level 38  
    Albo Bosch albo Indesit.
    vieleicht
    Level 36  
    Kilkanaście lat doświadczenia ze sprzętem AGD w domu. Indesit Amica Bosch. Tylko Bosch (akurat zmywarka) się nie zepsuła w ogóle. A inne tuż po upływie gwarancji po kilka razy i zostały wymienione (dopiero za drugim razem, druga pralka z Indesitu na Bosch ) . Do kolejnego mieszkania biorę (zmywarkę) Boscha. O tyle to znamienne, że zmywarkę używam co najmniej raz na dwa dni. Pralkę raz na 5 dni. No i awarie pralki nie dotyczyły łożysk, bębna grzałek, ale zawsze elektroniki.
    krzynio8
    Level 10  
    Mam Bosha SMS50M02EU chyba od 9 lat. Po zakupie zarejestrowałem ją w Internecie, dzięki czemu przedłużyli mi gwarancję z 3 do 5 lat. Po ponad czterech latach padły obie pompy. Na szczęście dzięki rejestracji naprawa była gwarancyjna. Chodzi do tej pory, choć czasem filtr przepuści i zapcha pompę.
    Wirpoola mam pralkę. Kupiłem z 5 letnią gwarancją. Chodzi 18 lat. Po ok. 15 latach jedna awaria. Wytarł się grafit na przełączniku od programatora i pył zalegał na płytce zwierając sąsiednie styki, które są zwykłymi ścieżkami wytrawionymi na płytce. Objawem był brak wirowania. Przemyłem styki i działa do dziś. Obudowa trochę pordzewiała, stoi w pralni.

Tak czy inaczej oceniam te dwie firmy jako dobre i odnawiając sprzęt pewnie zdecyduję się ponownie, na którąś z nich.

Z Indesitem nie miałem do czynienia.
    Z Elektroluxem raczej negatywne (lodówka i odkurzacz).
    Z Amicą też negatywne i to z kuchenką.
    vieleicht
    Level 36  
    krzynio8 wrote:

Z Amicą też negatywne i to z kuchenką.

Dopiszę jeszcze, że moje negatwy z Amica są z kuchenką (uporczywe gaśnięcie piekarnika gazowego niemal od nowości) oraz z lodówką (tandetna jakość palstików, które pękają i mało tego, to dokupienie 2-3 plastikowych kontenerów lodówki to 1/3 wartości nowego urządzenia)
    ElektrodowyTomasz
    Level 9  
    Wybór padł na Boscha. Dziękuję za pomoc!