Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SMS50M02EU - często zapycha się pompa odpływowa w zmywarce

krzynio8 18 Feb 2021 10:09 261 0
Bosch
 • #1
  krzynio8
  Level 10  
  Witam!
  Po jakichś 4,5 roku w zmywarce padły w miesięcznych odstępach obie pompy, najpierw myjąca, potem odpływowa. Gwarancja była przedłużona do 5 lat więc serwis wymienił bez problemu. Użytkuję ją kolejne 4 lata, ale od czasu naprawy pompa odpływowa klika razy w roku blokuje się. Wpadają do niej ciała obce, najczęściej jakaś ość, pestka dyni czy coś jakby włosy owija się wokół osi.

  Wiem, że ciała stałe nie powinny znaleźć się w zmywarce, ale cóż różnie bywa. Przez pierwsze ponad cztery lata użytkowania zapewne również coś tam dostawało się ale pompa nie blokowała się. Filtr dawał radę i je zatrzymywał albo przelatywały przez pompę bez problemów. Teraz co jakiś czas błąd E25 i trzeba zmywarkę rozkręcić, wyjąć pompę, przeczyścić i jest OK.

  Co może być nie tak? Może serwisant zapomniał o jakiejś uszczelce? Może pompa nie taka - jakiś wadliwy zamiennik? Nie jestem na 100% pewien, ale chyba przy demontażu pompy wirnik jest wysunięty do przodu i trzeba go dociskać.
  Czy ktoś może doradzić jak pozbyć się problemu? Przyznaję, że choć operacja naprawy trwa zwykle do 30 minut, to jednak jest o uciążliwe.
 • Bosch