Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Note E11 1.4 CR14DE - Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

18 Feb 2021 17:35 168 4
 • Level 13  
  Witam, tak jak w temacie Nissan Note 1.4 z LPG ma spore problemy z odpaleniem jak postoi. Jak przychodzę rano to muszę kręcić czasem i 10-20 sekund, żeby odpalił. Jak już odpali to kilka sekund trzyma strasznie niskie obroty (około 500) po czym już są normalne. Gdy go zgaszę i spróbuję odpalić to odpala od razu. Wystarczy, że postoi godzinę lub dwie i trzeba kręcić kilka sekund. Gdy stoi kilkanaście godzin to wtedy trzeba strasznie długo. Check engine się nie świeci, diagnostyka komputerowa nic niepokojącego nie pokazuje. Profilaktycznie wymieniłem świece, pompę paliwa oraz czujnik MAP z którym jest zintegrowany czujnik temperatury powietrza zasysanego. Po OBD pokazuje prawidłowe parametry obrotów silnika, jego temperatury, wyprzedzenia zapłonu i tak dalej. Skończyły mi się już pomysły co to może być.
 • Level 41  
  Zamykasz LPG przy butli, demontujesz lub rozszczelnieniasz filtr LPG pod maską i jeździsz tydzień lub dwa na samej benzynie. Czekasz na efekty
 • Level 13  
  Okej, jak mama wróci z pracy to jej tak zrobię. Jak pojeździ ten tydzień dwa to co dalej w zależności od tego, czy będzie to samo czy też się naprawi?
 • Level 41  
  Będzie wiadomo czy winna w LPG.
 • Level 13  
  wczoraj kilka razy jeździł i dzisiaj już rano odpalił normalnie, czyli wina LPG. W czym szukać przyczyny? Nieszczelne wtryski i zalewa silnik przez co po postoju ma problem odpalić?