Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GA-P35-DS3L - Ustawienia biosu.

galante 18 Feb 2021 18:24 531 12
    galante
    Level 23  
    Płyta główna Gigabyte GA-P35-DS3L
    Potrzebuję zainstalować system z pendriva USB (z płyty nie wchodzi w grę).
    Proszę o info jak ustawić zakładki w Biosie aby system PC startował z pendriva?
    Próbowałem na różne sposoby ale nie doszedłem.
    A może ta płyta tego nie przewiduje?
    A może jest jakiś prosty inny myk na wystartowanie pendriva?
    galante
    Level 23  
    OK ale to coś zmieni w samym wystartowaniu z pendriva? Ściągnąłem Win10 ze strony Microsoftu
    galante
    Level 23  
    System nagrałem na pendriva ze strony Microsoftu przy pomocy Media Creation Tool. Obawiam się, że Rufusem nic nie zmieni w kwestii startu ale spróbuję...
    artbi881
    Level 29  
    Media Creation Tool mnie często zawodził nie robił bot owalnego natomiast zawsze wspomniany program wykonywał co oczekiwałem!!! ale możesz twierdzić swoje MS zawsze twierdzi że ma najlepszy soft np. Defender i wiele innych :) To jest moje zdanie i nie będę polemizować z fanami MS.
    basik
    Level 26  
    Pytanie czy Media Creation Tool potrafi przygotować nośnik do instalacji w trybie MBR (kiedyś potrafił).
    Spróbuj przy bootowaniu naciskać F12. Później z menu hard disk --> pendrive.
    Nie zdziw się jak po poprawnym zbootowaniu instalator długo będzie wisiał z logo windowsa. Cierpliwie czekaj :)
    Robert B
    Level 43  
    basik wrote:
    Pytanie czy Media Creation Tool potrafi przygotować nośnik do instalacji w trybie MBR (kiedyś potrafił).

Najczęściej nie potrafi, bo programiści Micro$oftu to (odpowiednia inwektywa :D )
    Dlatego polecam narzędzie z mojego poprzedniego postu :)
    helmud7543
    Level 43  
    Podłącz pendrive przed włączeniem komputera i jeszcze raz wejdź do BIOS. First boot device masz na disabled, potem dysk, potem napęd optyczny - to nie jest ustawienie do czytania z pendrive. Albo go rozpozna jako uprzedzenie zewnętrzne i wtedy najprawdopodobniej będzie potrzebne ustawienie USB HDD, albo jako dysk (wtedy w Hard disk priority pojawi się jako dodatkowa opcja) ewentualnie oprócz hard disk priority pojawi się zakładka USB lub Removable priority.
    galante
    Level 23  
    Przez trzy dni walczyłem z tematem, przeprowadzając kilkadziesiąt prób w różnych konfiguracjach i nic.
    Gigabyte GA-P35-DS3L v2 z najbardziej aktualnym biosem v9.
    Próbowałem dwoma pendrivami ADATA UV110 32GB i San Disk Cruzer Blade 32GB na dwóch niezależnych dyskach HDD 250 i 500 GB podłączanych taśmą naprzemiennie do tego samego gniazda na płycie. Na jednym dysku zainstalowany Win10 32bit, a drugi sformatowany do jednej partycji.
    Potrzebuję zainstalować Windowsa 10 w wersji 64bitowej.
    Próbowałem obraz płyty Win10 64bit zainstalować nagrywając MediaCreation Tools ale w tym przypadku pokazuje się obraz jak na foto1, a pendrive jest niewidoczny w Biosie.
    Gdy bootowalnego pendriva nagrałem Rufusem 3.13.1740 (Win10_20H2_v2_Polish_x64) ustawiając opcje MBR pendrive był niewidoczny w Biosie i wszelkie kombinacje były nieskuteczne.
    Gdy bootowalnego pendriva nagrałem w opcji GTP i systemie NTFS po zmianach w biosie i ustawieniu Pendriva jako pierwszego GA-P35-DS3L - Ustawienia biosu. i ustawieniu USB-HDD wszelkie próby uruchomienia pendriva kończyły się obrazami z foto: 2,3,4. Przy niektórych próbach pojawiało się okno Boot menu ale wówczas każdorazowo były nieaktywne przyciski klawiatury podpiętej kablem do USB. GA-P35-DS3L - Ustawienia biosu.
    GA-P35-DS3L - Ustawienia biosu. GA-P35-DS3L - Ustawienia biosu.
    Na chwilę obecną uważam, że płyta GA-P35-DS3L v2 nie obsługuje uruchamiania z USB albo może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
    helmud7543
    Level 43  
    galante wrote:

Na tym obrazku widać, że wykrywa i jest poprawnie ustawione. Pierwszy obrazek z błędem wskazuje, że BIOS próbował uruchomić pendrive. Fakt, płyty Gigabyte bywały problematyczne jeśli chodzi o USB. Jak dla mnie jednak wygląda to w tej chwili na źle utworzony pendrive lub niezgodność jego sektora rozruchowego z ustawieniami/możliwościami BIOS.
    basik
    Level 26  
    Zdecydowanie masz coś nie tak z utworzonym pendrive. Spróbuj zrobić to jeszcze raz rufusem dla trybu mbr + zaznacz opcję z łatką dla starych biosów. Musi ruszyć.