Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] jumper Ducato Boxer 3.0 centralny zamek awaria.

kzagozda54 18 Feb 2021 19:29 897 3
 • #1
  kzagozda54
  Level 7  
  Witam. Kolejny problem z tym autem, tym razem nie działa zamek centralny. Pilot-kluczyk działa normalnie, migają kierunkowskazy tak jak było przed awarią, kontrolka drzwi działa prawidłowo gaśnie po zamknięciu wszystkich drzwi /furgon-blaszak/. Z prawej strony pod nogami pasażera znajdują się dwa moduły jeden z opisem 1340332080 a drugi 01345962080 odpiąłem je popryskałem WD40 i podpiąłem a potem coś dziwnego, wszystkie zamki się zablokowały mimo, że drzwi były otwarte a następnie przepalił się bezpiecznik. Po wymianie znów to samo, cały czas się przepala. Przekopałem fora i znalazłem wiele podobnych tematów ale nie znalazłem tematu gdzie byłby temat ROZWIĄZANY. Może ktoś miał podobny przypadek i go rozwiązał. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam.
 • #2
  damian475
  Level 17  
  Sprawdź w takim razie przelotki w drzwiach, szczególnie tył. Lubią się łamać przewody. Skoro bezpiecznik spełnił swoje zadanie, masz gdzieś zwarcie.
 • #3
  kzagozda54
  Level 7  
  Sprawdziłem dziś na szybko przelotki w drzwiach przednich, prawe wyglądają na w porządku natomiast w lewych była zdarta izolacja na jednym z kabli. Zaizolowałem go ale dalej nic. W tygodniu auto pracuje prawie cały dzień i nie ma kiedy się temu przyjrzeć, zabieram się w sobotę. Dzięki za podpowiedź .
 • #4
  kzagozda54
  Level 7  
  Witam. Niestety nie dałem rady sam, problem okazał się poważniejszy. Oddałem auto do warsztatu i oni też nie dali rady, poddali się po dwóch dniach. Znalazł się fachowiec w Bytomiu który to opanował, diagnoza uszkodzony zamek prawych drzwi a ten uszkodził moduł BSI w kabinie. Elektryk zrobił to po swojemu, dołożył dodatkowy moduł oraz dwa piloty i wszystko działa. Przy okazji wyszły też uszkodzone kable pod siedzeniami. Temat zamykam. Pozdrawiam.