Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jakie kolumny do rocka do pokoju 20m2?

@Darecki 25 Feb 2021 17:21 3555 93
    PawelChester
    Level 18  
    Polecam zebys go zabral na nieestradowy koncert.Byc moze wtedy on nam powie co to jest, bo Ty nie chcesz.
    @Darecki
    Level 12  
    Panowie spokojnie nie chciałem doprowadzić do jakiegokolwiek sporu :). Moj budżet to 1500 ale jesli to coś poprawi to max 2tys. Poproszę o jakieś linki itp najlepiej z Mazowsza żebym mógł odebrać osobiście. No w ostateczności niektóre firmy wysyłają ale wtedy nie odslucham :).
    Pozdrawiam ciepło.
    sunrise84
    Level 42  
    @Darecki wrote:
    Panowie spokojnie nie chciałem doprowadzić do jakiegokolwiek sporu

To nie jest zasługa Ciebie.
    My się poprostu tak z kolegą "lubimy".
    Lecz nadal czekam na jego propozycje kolumn dla Ciebie z Twoich okolic lub dalej .
    Ważne aby propozycja i wybór był poparty argumentami.
    Skoro kolega się już udzielił w temacie.
    @PawelChester powiedziałeś A to powiedz i B .
    PawelChester
    Level 18  
    Powiedzialem i najpierw czekam na odpowiedzi, ale i tak sie nie doczekam.Bedzie tylko zmiana tematu jak to Sebix Google ma w zwyczaju.
    sunrise84
    Level 42  
    PawelChester wrote:
    Powiedzialem i najpierw czekam na odpowiedzi
    Czyli nie masz argumentów w ręce aby doradzić autorowi w zakupie kolumn.
    Wolisz się mnie doczepić o różnicę między koncertem estradowym a filharmonią .
    Jesteś hipokrytą i tyle.
    Nie ma dziwne że 7 lat na elektrodzie i tylko 231 postów.
    Wiedza Twoja widać ogranicza się do Twojego sprzętu zakupionego za funty w UK i odsłuchów u paru znajomych.
    Rzucać modelami to ja też potrafię , zresztą Autor też potrafi znaleźć w Internecie różne modele kolumn , linki nawet wstawił.
    Chcesz marnować Swój cenny czas na przegadywanie się to załóż temat na HydePark-u .
    PawelChester
    Level 18  
    Ja rozmawiam z Toba a nie z nim, a w przeciwienstwie do Ciebie nie jestem nabijaczem postow na Elektrodzie gdyz mam swoje zycie w tealnym swiecie.Ty tu siedzisz, piszesz wielokrotnie bzdury i podnosisz sobie samoocene, ale w momencie jak napotkasz opor i padna niewygodne pytania na ktore nie masz odpowiedzi, to wiedzac, ze zrobiles z siebie blazna atakujeasz, odwacasz kota ogonem i robysz wszystko zeby tylko nie odpowiadac.Koncze to i dalej bede ignorowal Twoje posty tak jak to robie od dluzszego czasu.Pisz bzdury jak musisz, miej duzo postow, najwiecej, bo to Ci jakosc zycia poprawi.Szkda tylko, ze tymi bzdurami wprowadzasz innych w blad.Koncerty nieestradowe...😂😂😂Zenada.
    sunrise84
    Level 42  
    PawelChester wrote:
    Ja rozmawiam z Toba a nie z nim
    A ja ci odbije piłeczkę że to jego post i jak masz zamiar se pogadać bo nie masz z kim na zmywaku to załóż temat na HydePark-u kolejny raz Ci doradzam.
    Udowodnij mi te bzdury i wyślij listę na PW(prywatnej wiadomości) i pogadamy na HydePark-u.
    PawelChester wrote:
    Koncze to i dalej bede ignorowal Twoje posty

Więc to zrób w końcu zamiast siać ferment i czepiać się ludzi.
    Nabijanie postów :D :D , nie człowieku dzielenie się wiedzą i wymianą poglądów.
    Zaszufladkowałeś się w swoim amplitunerze Pioneer oraz TV z plazmy i żyjesz w tym świecie.
    PawelChester wrote:
    Szkda tylko, ze tymi bzdurami wprowadzasz innych w blad

Udowodnij mi te błędy !!!
    A jeżeli nie potrafisz to:
    PawelChester wrote:
    Koncze to
    PawelChester
    Level 18  
    Jak juz co to od dawna mam Oled Sony hehe
    gadek80
    Level 25  
    Kolego autorze,
    I tak decyzja musi należeć do Ciebie, masz kilka propozycji teraz rozejrzyj się i zastanów czy ograniczenie miejsca zakupu musi ograniczyć Twój zakup.
    Kolumny kupisz pewnie na 15-20 lat, bo tyle będą służyć.
    Ja sam osobiście ponownie kupiłbym Jamo i pewnie teraz zdecydowałbym się na model Concert C97
    tu masz linki poczytaj
    https://audiopolis.pl/jamo-concert-c-97-ii-kolumny-podlogowe.html
    https://www.hfc.com.pl/test/3730,jamo-c-97-ii.html
    sunrise84
    Level 42  
    Jamo Concert C97
    "Brzmienie efektowne i bogate w zakresie wysokich tonów z ciepłą i nasyconą, choć nieco odsuniętą na drugi plan średnicą. Efektowny, ale i wyrafinowany, mocny bas. Przestrzenność brzmienia wystarczająca, aby cieszyć się z odsłuchu wszelkich muzycznych gatunków."

Yamaha ax-592
    Na swój sposób AX-592 prezentował dźwięk analitycznie. Często spotykaliśmy się z wrażeniem sporej ilości selektywnie wydzielonych detali - choć jak nam się wydaje jest to w znacznej mierze związane z charakterem barw. Innymi słowy jest to analityczność oparta po trosze na suchej oszczędnej, prezentacji barw, okupiona technicznym charakterem brzmienia. Subtelny akustyczny detal nie był natomiast zbyt żywy i jego brak nadawał brzmieniu suchego, klinicznego piętna.

Dobre wrażenie zrobiła szerokość sceny, w dodatku źródła były stabilnie i dobrze zogniskowane, nawet jeśli centralny wokal przybierał nieraz zbyt duży wymiar. Bliskie źródła posiadały przyzwoitą namacalność. Ogólnie w mniej skomplikowanych nagraniach klarowność całego pasma nie wzbudziła poważniejszych zastrzeżeń względem ceny. Głębia była jednak nieco spłaszczona, który to zabieg nie działał nazbyt dobrze w przypadku klasyki, gdzie oddalone źródła traciły na przejrzystości."

"Nie mieliśmy okazji wykonać bezpośrednich porównań, ale z tego co zapamiętałem, AX-592 ma w istocie podobne możliwości brzmieniowe jak AX-1090 i osiąga to przy znacznie niższej cenie. Pozostawmy jednak te porównania w gronie modeli z jednej firmy. Ocena AX-592 będzie zależna od preferencji brzmieniowych i upodobań muzycznych potencjalnego klienta, jak również od wykorzystywanego źródła i kolumn. Jeżeli poszukujemy dynamicznego dźwięku a nieco zafałszowane barwy nam nie przeszkadzają warto się zainteresować tym wzmacniaczem - dostarczy on solidnych, dynamicznych uderzeń ze sporym rozmachem, w sposób całkiem selektywny. Ale ktoś, kto szuka urządzenia do śledzenie barw i drobnych niuansów, pewnie się zawiedzie. "
    @Darecki
    Level 12  
    Panowie niestety nadal nie wiem czego szukać. Jeśli Canton to jakie inne modele a jeśli inna marka to np jakie- linki?
    Przepraszam też za być może niedopowiedzenie. 2tys to kwota którą chciałbym przeznaczyć na zakup 2 kolumn.
    Zdaję sobie sprawę, że wybiorę sam, ale chcę by Państwo mi nieco pomogli w wyborze :).
    P.S. Obecnie dopóki nie zakupię kolumn odsłuch odbywa się na słabiutkich Unitrach ZG10 lub Tonsil Samba 130, więc można rzec- dopiero szukam choć trochę lepszego dźwięku, nie jestem żadnym audiofilem :).
    sunrise84
    Level 42  
    @Darecki wrote:
    Zależy mi na głębi i jakości z rezerwa dynamik

sunrise84 wrote:
    Głębia była jednak nieco spłaszczona, który to zabieg nie działał nazbyt dobrze w przypadku klasyki, gdzie oddalone źródła traciły na przejrzystości.

Wydaje mi się że autorowi do tej pory brakuje głębi na obecnym wzmacniaczu , co potwierdzają przytoczone przeze mnie cytaty z testów przez ludzi którzy na codzień zajmują się sprzętem HiFi, a nie tylko w weekendy(w tygodniu musza naginać na zmywaku).
    PawelChester
    Level 18  
    Nie mierz innych swoja miara.To, ze Ty dales za swoj amplituner 500 zl-co kiedys napisales, to nie znaczy, ze kazdy kto jest w UK pracuje na zmywaku.Ja dalem za swoj 2000 funtow wiec ze zmywaka raczej tego nie wypracowalem.Poza tym, nie widze nic zlego w pracy na zmywaku, tacy ludzie sa rowniez potrzebni, zalosny jestes maly czlowieczku...
    sunrise84
    Level 42  
  • Helpful post
    PawelChester
    Level 18  
    Dali sa cale obite za 2/3 ceny.Nie warto.Jak ma byc tylko z Twojego regionu z All to bym czekal na lepsze oferty.
    sunrise84
    Level 42  
    DALI 700
    https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-dali-700-10425253868

Więc do kwoty 2000zł tak bym to widział z mojej strony.
    Oczywiście to są tylko przykłady kolumn które grają w miarę z jakąś jakością i nie podbarwiają pasma ani nie ma też dziury w środkowym paśmie.
    Jeżeli coś wybierzesz dla siebie przed zakupem to należałoby przejrzeć dokładnie specyfikację oraz charakterystyki brzmieniowe kolumn przed zakupem , gdyż no wybacz ale nie da się idealnie trafić w gusta kupującego .
    @Darecki
    Level 12  
    Dziękuję. Zdaję sobie sprawę :). Miałem nadzieję, że w tej kwocie znajdzie się więcej ofert, no ale rozumiem ograniczenia.
    Jeśli jeszcze coś Panowie zauważycie to poproszę :). Szukam i czytam już prawie miesiąc, miałem nadzieję zakupić coś w ciągu tygodnia :).
    sunrise84
    Level 42  
    KEF iQ50
    https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-podlogowe...zorowy-CID99-IDIHbhg.html#7a0b1ff967;promoted

KEF iQ 7
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/kef-iq-7-kolumny-glosnikowe-stereo
    "Brzmienie
    Homogeniczne, z ważną rolą mocno nasyconych średnich tonów, bas proporcjonalny i dobrze wklejony w całość, podobnie góra pasma, czysta i łagodna"

Jakie kolumny do rocka do pokoju 20m2?

Z ładną charakterystyką brzmieniową podobną do Canton GLE 490.2
    Szkoda że sprzedaż zakończona.
    Co nie oznacza że iQ 50 zagrają gorzej.

Dodano po 28 [minuty]:

sunrise84 wrote:

Jakie kolumny do rocka do pokoju 20m2?

Dodano po 2 [minuty]:

Canton 490.2 będzie ci łatwiej wysterować i nie mają charakterystycznego dołka w ok 10kHz jak to jest w przypadku KEF iQ7.
    Porównaj sobie te dwa wykresy charakterystyki brzmienia.
    @Darecki
    Level 12  
    Dzięki. IQ7 sa w Łodzi za 1600. Są sporo lepsze od IQ50?
    A te które sam wcześniej znalazłem są warte zainwestowania?
    canton gle 407, Dali 450, b&w dm309, dls r55, kef Coda 90, castle kendal, ecouton audiolabor lql100, Heco Mythos 500?
    Grzecznie pytam z ciekawości :).
    gadek80
    Level 25  
    Toyota Yaris Hybrid:
    Pali średnio 4,5l/100km, silnik benzynowy, ciszej i ładniej pracuje od diesla, w zimie po 500metrach już leci ciepłe powietrze z nadmuchu czego w dieslu nie ma.
    Atuomatyczna skrzynia do maksimum ułatwia wygodę jazdy, Toyota po prostu się nie psuje, jest bardzo dobrze wykonana, nic w niej się nie tłucze po 150.000 kilometrów.
    To auto jest jedynym słusznym wyborem do poruszania się po mieście i niedalekich trasach.
    Czy każdy ją kupi? Oczywiście, że nie.
    Tak samo jest tutaj. Uważam, że autor ma już wystarczająco dużo propozycji, że prośba o podanie jeszcze jakiś to już objaw całkowitego niezdecydowania i zaczynam odczuwać, że cały czas będzie niezadowolenie, bo tak naprawdę nie wiedząc co się chce żaden wybór nie będzie właściwy.
    Sam słucham dużo muzyki Youtube, winyl, techno, elektronika, metal, muzyka poważna, mój sprzęt mimo, że nie drogi wystarcza mi i na ten budżet, każda z zaproponowanych kolumn będzie grała dobrze.
    DENON AVR-1306, Jamo Ss708, Panasonic SL-N5
  • Helpful post
    sunrise84
    Level 42  
    @Darecki wrote:
    Dali 450

https://www.audiostereo.pl/opinie_modele/450-r866/
    Ilu użytkowników tyle opini ale przewija się jedna myśl i stwierdzenie lekko ciemne brzmienie i mało wyraźna góra(może ktoś pokroju lubiących słuchać w stylu Klipsch czyli V bas i treble).

@Darecki wrote:
    b&w dm309

https://www.audiostereo.pl/opinie_modele/dm309-r1529/
    "Kolumny grają w sposób bardzo zrównoważony (nie zauważyłem odstępstw w przypadku współpracy z Yamahą), mają dobrze wyważone proporcje między środkiem, basem i górą, aczkolwiek "doświadczeni" audiofile mogą im zarzucić przesadną (a właściwie syntetyczną) "suchość" brzmienia. Generalnie lepiej sprawdzą się z "miękko" grającym sprzętem, do którego Yamaha nigdy nie należała."

@Darecki wrote:
    Heco Mythos 500

"Soprany charakteryzowały się nieco metalicznym podbarwieniem i lekkim zapiaszczeniem, ale całościowo ich nieznaczne wycofanie i zaokrąglenie przesądziło o małej ofensywności wokali"
    @Darecki
    Level 12  
    W porządku. Zatem rozglądam się za wyżej wymienionymi nie będąc niezadowolonym :). Po prostu jako raczkujący w temacie chciałem poznać więcej opinii i sugestii. Dziękuje za pomoc :).
    sunrise84
    Level 42  
    gadek80 wrote:
    Tak samo jest tutaj. Uważam, że autor ma już wystarczająco dużo propozycji, że prośba o podanie jeszcze jakiś to już objaw całkowitego niezdecydowania i zaczynam odczuwać, że cały czas będzie niezadowolenie, bo tak naprawdę nie wiedząc co się chce żaden wybór nie będzie właściwy.

W budżecie 2000zł zostały zaprezentowane (w mojej opinii ) podobnie grające kolumny z przedziału produkcji prawie 15lat .
    Nie da się jednoznacznie wskazać zwycięzcę .
    Jak kładłbym jednak nacisk na analityczność brzmienia , bo chcę usłyszeć to co zostało nagrane w studio a nie to co chciał producent kolumn wyeksponować.
    @Darecki
    Level 12  
    „Ja kładłbym jednak nacisk na analityczność brzmienia , bo chcę usłyszeć to co zostało nagrane w studio a nie to co chciał producent kolumn wyeksponować”
    Słuszna uwaga!
  • Helpful post
    gadek80
    Level 25  
    @Darecki wrote:
    Zatem rozglądam się za wyżej wymienionymi nie będąc niezadowolonym

Nie odbierz mnie źle, bo wiem, że to wydatek którego nie chce się zmarnować, ale fajne propozycje tutaj padły, lecz cały czas ogranicza też je budżet.
    Podobnie miałem z telewizorem, czy wybrać matrycę IPS czy matrycę VA. Pierwsza matryca piękne kolory lecz słaba czerń, druga znowu na odwrót i w końcu zdecydowałem się na OLEDA i w nim mam i kolory i czerń.
    Obstawiam, że Twoje ucho z żadnej z tych kolumn nie będzie niezadowolone, bo raczej nie jest aż tak wrażliwe, żeby wyczuć ich różne charaktery. 17 lat temu nie było takiego internetu jak teraz więc pominąłem sklepy typu media expert, bo tam sprzedawcy gówno się znają i poszedłem do sklepu audio lecz nie sieciowego. Powiedziałem ile mam kasy, że chce głośno bez subwofera i czego słucham, gościu pokazał mi trzy rodzaje zdecydowałem i wybrałem jeden. :)
    Teraz Ty tak musisz zrobić :)
    sunrise84
    Level 42  
    gadek80 wrote:
    Kolego sunrise84 już nie będę kolejnego wątku zakładał, może będziesz mi mógł udzielić rady

Jednak załóż nowy wątek z zapytaniem .
    To wątek autora więc nie róbmy bajzlu i zagmatwania .
    Bo jeżeli ktoś będzie miał kiedyś podobny problem do Twojego to nie znajdzie rozwiązania w temacie Autora.
    A tymczasem wytnij tą część odpowiedzi z tematem twoich kolumn i załóż nowy temat w dziale połączenia urządzeń.
    @Darecki
    Level 12  
    Koniec końców wyglada na to że moje typy to Canton i Kef, niestety jest mało ofert z mazowieckiego, ale choć wiem już czego szukać i na co zwracać uwagę.
    Z racji tego że został poruszony wątek innego brzmienia kolumn które faworyzują nieco dół i górę z czystej ciekawości postaram się posłuchać także i takich.
    Np Dali 700 są intrygujące. Niestety 350km ode mnie.
    @Darecki
    Level 12  
    Dziękuje. Prezencja nienaganna.
    Szukam póki co w swojej okolicy kolumn. Hmm nieco ponad budżet ale zawsze można posłuchać na miejscu co jest atutem. Czy to pozycja polecana i jakoś wyróżniająca się wobec wcześniejszych propozycji?