Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kolumny do rocka do pokoju 20m2?

18 Feb 2021 22:30 1782 91
  • Level 11  
    Witam. Posiadam wzmacniacz Yamaha ax-592, źródłem dzwieku jest Samsui cd-x111, szukam kolumn do pokoju 20m2 na których będzie odsluchiwana muzyka rock, gotyk, alternatywa, czasem blues i metal. Zależy mi na głębi i jakości z rezerwa dynamiki ale nie zamierzam urządzać imprez, muzyka nie będzie odtwarzana wyraźnie głośno. Jakie kolumny by Państwo polecili z popularnego serwisu aukcyjnego? Jestem z Mazowsza.
    Zakres cen 600-1500.
    Pozdrawiam!
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 20  
    https://allegro.pl/oferta/jamo-s606-black-piano-swietne-kolumny-glosnik-10246162967
    Ja akurat mam Jamo s 708
    Ale te mają podbnie boczny głośnik basowy co da Ci fajne i mocne brzmienie niskich partii jak bas czy perkusja. Zakres częstotliwości też fajny bo od 42hz także nie będzie potrzebny sybwofer.
    Jakość bardzo fajna w stosunku do ceny a i też mocno zagrają.
    Ja głównie słucham rocka, muzyki elektronicznej, i ciężkie brzmienia, jestem, z nich zadowolony, bo nie brakuje im zapasu mocy i dołów.
  • Level 11  
    Dzięki! Odpowiednie „kopnięcie” miłe widziane w tego typu muzyce. Oczywiście nie kosztem reszty pasma.
    Kolejne sugestie miłe widziane :).
  • Level 11  
    Czy mają Państwo jeszcze jakieś inne propozycje, sugestie?
  • Level 9  
    Są klumny, których używam do słuchania m.in. Sisters of Mercy. Jedni je kochają, większość nienawidzi, a są to Altus140 😁 tak wiem, audiofile zaraz mnie zlinczują, ale u mnie na 27 m2 bardzo fajnie grają. Podobno gdyby wymienić 9/100 (który założyłem, wymieniając stare 9/40) na odpowiednią kopułkę byłoby jeszcze lepiej. Rury na bassreflex nic nie zmieniły. Gra to, a jakżeby inaczej 😁 z SSL500. W budżecie się zmieścisz, a na stronie Tonsil kupisz do nich wszystko, jakby trzeba było. Pomimo swoich 30 paru lat nadal nieźle wyglądają.
  • Level 11  
    Sisters! 😍
    Dzięki za sugestię. Na te chwile jednak zainteresowałem się kolumnami Kef Coda 90. Niebawem jadę na odsłuch. Czy ktoś może zna te kolumny?
  • Level 11  
    Tak, działa. Podobno nie słychać różnicy. Ale jeszcze tego nie wiem na 100 procent.
  • Level 42  
    Ja od siebie poleciłbym ci analitycznie , technicznie , szczegółowo brzmiące kolumny firmy Canton.
    Na przykład takie :
    CANTON CHRONO 507 DC
    https://allegro.pl/oferta/kolumny-canton-chrono-507-dc-gwarancja-9229669678

Dodano po 2 [minuty]:

Canton Karat M 60 DC
    https://allegro.pl/oferta/kolumny-canton-karat-m-60-dc-9473342825

CANTON ERGO 71 DC
    https://allegro.pl/oferta/kolumny-canton-ergo-71-dc-10144766566

W połączeniu z naturalnie grającą Yamaha będzie dobrze .
  • Level 11  
    Czyli Canton będą lepsze dzwiekowo od tych kef? Ktoś mi polecał także canton gle 407, natomiast ja oglądałem póki co aukcje z takimi jak Dali 450, b&w dm309, dls r55, kef Cresta 30, castle kendal, ecouton audiolabor lql100. Póki co wyszukiwania opieram tylko na tym co wyczytałem na forach audio. Jestem otwarty na sugestie :). No i dziękuje za rzeczowa odpowiedz.
  • Level 11  
    Dzięki! 496 i u mnie nieco za duży gabaryt mimo ze preferowałbym podłogówki. Czyli z tych wymienionych przeze mnie jeśli by uściślić coś jest wartego zainwestowania czy skupiać się właśnie na proponowanych wcześniej przez Pana Cantonach?
  • Level 20  
    Dokładnie tyle opinii ile uzytkowników.
    Ja jestem zadowolony z moich Jamo s708 mam je 17 lat, na Cantony też bym się zdecydował teraz bo mają i moc i świetne pasmo przenoszenia.
    Najmniej zdecydowałbym się na te kefy, bo nawet ich strony nie zalazłem.
    Żeby być niezadowolonym z zakupu musiałbyś być audiofilem, ale w takim wypadku na żadne kolumny w takim budżecie byś się nie zdecydował tylko zbierał kolejne kilka tysięcy na zakup i kolumn i juz wzmacniacza a nie amplitunera,
  • Level 42  
    gadek80 wrote:
    Żeby być niezadowolonym z zakupu musiałbyś być audiofilem, ale w takim wypadku na żadne kolumny w takim budżecie byś się nie zdecydował tylko zbierał kolejne kilka tysięcy na zakup i kolumn i juz wzmacniacza a nie amplitunera,

Dla zwykłego śmiertelnika jest pewien próg budżetu na kolumny i sprzęt audio.
    Nie czarujmy się , żaden sprzęt nawet za 100tyś zł nie zabrzmi tak dobrze jak muzyka na żywo , czy to w filharmonii czy podczas koncertu.
    Do tego dochodzą ograniczenia kompresji czy możliwości płyt CD.
    Na nic zdają się kable za 5tyś czy wzmacniacze za 50tyś.
    Różnicę to można usłyszeć pomiędzy pierdziawkami komputerowymi a kolumnami za 500zł - 1000zł sztuka.
    Kwestia bardziej leży w podziale zwrotnicy i czy jest to konstrukcja dwu lub trójdrożna.
    Dlatego ja zawsze proponuje konstrukcje trójdrożne.
    Nic nie zastąpi naszego organicznego słuchu, żaden przetwornik akustyczny nie odda tego co jest w stanie usłyszeć nasze ludzkie ucho na żywo.
    Amen.
  • Level 11  
    Zgadzam się z Państwem całkowicie :). Czy co- sugerować się tymi propozycjami wyzej lub dodatkowo jakieś inne Państwo podadzą?
    Wole zapytać „żywych” fachowców zamiast czytać w nieskończoność :).
  • Level 42  
    Ja swoje zdanie wyraziłem.
    Co do wymiarów napewno znajdziesz miejsce na takie podłogówki.
    Wymiary?
    Są w sieci podane.
    Jako mega zaletę Cantona : analityczność , poprawność i liniowość brzmienia bez podbarwień , szczegółowość.
    Tylko nie mieszać ich np z Denonem który ociepla brzmienie i zamula na basie.
  • Level 11  
    Dobrze czyli Canton. Te wyzej wymienione modele glownie czy jeszcze jakieś? Niestety ergo 71 dc z Wrocławia a ja Mazowsze. Nie ma możliwości wysyłki.
    Dzięki za pomoc!

Dodano po 51 [minuty]:

Będę zatem szukać Cantonow z Mazowsza. Jakieś inne jeszcze modele brać pod uwagę?
  • Level 18  
    sunrise84 wrote:
    gadek80 wrote:

Dla zwykłego śmiertelnika jest pewien próg budżetu na kolumny i sprzęt audio.
    Nie czarujmy się , żaden sprzęt nawet za 100tyś zł nie zabrzmi tak dobrze jak muzyka na żywo , czy to w filharmonii czy podczas koncertu.
    Do tego dochodzą ograniczenia kompresji czy możliwości płyt CD.
    Na nic zdają się kable za 5tyś czy wzmacniacze za 50tyś.
    Różnicę to można usłyszeć pomiędzy pierdziawkami komputerowymi a kolumnami za 500zł - 1000zł sztuka.
    Kwestia bardziej leży w podziale zwrotnicy i czy jest to konstrukcja dwu lub trójdrożna.
    Dlatego ja zawsze proponuje konstrukcje trójdrożne.
    Nic nie zastąpi naszego organicznego słuchu, żaden przetwornik akustyczny nie odda tego co jest w stanie usłyszeć nasze ludzkie ucho na żywo.
    Amen.

Nie moge czytac tych glupot.Co innego muzyka na zywo w wykonaniu orkiestry a co innego koncert rocowy, a ten zawsze jest naglasniany ze wzgl na uzyte instrumenty bez wzgl na wielkosc sali, czy stadionu.Nie wiem na ilu koncertach Ty byles, ale sprzet estradowy ma niewiele wspolnego z jakoscia, bo nie to jest jego zadaniem, co udowodnily mi miedzy innymi na zywo Metallica, Madonna czy Phil Colins.Facet szuka kolumn do rocka, czyli cos z wykopem i duza energia a Ty mu wciskasz Cantony ktore sam uwazasz za plaskie(co oczywiscie ma swoje zalety) co w rocku jest wada, bo tu trzeba sciany energii i mocnego uderzenia.Ja bym raczej obstawial JBL, Dali, Paradigm, B&W, Klipsh czy Dynaudio.To sa kolumny z przyslowiowym pazurem.
  • Level 42  
    @PawelChester zaczynasz cię czepiać szczegółów jak zwykle.
    Co złego napisałem w tym że koncert na żywo , filharmonia ?
    Co do estrady to się zgodzę i koncertu estradowego.
    Co do Canton-ów widać że nie czytałeś do końca lub nie rozumiesz co znaczy:
    sunrise84 wrote:
    analityczność , poprawność i liniowość brzmienia bez podbarwień , szczegółowość.

Zresztą inaczej każdy ma swoje preferencje odsłuchowe prawda?
    Jedni słuchają i szukają sprzętu grającego tzw " V " czyli mają podbarwione dolne pasmo oraz wysokie tony jak to bywa w Klipsch na przykład.
    @Darecki wrote:
    Zależy mi na głębi i jakości z rezerwa dynamiki

Nie zestawiałbym potrzeb i preferencji autora z Klipsch lub innymi grającymi kolumnami z Pazurem.
  • Level 20  
    PawelChester wrote:
    .Ja bym raczej obstawial JBL, Dali, Paradigm, B&W, Klipsh czy Dynaudio

Tylko że chyba każda z tych kolumn to koszt około 3000zł a autor chciał wydać max 1500.
    W tej cenie albo używane Jamo S 718 poniże 1000 pewnie kupi, albo Jamo Concert C 97 II ale to lekko ponad budżet. Obie kolumny mają mocne kopnięcie.
  • Level 18  
    Napisales, ze nawet sprzet za 100 tysiecy zl(a dane mi bylo sluchac drozszych) nie zabrzmi jak ..... czy jak podczas koncertu.Potem Odpisalem i nagle Piszesz:Co do estrady to sie zgodze i koncertu estradowego-jaki to jest koncert nie estradowy?😀😀😀Pokaz mi normalny koncert gdzie jest 30000 ludzi lub wiecej gdzie nie ma naglosnienia?Na jakim swiecie Ty zyjesz?Szkoda z Toba dyskutowac bo to strata czasu.

Do autora watku rozwaz rowniez te firmy i decyzja oczywiscie nalezy do Ciebie.
  • Level 11  
    Drodzy Państwo takie cechy jak
    analityczność , poprawność i liniowość brzmienia bez podbarwień , szczegółowość dobrze opisują to czego bym oczekiwał ale zdaje sobie sprawę z ograniczeń finansowych, jakie założyłem. Stad tez pytam co jest polecanego. „Uderzenie” także miłe widziane ale niech to brzmi poprawnie i przyjemnie a nie dudni. Nie jestem także zwolennikiem mocnego podbarwiania pasma, regulatory barwy na ogół są u mnie w pozycji 0 lub 1 :). Jeśli można proszę o jakieś linki (Mazowsze), zdaje sobie sprawę ze to i tak ja decyduje i każdy ma swoje gusty ale pytać przecież warto zwłaszcza ludzi obeznanych w temacie audio, stad moj post tutaj :).
  • Level 18  
    gadek80 wrote:
    PawelChester wrote:
    .Ja bym raczej obstawial JBL, Dali, Paradigm, B&W, Klipsh czy Dynaudio

Tylko że chyba każda z tych kolumn to koszt około 3000zł a autor chciał wydać max 1500.
    W tej cenie albo używane Jamo S 718 poniże 1000 pewnie kupi, albo Jamo Concert C 97 II ale to lekko ponad budżet. Obie kolumny mają mocne kopnięcie.

Nie znam polskiego rynku cenowo.W UK za 300 funtow mozna kupic kolumny wszystkich firm wymienionych przezemnie.Sadzilem, ze w Polsce jest podobnie.
  • Level 42  
    PawelChester wrote:
    Na jakim swiecie Ty zyjesz?Szkoda z Toba dyskutowac bo to strata czasu.

My się "lubimy'' prawda :D ?
    Na takim samym jak ty.
    PawelChester wrote:
    W UK za 300 funtow mozna kupic kolumny wszystkich firm wymienionych przezemnie.Sadzilem, ze w Polsce jest podobnie

Więc autor tematu mieszka w Polsce więc zanim zaczniesz sypać z rękawa markami kolumn do zakupu , warto przejrzeć Twój Ojczysty rynek i podrzucić parę linków do konkretnych modeli.
    Bo równie dobrze mogę rzucać i jak różnymi markami bez podparcia tego linkiem.
    Skoro słuchałeś różnych sprzętów o których wspominasz może jakiś konkretny model utkwił Ci w pamięci?
  • Level 18  
    Tak, utknal.Nie dyskutuj z pewnym rodzajem ludzi, bo Cie przewyzsza doswiadczeniem.Dziwne, ze na moje pytania nie chcesz odpowiadac, ale masz nowe...

Oswiec nas coz to za koncerty nie estradowe😂😂😂Choc raz sie czegos od Ciebie naucze.
  • Level 42  
    PawelChester wrote:
    Nie dyskutuj z pewnym rodzajem ludzi, bo Cie przewyzsza doswiadczeniem

Da się zauważyć że lubisz się wywyższać i patrzeć na ludzi z góry . Prawda?
    Więc zejdź na ziemie i jak zauważyłeś że piszemy wszyscy razem na polskim forum , gdzie zarobki ludzi są jakie są .
    A co do pytania:
    PawelChester wrote:
    Oswiec nas coz to za koncerty nie estradowe

Uwielbiasz się czepiać pierdół które nie wnoszą nic do wątku konkretnego.
    Autor ma to w głębokim poważaniu na jakich koncertach byłem ja czy ty.
    Tak samo ma to w głębokim poważaniu czy słuchałeś sprzętu za 100 czy 400 tyś złotych / funtów (wybierz sobie).
    Interesuje go zakup kolumn za budżet jaki określił w pierwszym poście i tyle.
    To nie jest ucieczka od odpowiedzi tylko zwrócenie na właściwe tory tego tematu.
    Masz jakieś konkretne modele kolumn do polecenia autorowi czy będziesz jak zawsze robił bajzel w tematach na każdym kroku podkreślając to że mieszkasz w UK i stać Cię na drogie sprzęty???
    Uprzedzę Twoją odpowiedź , nie nie mam bólu dolnej części pleców i maści nie potrzebuję.
    Nie patrzę na odsłuch muzyki przez pryzmat grubości portfela.

Dodano po 56 [sekundy]:

PawelChester wrote:
    Cie przewyzsza

I włącz Sobie sprawdzanie pisowni jak piszesz tutaj bo źle się czyta Twoje posty.
  • Level 18  
    Kto tu pisze cos o drozszym sprzecie do zakupu niz autor pyta?Masz rozdwojenie jazni czy cos?

Tak czy owak, wprowadzasz ludzi w blad i unikasz odpowiedzi.Potem odwracasz kota ogonem i zgrywasz ofiare.Od czasu jak mnie zwyklinales ignoruje Twoje wpisy, bo tak stawiam sie wyzej niz Sebix ktory wyklina ludzi, ale dzis juz nie wytrzymalem.Nawet teraz nie rozumiesz jaka glupote napisales dlatego piszesz, ze sie czepiam co swiadczy tylko o tym, ze tak jak jestes teoretykim z google w reku co do sprzetu, tak samo jestes teoretykim co do muzyki na zywo, bo najzwyczajniej w swiecie na koncerty nie chodzisz stad piszesz takie banialuki.
  • Level 42  
    Skoro ignorujesz to poco odpisujesz.
    Przypomnę Ci tylko temat z audio za 4000zł budżetu autora gdzie ty na siłę wręcz chciałeś wcisnąć chłam za prawie 8000zł w postaci napompowanych altusów pod nazwą Klipsch.
    PawelChester wrote:
    Od czasu jak mnie zwyklinales

W PRYWATNEJ wiadomości którą ty jak małe zapłakane dziecko wkleiłeś na główne forum elektrody :D
    Mamy nadzieje że kolega Gulson odezwał się do Ciebie.
    PawelChester wrote:
    wprowadzasz ludzi

W którym miejscu?
    PawelChester wrote:
    co do muzyki na zywo

Filharmonia Śląska:
    https://filharmonia-slaska.eu/
    Moje rodzinne i ojczyste miasto.
    Dowalasz się do różnic między koncertem estradowym a filharmonią.
    Tak napisałem co nie zmienia faktu, że pomimo iż jest to estradowy sprzęt więc na pewno nie audiofilski , wrażenia odsłuchowe są i to nie małe.
    Natomiast nigdy nie odwzorujesz brzmienia instrumentów w filharmonii w domowym zaciszu.
    I dalej będziesz się czepiał szczegółów?
    Jeżeli tak to czekam na Twoje propozycję kolumn. Zresztą nie ja a Autor tego tematu.
    Mała podpowiedź :
    @Darecki wrote:
    Jeśli można proszę o jakieś linki (Mazowsze),

Weź to pod uwagę gdy będziesz przeglądał POLSKI internet.
  • Level 18  
    Znowu unikanie.Nie rownaj filharmonii do koncertu rockowego, bo to dwie inne bajki.Coz to nieestradowe koncerty na 50 tys ludzi😂😂😂Tyle odemnie, bo i tak nie odpowiadasz na moje pytania a smiecimy gosciowi w watku.