Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Piec Vailant Ecotec Plus VC, VCW, VCI 6/5-5 - ustawienia

Józef30 19 Feb 2021 17:41 303 3
 • #1
  Józef30
  Level 4  
  Proszę o pomoc jak ustawić ustawienia na multiMATIC-u, tak aby ogrzać 130 m powierzchni i żeby było małe spalanie gazu i piec dochodził do zadanej temperatury ok 19-20 stopni. Budynek ma powierzchnię 290 m a piec jest na 35 kW. Bardzo proszę o pomoc. Za 2 miesiące użytkowania użyłam ponad 1000m3 gazu. Budynek jest w miarę ocieplony i ma ponad 20 lat i posiada grube rury w instalacji. Piec posiadam od 2 lat. Odkąd przeniosłem urządzenie multiMATIC do salonu generuje dużo kosztów. Licznik cały czas chodzi, pomimo że już doszedł do zadanej temperatury. Żaden z fachowców czy to z Vailant czy prywatnych nie był w stanie mi pomóc tak jak chciałem i ich ustawienia generowały bardzo duże koszty. Każdy z nich robi inaczej i stąd moja prośba aby ktoś z tego zacnego forum podał kryteria ustawień pieca tak, aby nie generowały tak absurdalnie dużych kosztów jak w tej chwili i było dosyć ciepło ok 19-20 stopni. Za wszystkie chęci pomocy dziękuję.
 • #2
  ROWE
  Level 34  
  Józef30 wrote:
  Licznik cały czas chodzi, pomimo że już doszedł do zadanej temperatury. Żaden z fachowców czy to z Vailant czy prywatnych nie był w stanie mi pomóc tak jak chciałem i ich ustawienia generowały bardzo duże koszty. Każdy z nich robi inaczej i stąd moja prośba aby ktoś z tego zacnego forum podał kryteria ustawień pieca tak, aby nie generowały tak absurdalnie dużych kosztów jak w tej chwili i było dosyć ciepło ok 19-20 stopni.

  Poplątanie z pomieszaniem, budynek 290, mieszkanie 130, a zużycie tysiąć m³, 2 m-ce, to się tyczy, "cały budynek czy 130 m²"?

  Józef30 wrote:
  Budynek ma powierzchnię 290 m² a piec jest na 35 kW.

  A w tytule tematu: "Piec Vailant Ecotec Plus VC, VCW, VCI 6/5-5 - ustawienia" (a tu są 3 kotły ?)

  Józef30 wrote:
  Odkąd przeniosłem urządzenie multiMATIC do salonu generuje dużo kosztów. Licznik cały czas chodzi, pomimo że już doszedł do zadanej temperatury.

  No to odkręć zawory termostatyczne w salonie na max lub zdemontuj ich głowice.
 • #3
  Józef30
  Level 4  
  Tak budynek ma 290 ale ogrzewałem tylko 130 piętro i parter głowice na śnoeżynkę a, tam gdzie jest sterownik multatic na Full.
 • #4
  Józef30
  Level 4  
  Tak budynek ma 290 ale ogrzewałem tylko 130 piętro i parter głowice na śnoeżynkę a, tam gdzie jest sterownik multatic na Full.

  Dodano po 3 [godziny] 47 [minuty]:

  Już problem jest rozwiązany, zmieniłem temperaturę minimalną z 40 które było wcześniej ustawione na 20.