Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik Tecumseh 15.5 od traktorka nie odpala zimny

zbinek24 20 Feb 2021 20:10 2778 4
    zbinek24
    Level 2  
    Witam serdecznie.
    Mam problem z pierwszym odpalaniem silnika jak wyżej 15.5 Tecumseh.
    Ssanie nic nie daje, gaz na maksa nic nie daje. Iskra jest.
    Zrobiłem remont - głowica po planowaniu, zawory uszczelnione, świeca nowa, paliwo nowe.
    Mogę go odpalić jedynie przez wlanie paliwa do gaźnika od strony filtra, czyli zdejmuję filtr wlewam paliwo zamykam i kręcę i pali praktycznie od strzała, robię gaz na maxa ale bez ssania i chodzi bez problemu. Po zgaszeniu po krótkiej chwili pali od jednego obrotu bez ssania, bez gazu ale po około 15 minutach postoju problem powraca i już nie idzie go odpalić.
    Dodam jeszcze, że pierwsze odpalenie po założeniu do kosiarki odbyło się bez problemu i to jeszcze bez gazu bez ssania odpalił i chodził bez problemu.
    Myślę że opisałem jasno.
    Bardzo proszę o pomoc, nie wiem już gdzie to ugryźć aby było oki.
    Bardzo dziękuję
    4jerry
    Level 27  
    No pierwszą rzeczą jest czyszczenie gaźnika. Nie wiemy ile czasu był nie używany. Ale to jest najważniejszą czynnością. Demontaż na części pierwsze i przedmuchanie sprężonym powietrzem każdej dyszy i kanału gaźnika. Oczyszczenie komory paliwa ze złogów, sprawdzenie zaworka dopływu paliwa.
    keey
    Level 12  
    4jerry wrote:
    No pierwszą rzeczą jest czyszczenie gaźnika. Nie wiemy ile czasu był nie używany. Ale to jest najważniejszą czynnością. Demontaż na części pierwsze i przedmuchanie sprężonym powietrzem każdej dyszy i kanału gaźnika. Oczyszczenie komory paliwa ze złogów, sprawdzenie zaworka dopływu paliwa.

4jerry rozwinął moją myśl. Widziałem sporo brudnych gaźników. Wbrew pozorom osadza się na dyszach i kanałach "kamień". Zazwyczaj po przedmuchaniu okazuje się, że silnik żyleta.
    zbinek24
    Level 2  
    Dzięki za tak szybkie odpowiedzi
    Co do gaźnika to kupiłem nowy dziś nawet go rozebrałem i było czyszczenie ale zasady działania tego gaznika nie potrafię pojąć żadnej regulacji powietrza żadnego wpływu na niego nie ma.wstawię zdjęcie A może można go innym zastąpić.

Dodano po 10 [minuty]:

Oto cudo które sprawią
    Kłopoty
    Silnik Tecumseh 15.5 od traktorka nie odpala zimny Silnik Tecumseh 15.5 od traktorka nie odpala zimny