Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 3 BK 1.6D - Zmiana zestawu startowego. Nie odpala

kawalarz13579 20 Feb 2021 22:24 456 7
    kawalarz13579
    Level 9  
    Witam. Auto nie odpala, na plaku łapie i gaśnie. Podczas wypadku wyrwało sterownik w konsekwencji musiałem kupić zestaw startowy(licznik kluczyk stacyjke ecu i skrzynke bezpieczników). Zakodowałem dodatkowo kluczyk na centralke. Wyskoczył szereg błędów lecz po skasowaniu pojawia się jedynie p138b sterownik swiec zarowych sprawdziłem faktycznie 1 swieca nie grzeje, po wymianie swiecy błędu brak i jak nie paliła tak nie pali. Silnik 1.6HDI przedlift bez DPF 2005r 109KM. Sprawdzałem w tourqe cisnienie ok wzrasta podczas krecenia. Na plaku łapnie i gasnie. Czy gdy jeden z czujników polozenia wału lub wałka byłby uszkodzony wyskakiwałby błąd? Już brak siły na te auto. Ktoś ma jakiś pomysł?
    kawalarz13579
    Level 9  
    Pompka pompuje jest wbudowana w pompe cr pompa cr dobija do listwy bo przez rurki od wtryskow podaje paliwo. Jakie napięcie ma dochodzić do wtryskow? Jak to sprawdzić? Próbowałem kręcić na wyjetym wtrysku Ale nie pryska paliwem
    kawalarz13579
    Level 9  
    Sprawdziłem przejście przewodów od pcm do wtrysków ok czy jest przejscie z przewodów wtrysków na masę i plus przy odłączonym akumulatorze i pcm nie ma przejścia tzn nie zwiera w wiązce. Immobiliser blokował auto(migała kontrolka mimo na licznikach) podczas odpalania i wyświetlał się kod błędów jak próbowałem odpalać na starym kluczyku i stacyjce. Na tym kluczyku i stacyjce co był w zestawie kontrolka immo gaśnie i zero błędów. Zgłupiałem. Auto stało od listopada do tej pory. To że się zapowietrzył jest mało możliwe nadmiarem leci paliwo a wtryski nie otwierają. Auto do końca pracowało okej. Możliwe że przez kilka miesięcy wtryski się zastały?😣

Ps wcześniej miałem do diagnostyki interfejs delphi teraz posługuje się obd scaner z bluetooth. Obecnie zostaje mi bluetooth zna ktoś lepszy program na androida gdzie pokaże mi wskazania czajnika położenia wału i wałka rozrządu? Szukałem w kilku ale brak
    kawalarz13579
    Level 9  
    Wiem częściowo co jest. Podczas palenia ciśnienie na szynie było na 630 kpa po zdjęciu wtyczki jest na 180 000kpa pewnie ustawienie pcm w razie awarii czajnika. Paliwo leci przewodami na wtryski lecz widać że coś jest z paliwem. Oczywiście odpalać dalej nie odpala. Jakiś pomysł?
    kawalarz13579
    Level 9  
    Witam. Rozrząd jest na miejscu delphi nie ma opcji zczytania czujników wałka i wału. Ciśnienie na listwie przy kreceniu ok 6bar więcej nie nabija. Regulator ciśnienia w pompie i czujnik ciśnienia w szynie zmieniony dałem na krótko przez filterek ropę do pompy cr pod ciśnieniem ręczna gruszką i dalej nie nabija ciśnienia w szynę ani nie otwiera wtryskow. Przed wypadkiem wszystko smigalo. Macie jakiś pomysł?