Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark MX511de - Firmware FW50 do Lexmark MX511de

20 Feb 2021 23:02 522 21
  • Level 9  
    Witam,
    Szukam firmware LW50 do Lexmarka MX511de, niestety w Internecie nie udało mi się tego znaleźć, jedyne jakie jest dostępne najstarsze które można pobrać to LW60.
    Niestety zaktualizowałem swoją drukarkę do LW63 i działa trochę wolniej niż jak była na LW50.
    Głównym problemem jest to, że jeśli podłączę dysk usb to na reakcje drukarki czekam prawie 1 minutę, natomiast na LW50 trwało to około 5 sekund.

Jeśli ktoś może pomóc to bardzo bym o to prosił.
  • OptexOptex
  • Level 9  
    Niestety zauważyłem kolejną dziwną anomalie po aktualizacji, mianowicie jeśli drukarka jest w trybie uśpienia i otworzę pokrywę skanera i ją zamknę to światło skanera nie gaśnie, normalnie wtedy gasło.
  • Level 9  
    robwik wrote:
    To wgraj najnowszy LW75 .

Próbowałem, dalej to samo
  • Level 13  
    Akurat wczoraj wyszło LW80, może spróbuj.
  • OptexOptex
  • Level 9  
    jaxu wrote:
    Akurat wczoraj wyszło LW80, może spróbuj.

Teraz to wyrzuciło błąd 31.01
  • Level 24  
    Maszyna twierdzi ,że masz nieodpowiedni (nie oryginalny) toner .Bolączka najnowszych softów .Jeśli masz oryginalne materiały dzwoń do Lexmarka (12 290 14 05) przygotuj numer seryjny drukarki .
  • Level 17  
    Piti.stew552 wrote:
    Witam,
    Szukam firmware LW50 do Lexmarka MX511de, niestety w Internecie nie udało mi się tego znaleźć, jedyne jakie jest dostępne najstarsze które można pobrać to LW60.
    Niestety zaktualizowałem swoją drukarkę do LW63 i działa trochę wolniej niż jak była na LW50.
    Głównym problemem jest to, że jeśli podłączę dysk usb to na reakcje drukarki czekam prawie 1 minutę, natomiast na LW50 trwało to około 5 sekund.

Jeśli ktoś może pomóc to bardzo bym o to prosił.

Zajrzyj na softpedia . com. Tam są chyba nawet LW40 do tych maszyn jak mnie pamięć nie myli.
  • Level 11  
    Witam,

Czy mógłbym poprosić o soft LW50, nie bardzo mogę pobrać z softpedia. Udało mi się pobrać LW80 ale nie wgrywałem bo po wgraniu LW75 mam błąd kasety 32.49. Gdzie przy sofcie LW50 nie miałem problemu.
  • Level 17  
    karcoslaw wrote:
    Witam,

Czy mógłbym poprosić o soft LW50, nie bardzo mogę pobrać z softpedia. Udało mi się pobrać LW80 ale nie wgrywałem bo po wgraniu LW75 mam błąd kasety 32.49. Gdzie przy sofcie LW50 nie miałem problemu.

Ostatni na którym poprawnie działają zamienniki to LW63. Pobierz z tego linku, działa. Wgraj tylko przez nieprawidłowy kod mechanizmu bo inaczej nie pójdzie na 99%.

https://drivers.softpedia.com/get/PRINTER/LEX...MFP-Firmware-LW63-SB4-P638-FDN-PIR-E641.shtml
  • Level 11  
    Przesiedziałem wczoraj pół niedzieli i pobrałem ten sam soft co podałeś w linku. Drukarka ruszyła z kopyta. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
  • Level 9  
    Dzień dobry Panowie,
    co to znaczy i co macie na myśli pisząc:
    Wgraj tylko przez nieprawidłowy kod mechanizmu bo inaczej nie pójdzie na 99%. - czyli jak ?
    Będę wdzięczny za pomoc - pytam bo jeszcze nigdy tego nie robiłem a tez mam ten sam problem. Z góry dziękuje i Pozdrawiam,

Leszek.
  • Level 17  
    leszek_z wrote:
    Dzień dobry Panowie,
    Wgraj tylko przez nieprawidłowy kod mechanizmu bo inaczej nie pójdzie na 99%. - czyli jak ?
    Będę wdzięczny za pomoc - pytam bo jeszcze nigdy tego nie robiłem a tez mam ten sam problem. Z góry dziękuje i Pozdrawiam,

Leszek.

Trzymając na klawiaturze klawisze 2 3 6 uruchamiasz maszynę. Po chwili na ekranie pojawia się komunikat nieprawidłowy kod mechanizmu i na urządzenie można się dostać jedynie po adresie IP. Wgrywasz jak każdy inny FW i jest ok.
  • Level 9  
    I jeszcze jedno pytanie jak zblokować pobieranie najnowszego oprogramowania systemowego - jaki jest najlepszy sposób ? Czy wyciąć na routerze dostęp do internetu dl drukarki ?
  • Level 17  
    leszek_z wrote:
    I jeszcze jedno pytanie jak zblokować pobieranie najnowszego oprogramowania systemowego - jaki jest najlepszy sposób ? Czy wyciąć na routerze dostęp do internetu dl drukarki ?

Mi się one zamoistnie nigdy nie aktualizują.
  • Level 9  
    pingwin137 wrote:
    leszek_z wrote:
    Dzień dobry Panowie,

Leszek.

Trzymając na klawiaturze klawisze 2 3 6 uruchamiasz maszynę. Po chwili na ekranie pojawia się komunikat nieprawidłowy kod mechanizmu i na urządzenie można się dostać jedynie po adresie IP. Wgrywasz jak każdy inny FW i jest ok.

Czyli jeśli dobrze rozumiem przez panel administracyjny www drukarki z przegladarki ?

Dodano po 11 [minuty]:

pingwin137 wrote:
    leszek_z wrote:
    Dzień dobry Panowie,

Leszek.

Jak długo trzeba trzymać wciśnięte klawisze: 2+3+6 - aż zniknie logo firowe Lexmarka i pasek progresji czy tylko podczas uruchamiania ?

Dodano po 11 [minuty]:

leszek_z wrote:
    pingwin137 wrote:
    leszek_z wrote:
    Dzień dobry Panowie,

Leszek.

Czyli jeśli dobrze rozumiem przez panel administracyjny www drukarki z przegladarki ?

Dodano po 11 [minuty]:

pingwin137 wrote:
    leszek_z wrote:
    Dzień dobry Panowie,

Leszek.

Jak długo trzeba trzymać wciśnięte klawisze: 2+3+6 - aż zniknie logo firowe Lexmarka i pasek progresji czy tylko podczas uruchamiania ?

Lexmark MX511de wersja: LW75.SB4.P043, FDN.PIR.E715 - trzymam wciśnieęte klawisze: 2,3,6 od chwili uruchomienia drukarki aż do pojawienia się standardowej strony wyświetlacza z folderami (podstawowej) - dopiero wtedy zwalniam przyciski 236 czy prawidłowo ? Nie pojawia się komunikat: nieprawidłowy kod mechanizmu. Czy coś robię nieprawidłowo ?
    Pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc.
  • Level 24  
    Najprostsza aktualizacja to przez pamięć USB .Plik grywamy na pendrajva i wkładamy do portu USB drukarki.
  • Level 9  
    robwik wrote:
    Najprostsza aktualizacja to przez pamięć USB .Plik grywamy na pendrajva i wkładamy do portu USB drukarki.

Witam ponownie,
    Panowie jeśli dobrze zrozumiałem:
    1 ściągam soft podany w linku:
    https://drivers.softpedia.com/get/PRINTER/LEX...MFP-Firmware-LW63-SB4-P638-FDN-PIR-E641.shtml
    2 wrzucam na pendrivea
    3 Pendrive'a wkładam do portu USB komputera czy bezpośrednio do drukarki Lexmark ?
    4 czy muszę uruchamiać jakiś specjalny 'tryb Lexmarka' do odpalenia 'starszego' softu w drukarce ?
    5 czy pendrive musi być w jakiś szczególny sposób przygotowany do tej procedury ?
    6 Kolega 'Karcoslaw' napisał: po webie idzie dużo szybciej - to znaczy z panelu administracyjnego druakrki jeśli dobrze rozumiem po sieci do drukarki ?
    Panowie każdy szczegół jest dla mnie ważny gdyż nigdy tego nie robiłem a jak wiadomo Diabeł tkwi w szczegółach.
    Dziękuję wszystkim za już okazaną pomoc :)

Pozdrawiam Lechu.
  • Level 24  
    Na pendrive'a wklejasz plik .fls i do portu USB drukarki.
    Gdy na wyświetlaczu pojawi się pamięć USB wchodzisz do jego zawartości i naciskasz ikonę z plikiem .
  • Level 9  
    robwik wrote:
    Na pendrive'a wklejasz plik .fls i do portu USB drukarki.
    Gdy na wyświetlaczu pojawi się pamięć USB wchodzisz do jego zawartości i naciskasz ikonę z plikiem .

Dziękuję Wszystkim Kolegom i może Koleżankom za pomoc - zadziałało :)
    Korzystając z okazji zapytam, który soft polecacie pod względem stabilności, funkcjonalności i możliwości stosowania zamienników?
    Ten podany w linku sprawia problemy wbudowanemu skanerowi długi czas oczekiwania: sieć zajęta, natomiast toner przyjął bez problemu. Którą z wersji z własnego doświadczenia polecacie ?

Dziękuję Wszystkim jeszcze raz za pomoc !!!
  • Level 24  
    Jeśli chcesz korzystać z zamienników to nie podnoś softu .