Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3110 bateria 7,2V co za nią wstawić??

20 Paź 2005 11:12 1794 8
  • Poziom 21  
    Niestety muszę wymienić baterię w Nokii 3110 (prościej było by kupić nowy).
    Oryginalna bateria ma 7,2V i nigdzie poza north nie mogę takiej dostać. Na allegro są 6V lub 3,6V czy można w prosty sposób przerobić telefon aby chodził na 6V?
  • Poziom 22  
    Witam, połącz dwie baterie 3,6V szeregowo i już masz 7,2V.
  • Poziom 21  
    Cały problem w tym że pewnie trudno będzie to zmieścić w jednej obudowie a dodatkowo stracę gwarancję ( :D dwie baterie 3,6 wyjdą mi tyle co ta 7,2V w North).
  • Poziom 26  
    A może w starej baterii jest 6 ogniw typu AAA połączonych szeregowo ?
    Regenerowałem kiedys baterię od Panasonica przekładając ogniwa z nowej baterii od jakiegoś 6V Ericssona kupionej na wyprzedaży i było OK.
  • Poziom 21  
    Nie jestem w posiadaniu tego cuda, dopiero za tydzień zjadę do rodzinki to zobaczę. Czy ktoś wie jak wygląda w środku bateria 7,2V z Nokii 3110?
  • Poziom 21  
    Pytałem jak wygląda bateria w środku (po rozklejeniu), jak wygląda na zewnątrz wiem.

Zapytam innaczej Czy ktoś wie gdzie kupić tanio baterię do 3110 na 7,2V lub 7,4V. Ja szukałem ale wszędzie są 6V lub 3,6V. :cry:

dzięki za zainteresowanie tematem "retro telefonu"
  • Poziom 18  
    ja posiadam telefon 3110 z baterią 6-cio woltową i jestem zdziwionym odnośnie podpowiedzi o łączeniu bateri. TELEFON to nie jest samochód !!!
    może nie jesteś znawcą elektroniki , ale kiedyś tak zrobiłem i telefon był wyłącznie do zabawy
    ps
    NOKIA 3110 type NHE-8
  • Poziom 16  
    Ja mam 5 takich telefonów i kilka baterii 6v i jedną 7.2v a różnica jest taka ze ta 7.2v dłużej trzyma i tyle (przynajmniej więcej różnic nie zauważyłem)