Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AEG LTX7E272P - ilość śrubek na pompie pralki

21 Feb 2021 11:37 330 14
  • Level 4  
    Czy ktoś posiada wiedzę na ile śrubek przykręcona jest pompa w pralce AEG LTX7E272P? Pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 4  
    Po co są te pozostałe wkręty?
    Byłam pewna, że jakimś cudem zgubiłam śrubki podczas czyszczenia, a pompa mi przecieka. Miejsc na śruby jest więcej niż śrubek 😑 czemu

• Level 40  
    Czyszczenia? Co było jego powodem? Brak odpływu wody? Można zastosować dodatkowe wkręty, ale producent stosuje 3 i przy dobrej uszczelce pompy wystarczają. Prawdopodobnie silnik nie usiadł prawidłowo w korpusie pompy i stąd przeciek.
  • Level 4  
    Dokładnie czyściłam, bo nie było odpływu wody, ale dalej nie ma odpływu wody. Cieknie tylko woda w dużej ilości gdzies spod filtra podczas próby wypompowywania. Już kilka dni się z tym uzeram i stanęło na szukaniu rzekomych brakujących śrubek. Nie mam pomysłu co dalej. Jednak gwarancja mi tego nie obejmie, bo już podlubalam za mocno.
  • Level 40  
    Należy sprawdzić drożność tego węża: https://north.pl/karta/schlauch-luftkammer-electrolux---aeg,6YN-1W-C2MD-MTP.html w tym celu najlepiej położyć pralkę i to na tył by przypadkowo zalaniu nie uległa elektronika sterująca pralką. Czasem zdarza się że ten wąż zablokuje ciało obce typu skarpetka itp. możliwe również, że ten wąż uległ zatkaniu: https://north.pl/karta/waz-odplywowy-do-pralki-aeg-ltx7e272p,VK5-6U-C2MD-MTP.html niestety trzeba sprawdzić wszystko. Czy w ścianie w odpływie wody ma Pani zastosowany tzw. syfon pralkowy?
    Czy jest Pani pewna, że pompa pracuje? Jest Pani w stanie wyjąć pompę w całości i sprawdzić czy jej silnik pracuje podając mu zasilanie sieciowe. Wskazany by był również pomiar na wtyczce pompy czy otrzymuje napięcie 230V.
    PS. Wyjęcie kompletnej pompy pozwoli poprawnie zamocować jej silnik. By wyjąć pompę należy nacisnąć zapadkę i ją wysunąć.
  • Level 4  
    Uprzejmie dziękuję za pomoc.
    1. Pierwszy wąż odpływowy nie jest zatkany - to już sprawdziłam.
    2. Drugiego pokazanego węża nie umiem w całości odkręcić. Odkręciłam go już tylko z jednej strony i wyjęlam z niego zwoje paprochów. W jednym miejscu można go wykręcić za pomocą śrubokręta, ale ze strony gdzie są zaciski nie umiem kombinerkami ich otworzyć.
    3. Nie mam syfonu pralkowego. Wąż jest puszczony luzem do pralki.

Czynności ze sprawdzeniem pompy poza pralką chyba nie będę umiała sama zrobić, ale spróbuję odkręcić jeszcze raz. Wydawało mi się, że prawidłowo kładłam ją na przód, a nie tyl. Wtedy ewentualną woda wylewa się od razu na podłogę, a nie na cały tył pralki.
  • Level 40  
    Niestety w wężu łączącym zbiornik z pompą może być właśnie problem i trzeba go zdemontować by sprawdzić jego drożność. Nie jest w stanie Pani ktoś pomóc, kolega, sąsiad: https://youtu.be/Zlqqc62Vq0s
    Czyli pralka jest na gwarancji jeszcze? Jeżeli tak to niestety wezwany serwis będzie musiał wystawić rachunek za naprawę bo ingerencja jest już zbyt duża z Pani strony. Czy pompa pracuje czy nie też nie jest Pani stwierdzić na chwilę obecną?
    Pytając o syfon pralkowy miałem na myśli to: https://www.castorama.pl/syfon-pralki-natynkowy-bialy-id-41099.html
  • Level 4  
    Nie mam czegoś takiego, jak ten syfon. Nikogo do pomocy też nie mam. Pralka jest na gwarancji. Będę odkręcała wąż pomiędzy bębnem, a pralką. Niestety kładę pralkę na przód, bo intuicja mi tak podpowiada. Myślę, że pompa działa, ale upewnię się po odkręceniu czarnego węża w środku i wkręceniu ponownie. Może mógłby mi Pan podać wskazówkę w jaki sposób takie zaciski się otwiera?

• Helpful post
    Level 40  
    Niestety to opaska zaciskowa jednorazowego użytku. Podważa Pani śrubokrętem w miejscu gdzie widać koniec opaski i opaska puszcza. Proszę to robić delikatnie by wkrętak nie obślizgnął się i nie pokaleczył węża. Jutro w pierwszym lepszym sklepie z artykułami metalowymi zakupi Pani opaskę tego typu: https://raingarden.pl/pl/p/Cybant-zaciskowy-opaska-20mm/542 tylko proszę wziąć na miarę tą zdjętą bo występują różne średnice tych opasek.
  • Level 4  
    Nie uwierzy Pan, ale właśnie szczupłe palce kobietki wyciągnęły z wnętrza czarnego węża skarpetkę :) bez otwierania zacisku. Postanowiłam jednak pogmerać zanim ten jednorazowy zacisk zdejmę... A jestem uparta bardzo. Skręcę wszystko z powrotem licząc na to, że obejdzie się bez wyciągania tego węża w całości. Skarpetka jest cała więc jest szansa, że to wystarczy. :)
  • Helpful post
    Level 40  
    Tylko proszę uważać na uszczelkę silnika pompy by usiadła dobrze w korpusie pompy i pompa nie ciekła. Wezwany serwis gwarancyjny niestety wystawił by Pani rachunek za usunięcie skarpetki ponieważ należy stosować siatkę na garderobę małych rozmiarów.
    Gratuluję upartości!
  • Helpful post
    Level 34  
    MiniW wrote:
    Skarpetka jest cała więc jest szansa, że to wystarczy :)
    No i podwójna korzyść jak skarpetka cała - i pralka uratowana i skarpetka do użytku...
  • Level 4  
    Dalej cieknie, ale to już pewno źle skręciłam. Będę działać aż w końcu się uda. Wielkie dzięki za słuszne nakierowanie mnie na tę czarną rurkę. Pralka teraz już wypomowuje dzięki temu 🙂 pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 40  
    W razie gdyby był problem z uszczelnieniem pompy będzie Pani musiała ją zdemontować i wstawić zdjęcia silnika od strony mocowania jak i korpusu pompy. Trzymam kciuki by nie było to konieczne.