Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezwentylatorowy komputer z wsparciem dla Google Edge TPU i zasilaniem PoE

ghost666 21 Feb 2021 12:48 444 0
 • Bezwentylatorowy komputer z wsparciem dla Google Edge TPU i zasilaniem PoE
  Chłodzony pasywnie komputer do systemów wbudowanych Boxer-8521AI firmy Aaeon oparty jest na SoC i.MX 8M firmy NXP. Posiada również Google Edge TPU jako koprocesor. Wytrzymały system jest wyposażony w port z wsparciem PoE PD i działa w temperaturach od -5°C do 50°C.

  Aaeon poinformował, że jego nowy system - Boxer-8521AI - jest już dostępny w sprzedaży masowej. System osadza SoM Google Edge TPU w wytrzymałej obudowie z szerokim wyborem portów wejść i wyjść. Komputer ten łączy w sobie SoC NXP i.MX 8M (cztery rdzenie ARM Cortex-A53 i dodatkowy Cortex-M4F) z koprocesorem Google Edge TPU, aby zapewnić prędkość do 4 TOPS przy niskim poborze mocy - system potrzebuje ok. 2 TOPS/W. Pamięć systemowa to 1 GB LPDDR DRAM z pamięcią masową w postaci 8 GB eMMC. System obsługuje ACLinux 4.0 (kompatybilny z Debianem 10). Kompaktowa obudowa systemu mierzy 175,8 mm x 100,0 mm x 39,0 mm.

  Aaeon przez lata wprowadzał na rynek stały strumień komputerów wbudowanych marki „Boxer”. Podobnie jak kilku innych dostawców, ostatnio przeszli ma systemy oparte na module Nvidii - Xavier NX, jak na przykład w Boxer-8250AI i Boxer-8251AI. Google Stworzyło własną płytkę deweloperską Coral Dev Board, opartą na układzie Edge TPU w 2019 roku. Jednak komputery i moduły wbudowane oparte na technologii Edge TPU były znacznie rzadsze na rynku w ciągu ostatniego roku. Kilka przykładów obejmuje komputery wbudowane, stosowane w pojazdach, jakie dostarcza firma Nexcom i mniejsze wersje modułu Coral opracowane przez Google pod nazwą „Coral Dev Board Mini”. W październiku Seeed rozpoczął sprzedaż wersji Mini.

  Google Edge TPU w Boxer-8521AI zapewnia programistom dostęp do pakietu oprogramowania szkoleniowego Google, AutoML Vision Edge. Oprogramowanie ma pomóc programistom w szybkim opracowywaniu i trenowaniu modeli sztucznej inteligencji z wykorzystaniem rozległych usług Google w chmurze, a następnie eksportowaniu modelu do Boxer-8521AI i Google Edge TPU. System obsługuje framework TensorFlow Lite, który pozwala na tworzenie bardziej wydajnych modeli, zwiększenie wydajności systemu i prędkości przetwarzania.

  Boxer-8521AI posiada również port PD PoE (Power-over-Ethernet). Według Aaeon pozwala to na umieszczenie systemu dalej od źródła zasilania, a także na połączenie internetowe i zdalne monitorowanie systemu tym samym kablem, co zmniejsza złożoność instalacji. Używając zarówno portu PoE PD, jak i wejścia DC, system może kontynuować pracę nawet po odcięciu jednego źródła zasilania.

  Bezwentylatorowy komputer z wsparciem dla Google Edge TPU i zasilaniem PoEBezwentylatorowy komputer z wsparciem dla Google Edge TPU i zasilaniem PoE


  Boxer-8521AI ma solidną konstrukcję i działa bez wentylatora, aby chronić przed kurzem i zanieczyszczeniami. Aaeon wskazuje, że system może działać w temperaturach od -5°C do 50°C bez utraty wydajności. Spełnia on wymagania normy IEC60068-2 przy przepływie powietrza na poziomie 0,5 m/s. Wilgotność 95% przy 40°C, bez kondensacji. Specyfikacje wibracji i wstrząsów wynoszą, odpowiednio, 3,5 Grm, w zakresie od 5 do 500 Hz i 50 G szczytowego przyspieszenia. System posiada certyfikat CE i FCC klasy A. Urządzenie można zamontować na ścianie i waży 1,05 kg. Boxer-8521AI posiada porty takie jak COM, HDMI 2.0a, dwa porty USB 3.2 Gen 1 i dwa porty USB 2.0. Posiada również 40-pinowy port multi-I/O do podłączenia większej liczby czujników i kontrolerów, takich jak kamery, czujniki temperatury i inne.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/fanless-computer-serves-up-google-edge-tpu-and-poe/

  Cool! Ranking DIY
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10247 posts with rating 8528, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls