Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

C:\Program_Files - tylko tutaj programy?

21 Feb 2021 13:01 234 22
 • Level 26  
  Podczas wgrywania programów, instalator zawsze proponuje katalog C:\Program_Files. System mam na ssd 120 GB ( tam mam zaledwie kilka programów ) i nie chcę go zapychać dlatego programy instaluję na drugim dysku talerzowym 1TG.
  Obecnie chcę odinstalować Adobe Reader 11 ( wracam do Sumatry ), bo zaczyna mieszać, nie otwiera wszystkich pdf-ów itd. i jest problem ale nie go w panelu sterowania/odinstaluj jak też nie ma w katalogu tego programu "uninstall". Już wcześniej zauważyłem, że te programy, które są na dysku systemowym odinstalowują się bez problemu a z tymi na talerzowym jest często problem.

  Jak to jest, czy zatem powinno się instalować programy na C:\Program_Files, bo wtedy "wskakują i są widoczne" zawsze w panelu sterowania/odinstaluj, czy też nie ma znaczenia, gdzie je instalujemy?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Helpful post
  IT specialist
  Jezeli instalator oferuje wybor lokalizacji do instalacji to mozesz instalowac gdzie chcesz.
 • Level 26  
  To dlaczego te programy, które instaluję na dysku niesystemowym/talerzowym (W10/64) nie są widzialne w panelu sterowania/odinstaluj jak też nie posiadają pliku "uninstall" w swoim katalogu, aby bezpośrednio odinstalować?. Ja je usuwam po prostu fizycznie TC/usuń ale wiem, że wtedy tworzy się bałagan ...
 • Helpful post
  IT specialist
  W menu start tez nie maja opcji deinstalacji?

  Czy po zainstalowaniu tej samej aplikacji w Program Files masz opcje deinstalacji?

  Na pewno je instalowales, moze byly juz na dysku i tylko je uruchamiasz? Albo to jakies wersje portable?
 • Level 26  
  Wspomniany Adobe Reader 11 zainstalowałem ponownie przed chwilą na C i faktycznie też nie ma opcji deinstalacji w katalogu ale za to jest widoczny w panelu sterowania/odinstaluj oraz menu start/odinstaluj.
  Instalowałem te programy z tym, że wtedy miałem na systemowym W7/64 i dlatego uważałem, ze tu siedzi problem, jak instalowałem AR_11 to już z W10/64 i na talerzowym.

  Za chwilę odinstaluję ten z systemowego poprzez menu/start albo panel sterowania ale ten wcześniej instalowany na talerzowym nie chce się nawet fizycznie usunąć, total/commander/usuń - "nie masz uprawnień od systemu"- komunikat.
 • Helpful post
  IT specialist
  Pewnie czesc instalowales pod W7 i tylko uruchamiales pod W10, dlatego brak deinstalatorow.

  > "nie masz uprawnień od systemu"- komunikat.

  Przejmij na wlasnosc wszystko na dysku, ustaw siebie jako wlasciciela, nastepnie nadaj sobie pelne prawa i usuwaj.
 • Level 26  
  Kolobos wrote:
  Pewnie czesc instalowales pod W7 i tylko uruchamiales pod W10, dlatego brak deinstalatorow.

  Tak właśnie było wcześniej.
  Kolobos wrote:
  Przejmij na wlasnosc wszystko na dysku, ustaw siebie jako wlasciciela, nastepnie nadaj sobie pelne prawa i usuwaj.

  Zaraz poszukam w google o co kaman , nie chcę zabierać więcej czasu ale może jakieś koło ratunkowe, coś podlinkujsz ... ;), posiadam uprawnienia administratora ale chyba nie o to chodzi ?

  Pomimo takiego ustawienia dalej nie mogę fizycznie usuwać:
  C:\Program_Files - tylko tutaj programy?
 • Level 26  
  Ja w międzyczasie znalazłem podobny artykuł/tekst i on się odnosi do przejmowania konkretnego katalogu lub plików, podobnie jak ten Twój wylinkowany teraz:
  1/.Otwórz Eksplorator plików .
  2/. Przeglądaj i znajdź plik lub folder, do którego chcesz mieć pełny dostęp.
  itd ...
  Pisałeś, że mam przejąć wszystko na dysku i potem usuwać, tego nie potrafię przeskoczyć, nie da się w/w procedurą objąć całego dysku systemowego, czy też wszystkich dysków w komputerze.
 • IT specialist
  Myslalem, ze zmieniasz uprawnienia na drugim dysku?
 • Level 26  
  Kolobos wrote:
  Myslalem, ze zmieniasz uprawnienia na drugim dysku?

  Sam nie wiem na którym powinienem to zrobić pomyślałem, że skoro ma dotyczyć przejęcia całości to trzeba to zrobić na systemowym ( i dotyczy to całego komputera ) ale nawet jeśli tylko na tym drugim to można w/w sposobem przejąć tylko dany katalog/i albo pliki.
  Czy tak ma być, że np. przejmuję na własność tylko katalog z programami i potem usuwam?, jeżeli tak to zmyliło mnie trochę określenie "przejmij wszystko" ;)
 • IT specialist
  Zostaw w spokoju systemowy dysk, pisales o drugim dysku z ktorego nie mozesz usunac, a teraz nagle o systemowym.
 • Level 26  
  Kolobos wrote:
  Zostaw w spokoju systemowy dysk

  Już zapomniałem o nim ;), jak masz jeszcze trochę cierpliwości ostatnie pytanie, czy da się przejąć na własność cały dysk od razu, czy tylko poszczególne katalogi/pliki, z góry dziękuję za czas poświęcony w niedzielę ...
 • IT specialist
  Da sie tak samo jak katalogi, klikasz prawym klawiszem myszy na dysku i we wlasciwosciach masz zabezpieczenia tak jak w przypadku folderu.
 • Helpful post
  Level 38  
  Całkiem niedawno znalazłem w necie taki wpis do rejestru, dodaje do menu kontekstowego "przejmij na własność". czy wszystko "przejmuje", aż tak nie sprawdzałem.
  https://www.google.com/search?q=Dodaj+Stan+si...ECAQQAw&biw=1440&bih=725#imgrc=4vkAh4LUfxYevM
  Nie stamtąd, bo obrazek chyba prowadzi donikąd, ale komputer jeszcze działa...
  Inny sposób, to programik "Unlocker".

  "Czyść schowek" :)
 • Level 26  
  g107r wrote:
  wpis do rejestru, dodaje do menu kontekstowego "przejmij na własność". czy wszystko "przejmuje", aż tak nie sprawdzałem.

  Wow, ja na słowo rejestr to już mam dreszcze i trzymam się od niego z daleka chyba, że mam instrukcję prowadząca za rękę w 100% ;)

  g107r wrote:
  "Czyść schowek"

  Co masz na myśli?, od czasu do czasu czyszczę ...
 • Helpful post
  Level 38  
  Plik stąd https://www.download.net.pl/jak-zmienic-wlasc...z-menu-kontekstowego-w-windows-8-i-81/n/2758/
  Czy działa na wszystko? Z komentarza którego jeszcze nie było jak tam trafiłem, komuś nie za bardzo?
  Mnie kilka razy pomógł usuwać pozostałości po jakichś programach podczas reorganizacji przestrzeni dyskowej, w stylu przeglądarka internetowa przypisana do innego dysku i systemu, nie chce się przemieścić/usunąć, bo jakiś "plik jest obecnie używany" przez obecną na drugim dysku i systemie, z którego chcę zrobić powyższe czynności...
  Nie działałem na uruchomionym systemie, ten już ledwo żył, ale że był na partycji z ogólnymi danymi, więc format odpadał, bo bym musiał przenosić gdzieś ze 200 GB danych... a tu "plik jest używany"...
  MM2X wrote:
  g107r napisał:
  "Czyść schowek"

  Co masz na myśli?

  Chyba mały błąd mi się wdarł, ale tylko przewinąłem teksty wzrokiem...
  Na szybko szukałem w googlach, zamiast zajrzeć do historii...
  Fotka z tym dodatkiem występującym w menu kontekstowym, jest na poziomie https://www.fixitpc.pl/topic/35006-personaliz...ytora-rejestru/?do=findComment&comment=206126 w podlinkowanym wcześniej artykule, niestety bez opisu jak to zrobić?
  Wada, zrobiono "dodaj", ale nie ma "usuń" jak w poradniku z fixitpc.pl
 • Helpful post
  Level 38  
  Na moim działa, dodaje się i usiłuje działać, ale od razu piszę, że pomagał w porządkach pod ten system, więc tu nie używałem, i zbyt mocno nie liczyłbym na współpracę z plikami systemowymi.
  A chwilowo nawet nie mam pomysłu na czym by tu sprawdzić, bo nie używam, tylko zrealizowałem sobie klucz do W7 (darmowa aktualizacja do W10, póki działa).
 • Level 26  
  g107r wrote:
  zrealizowałem sobie klucz do W7 (darmowa aktualizacja do W10, póki działa).

  Też mam to za sobą ale w niedługim czasie musiałem stawiać W10 od podstaw, tutaj niejednokrotnie koledzy odradzali aktualizację W7 do W10, ma po prostu krótkie nogi, tak najogólniej ;)
 • Level 38  
  To w sumie były dwie instalacje na nowo stworzonej partycji pod nowy system.
  Najpierw siódemka, za 2, 3 dni dziesiątka.
  Zresztą to bez znaczenia, może się trochę poprawiło, ale jak byłem betatesterem przedpremierowych wersji, to 2, 3 razy Windowsa wywaliła mi systemowa aktualizacja, także tego, nic nowego...
  Oczywiście jak mi się przypomni, że ją mam, albo jak teraz, bo wciąż korzystam z siódemki, a 10-tka leży oczekując na jakąś większą poprawkę, co być może ubije system :)
  Tu MS nie przeskoczy, a z resztą jakoś sobie może poradzę :)