Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja pogodowa LED z zegarem NTP i kalendarzem

efi222 27 Apr 2021 20:42 7569 60
    Gienek
    Level 36  
    Kolega efi22 napisał w jednym z postów:
    Code:
    Praktycznie każdą konstrukcję, którą buduję, a tym bardziej chcę pokazać światu, staram się zrobić w taki sposób, abym mógł zbudować następną, lub ktoś inny mógłby to zrobić.

Ciekaw jestem tylko, czy ktoś szarpnie się na tę konstrukcje z tematu, bo pracy jest z tym od czorta.

Posiadam stację AURIOL (kiedyś kupioną w LIDLu), ale ona jednak mą tą niedogodność, że trzeba do niej podejść i z bliska dokonać interesujących odczytów. Dodatkowo – mierzy ona temperatury tylko wewnątrz i na zewnątrz (pomijam inne odczyty). Mam potrzebę pomiarów w kilku miejscach i szukałem czegoś odpowiedniego.
    Zaintrygowany tematem, samą stacją, estetyką jej wykonania, możliwością pomiarów z kilku czujników i wizualizacją pomiarów na wyświetlaczach LED (zapewniają dobrą widoczność w dzień i w nocy) zdecydowałem się wykonać tą stację.
    Gdy podejmowałem tą decyzję, to nie byłem świadomy, że będzie to takie czasochłonne.
    Bez pomocy kolegi efi222 trwało by to jeszcze dłużej. Bardzo chętnie udzielił pomocy przy budowie tej stacji, nie tylko merytorycznej, ale i podpowiedział wiele praktycznych rozwiązań. Wielkie dzięki.
    Samo uruchomienie odbiornika i modułów pomiarowych nie stanowiło większego problemu. Natomiast montaż i uruchomienie płytki wyświetlaczy było nie lada wyzwaniem. Ale dzięki pomocy autora – udało się to wszystko wykonać.
    Moja stacja tak wygląda:
    Stacja pogodowa LED z zegarem NTP i kalendarzem

Zachęcam do powtórzenia stacji (tym bardziej, że można liczyć na pomoc autora) – efekt wizualny przyciąga wzrok odwiedzających – a satysfakcja z samodzielnego wykonania ogromna.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.