Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV, 65 cali do 5600 z ambilight?

lsz88 21 Feb 2021 19:22 513 9
    lsz88
    Level 11  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 3m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Lekko bokiem
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Panasonic 42 cale ok 8 lat.
    4. Jaką markę preferujesz? Dowolna, lekka preferencja na ambilight
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 65 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Playstation, evobox, amplituner yamahy
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, youtube, sport, czasem programy informacyjne
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Playstation 5
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50, słoneczny salon
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? około 5 600 PLN

Zrobiłem mały przegląd, wiem, że fajne są SONY KD-65XF9005, KD-65XH9096, Samsung QE65Q80TAT, LG 65NANO913NA. Faworytem wydaje się być Sony, czy jest jakiś Philips o parametrach podobnych do powyższych? Nie ukrywam, że Ambilight to fajny bajer, znalazłem np. Philips 65PUS9435. Czy jakością obrazu, łatwością obsługi i niezawodnością dorównuje np. temu Sony czy też nie warto dopłacać bo poza kolorowymi lampkami niewiele oferuje? Z marką Philips mam nieciekawe doświadczenia, głównie ze względu na AGD, ale ambilight robi wrażenie.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    65PUS9435 to 60Hz. Strasznie słabo jak na cenę tego tv.
    Generalnie od 2019 Philips odpuścił kompletnie robienie dobrych tv opartych na LED.
    Skupił się na niskiej i nisko-średniej półce z modelami The One na 60Hz.

Modele z wyższej półki to już tylko w Philipsie OLEDy. Są dobre ale droższe od np LG (Philips kupuje matrycę od LG Display)
    Tak więc jeśli jakość obrazu oraz ambilight dla Ciebie są ważne to kupuj Philipsa OLED. Niestety cenowo startują z pułapu ok 8k pln za 65 cali... Np dobry 65oled855.
    Uważaj na serię 754, bo bazuje na marnym systemie Saphi.
    lsz88
    Level 11  
    Szkoda,
    Często poleca Pan Samsungi. Lepszy byłby SONY KD-65XF9005 czy Samsung QE65Q80TAT?
    vakant34
    Level 22  
    65PUS9435 ma w zasadzie tylko ten jeden minus, cała reszta w tym telewizorze jak najlepiej się zgadza. Poza tym dobre algo poprawiające obraz.
    Ludwik XVI
    Vakant34 - prawie 6k PLN za 65 cali 60Hz ? Do tego max jasność w HDR ok 400cd/m2, to co najwyżej średnia półka.
    Taki tv powinien kosztować max 3,5-4k pln
    Daj spokój, zachowujmy resztki obiektywizmu przy doradzaniu. Taki tv to mina :(
    vakant34
    Level 22  
    Mocny procek i te 60 Hz pozostaje papierowym parametrem. W realnym, optycznym odbiorze nie ma to takiego zdarzenia. :)
    Ludwik XVI
    W TV nie ma mocnych procków, a nawet gdyby były to jak miałyby pomóc w wyjściu powyżej 60Hz ?
    Fizyka na poziomie, który zna ludzkość na to nie pozwala...
    vakant34
    Level 22  
    Mam na myśli procesor obrazu. Właśnie po to tak rozwija się te podzespoły, by dawały lepszą jakość obrazu.
  • Helpful post
    lsz88
    Level 11  
    Część, piszę po czasie z podsumowaniem. Kupiłem q80t. Telewizor duży i ładny. Obraz super (chociaż nie OLED). Jeden jedyny raz widziałem jak pola podświetlające obraz zgłupiała. Było to na programie przyrodniczym netflixa, gdzie pokazywali Arktykę i połacie śniegu. Przy ustawieniu minimalnej jasności widać było jak telewizor gubi się i nie wie które strefy podświetlać. Poza tym bardzo specyficznym testem zero uwag czy widoku podświetleń. Kolory ok, jasność wg mnie aż za duża. Przy starym tv nie mrużyłem oczu, a tu mi się zdarzyło kilka razy. Nie wiem na ile jest to efekt maksymalnej jasności a na ile efekt rozmiaru. Po zmniejszeniu jasności jest ok. Do telewizora jako wyświetlacza nie mam się do czego przyczepić.
    Minusem tv od Samsunga jest system wg mnie. Jest szybki, nie zacina się, ale w połączeniu z tym dziwnym pilotem jest nieintuicyjny. Przykłady:
    - są w menu skróty do aplikacji. Nie ma opcji edycji ich kolejności. Pierdoła, ale wadzi.
    - automatyczne wyłączenie (telewizorze wyłącz się za jakiś czas bo ja idę spać) jest trudne do znalezienia ( trzeba przeklinać przez menu) i minimalny czas to 4h! Głupota straszna. Starsze telewizory miały tę funkcję co 15 minut i były do tego guziki wprost na pilocie!
    - brak cyferek na pilocie. Głupia zmiana kanału lub wybór czerwonego/żółtego/zielonego guzika wymaga sporo klikania i nauki. Po co?
    - połączenie z kinem domowym. Wina albo amlpli Yamaha albo tv. Nie ma opcji, że przy włączonym tv posłucham sobie np. Radia na KD. Zmiana wyjścia dźwięku z KD na głośniki tv powinna załatwić sprawę i Yamaha powinna grać co chce. Mimo tego KD nie może niczego grać ( nie ma dźwięku) przy włączonym tv. Próbowałem w ustawieniach itp. Nic nie działa. Rozwiązanie to wyłączyć tv albo odpioc HDMI e-arc.
    - pilot. Dziwny wynalazek i ewolucja idzie w złą stronę.

Powyższe pewnie nie zmieniłoby mojej decyzji zakupowej, ale chyba dłużej zastanawiałbym się nad pledem od LG. Nie z racji samego obrazu bo tu nie ma dyskusji, ale z powodu obsługi.