Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips FX55/12 - instalacja wyjściowego gniazda słuchawkowego - którego brak

jonycostello 22 Feb 2021 11:41 126 0
    jonycostello
    Level 10  
    1. Chcę zainstalować nowe dodatkowe gniazdo wyjściowe słuchawkowe do mini wieży Philips FX55/12 (w oryginale brak wyjścia/gniazda słuchawkowego).

Wieża jest wyposażona w dwa głośniki po 3ohm + jeden subwoofer też 3ohm i amplifier: o mocy wyjściowej 720W RMS (30%THD), czułość 85dB/1m*1w, dodatkowo: CD, Radio i korektor.

Ma też dodatkowo: port USB 5V 1A (tu raczej jako wejście dla pen driva do mp3), wejście AUX cinch 2szt - 2000mV RMS 22kohm i wejście Audio minijack 3.5mm 1000mV RMS 22kohm i wejście Bluetooth do odbioru np. z telefonu (bez funkcji wysyłania/łączenia dwukierunkowego).

Gniazdo słuchawkowe zamierzam podłączyć pod przewody głośnikowe, które też będą odłączać głośniki. Nie wiem tylko co zrobić z subwooferem, żeby też się wyłączał po podłączeniu słuchawek.
    Czy podłączenie słuchawek pod wyjścia głośnikowe jest bezpieczne dla słuchawek i wzmacniacza?

Mam słuchawki Philips Over Ear 8000 Series TAPH802 z wejściem z Bluetooth i z wejściem przewodowym na minijack 2.5mm i z akumulatorem do ładowania na USB 5V 1A. Dane: max moc wejściowa 30mW, impedancja 32ohm, czułość 98dB + mikrofon.

Mam też "zwykłe" słuchawki przewodowe AKG K121 Studio. Dane: maksymalna moc wejściowa 200mW, impedancja 55ohm, czułość 114dB.

Czy podłączenie słuchawek jest bezpieczne pod głośniki zewnętrzne, czy powinno się podłączyć na wejściu do wzmacniacza?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się