Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie dwóch arduino nano

22 Feb 2021 11:47 150 6
  • Level 2  
    Powie mi ktoś jak połączyć ze soba dwie płytki arduino nano tak aby liczyły razem w sensie aby jedna płytka zajmowała sie połową i druga drugą połową
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  • Level 36  
    Co liczysz? Jakie maxymalne wartości? Jaki sygnał ,z czujnika ,z klawiatury ?
  • Level 2  
    liczę na dużych liczbach i jedno nano mi nie starcza a mam dwa i chciałbym połączyc ich moc obliczeniową
  • Level 32  
    Żeby coś takiego zrobić, nie wystarczy "sprytnie" połączyć kilku płytek.
    Należy dokonać podziału zadań pomiędzy procesory i opracować protokół wymiany i składania wyników w całość.
    Jest to dość sporo pracy zwłaszcza jeśli nie ma się doświadczenia.
    Chyba szybciej i łatwiej będzie wybrać mocniejszy sprzęt, który załatwi problem pod jednym dachem.
    Może jest coś większego od Nano ?
    Nie znam się na tym środowisku, ale zapewne oferuje więcej niż jedną opcję :)
  • Level 43  
    Nie wiem jakie obliczenia robisz, ale przesyłanie danych też zajmuje czas, nie wyślesz dwóch liczb do pomnożenia albo dodania bo wydajność będzie jeszcze gorsza, musiała by to być większa porcja danych której przesyłanie trwa wielokrotnie krócej niż obliczenia, w szybkim przesyłaniu danych Arduino również jest kiepskie. Najszybsza będzie transmisja równoległa przy wykorzystaniu wszystkich nóżek ;)

Obliczenia na Arduino/AVR są powolne bo to jednostka 8-bit, nawet obliczenia na 16-bitowych intach wymagają wielu instrukcji. Co powoduje że tak samo taktowany mikrokontroler 32bit będzie z 10x szybszy.

Jeśli mówimy o obliczaniach na floatach na AVR to dyskusja o mocy obliczeniowej nie ma sensu, moc obliczeniowa nie istnieje :) tutaj pojedyncze mnożenie to kilka tysiecy cykli zegara.
  • Level 36  
    To co kolega wyżej 8-bit jest do prostych zadań. Jak trzeba coś bardziej skomplikowanego to niestety ale trzeba inwestować w malinkę albo coś jej klonów. Co chcesz dokładnie obliczać czasem da się zoptymalizować kod i niezauważalnie stracić na dokładności ale zaoszczędzić sporo czasu.
  • Level 22  
    A ewentualnie - zamiast RaspberryPi to STM32F103 (BluePill) lub BlackPill ze środowiskiem Arduino IDE? Blue/ Black obsługuje 32 bity i jest (znacznie) szybsze od Atmegi32. A środowisko będzie to samo...
    ?
    Czy przy dobrze poprowadzonym algorytmie obliczeniowym byłaby (bardzo) duża strata w wydajności: Arduiono IDE lub bez niego?