Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Vibe K5 a6020a40 nie chce się uruchomić. Uległ zalaniu.

Dawidoz 22 Feb 2021 18:47 216 6
    Dawidoz
    Level 3  
    Witam. Otóż mam problem. Lenovo K5 uległ zalaniu. Normalna sprawa ok do ryżu. Po wyjęciu z ryżu też nic nie reagował to podpiąłem do ładowarki może zadziała. Telefon zareagował diodą powiadomień i koniec. To go rozkręcam czyszczę korozję wszystko wygląda na ok i znowu do ładowarki. Objawy te same. Podpiąłem do komputera a komputer nic tak samo jak telefon. Zainstalowałem Lenovo Moto Smart assistant and rescue I prosi mnie o wejście do fastboot. Ale jak mam wejść do fastboot jak mi telefon nie żyje. Czy jest możliwość inna żeby tą usterkę naprawić? Byłbym bardzo wdzięczny
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    lisulisu6
    Level 12  
    Ciężka sprawa mogło coś się spalić, jeszcze ładowarka. A jak długo suszyłeś sprzęt? Do fatstboota można by wejść na "czuja". Odpowiednia kombinacja klawiszy tylko kwestia czy komputer zobaczy
  • Multimetr Fluke
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Dawidoz wrote:
    Normalna sprawa ok do ryżu.

No i masz efekt suszenia w ryżu. Ludzie nauczcie się że ryż jest do jedzenia a nie suszenia elektroniki.
    Płytę należy sprawdzić pod mikroskopem. Sprawdzić pobór prądu i napięcie baterii.
    lisulisu6
    Level 12  
    W normie czyli? Jaki jest pobór prądu? Raczej serwis i wymiana płyty

Dodano po 1 [minuty]:

Oprócz mikroskopu trzeba jeszcze wykonać pomiary i mieć schematy serwisowe
    Dawidoz
    Level 3  
    Aż tak mi na nim nie zależy. Chyba zamykam temat bo nie ma sensu męczyć się z wygiętym grzejącym się padalcem. Ale dziękuje za pomoc

Dodano po 3 [minuty]:

lisulisu6 wrote:
    W normie czyli? Jaki jest pobór prądu? Raczej serwis i wymiana płyty

Dodano po 1 [minuty]:

Oprócz mikroskopu trzeba jeszcze wykonać pomiary i mieć schematy serwisowe

Na baterii jest napięcie takie jak na etykiecie baterii a na płycie napięcia się w miarę zgadzają z normą. Nie jestem zbyt zaawansowany w tych sprawach więc w moim przypadku raczej telefon do kosza. Całe szczęście że to nie jest mój główny telefon

Dodano po 1 [minuty]:

lisulisu6 wrote:
    Ciężka sprawa mogło coś się spalić, jeszcze ładowarka. A jak długo suszyłeś sprzęt? Do fatstboota można by wejść na "czuja". Odpowiednia kombinacja klawiszy tylko kwestia czy komputer zobaczy

Oj 2 tygodnie. I jeszcze fastboot nie chce się za nic uruchomić a przyciski są sprawne bo nic nie zostało naderwane i wszystkie luty są ok. Jeżeli chodzi o ładowarkę to ładuje nią swój główny telefon i wiem że wszystko jest sprawne