Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny jbl jrx 225 do domu z amplitunerem yamaha rx540

Tomakowki 22 Feb 2021 19:18 186 5
    Tomakowki
    Level 3  
    Do tej pory miałem kolumny magnat 2002 ale brakuje mi w nich tej mocy czasem robie małe imprezy , poprostu chcę mieć mocny sprzęt gdzie dzwięk będzie czysty, dość głośny i z mocnym bassem gdzie poprostu będzie go czuć niechcę dokupywać subwoofera dlatego myślę nad kolumnami estradowymi wpadło mi w oko jbl jrx 225 lub tonsil zeus ale obawiam się tych zeusów rózne są opinie o nich zawsze mażyłem o tych zeusach czy altusach ale po niektórych opiniach się odechcialo. A jbl niewiem czy będzie tak dobry jak piszą w necie, najgorsze jest to że niemam możliwości odsłuchania przed zakupem. Do salonu 35 m2 yamaha rx540 ma 115w na 4 ohm jakie mocne kolumny takie z dobrym kopnięciem można do nich dopasować ? Nieche wydać wiecej niż 1500zl
    sunrise84
    Level 42  
    Tomakowki wrote:
    ale brakuje mi w nich tej mocy czasem robie małe imprezy ,

Tomakowki wrote:
    Do salonu 35 m2 yamaha rx540 ma 115w na 4 ohm jakie mocne kolumny takie z dobrym kopnięciem można do nich dopasować ?

+
    Tomakowki wrote:
    Nieche wydać wiecej niż 1500zl

To nie idzie w parze niestety.

Sprzęt domowy nie nadaje się do robienia imprez.
    Od tego są małe zestawy estradowe.
    Dużo było już tematów że po imprezie kolumna nie gra lub spaliły sie wysokotonowe.

Czytając twój temat to widzę że sam nie wiesz tak naprawdę czego szukasz.

Poza tym 1500zł to na dobry subwoofer by ci wystarczyło aby odciążyć kolumny które sprzedałeś......

Dodano po 9 [minuty]:

Heco Aurora 700 - 2999 zł za parę
    https://www.euro.com.pl/kolumny-audio/heco-au...hFG-1OEfTOTBOJ5G6IBoChQUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

HECO AURORA 1000 - 3700zł za parę
    https://audiotrendt.com.pl/kolumny-podlogowe/...000.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Te kolumny mają wystarczającą ilość basu pod amplituner Yamaha.

Dodano po 1 [minuty]:

SVS PB-1000 - 1950zł
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/svs-pb-1000-subwoofer-aktywny-potega-basu

Bardzo dobry subwoofer .
    osiniak75
    Level 34  
    Tomakowki wrote:
    zawsze mażyłem o tych zeusach

Marzenia trzeba realizować, może znajdziesz gdzieś używane bo nowe już ponad 2k. Jak lubisz głośno i czuć muzykę wątrobą to Zeusy będą w sam raz tylko ta Yamaha będzie za słaba by poczuć muzykę w trzewiach.
    sunrise84
    Level 42  
    osiniak75 wrote:
    Marzenia trzeba realizować

Jak najbardziej ale jak sam zauważyłeś pojawia się problem tutaj z napędzeniem tego czyli Tonsil Zeus 300.
    Tutaj potrzebować będziemy wzmacniacza stereo "starej szkoły" który min. 500W z sieci "ciągnie" .
    A taki zestaw czyli Zeusy plus wzmacniacz to 3000zł można na stół szykować.
    Tomakowki
    Level 3  
    Mam jeszcze te kolumny Magnat tylko są w naprawie bo coś walnelo w zwrotnicy jak zmienilem ustawienia na 4ohm , ostatecznie niesą złe bo są głośne myślałem wcześniej żeby dodać sub magnat 302 ale podobno się nie nadaje do muzyki tylko do kina domowego
    sunrise84
    Level 42  
    "słuchałem dość głośno noi niestety w pewnym momencie przestały grać wysokotonowe głośniki"
    +
    Tomakowki wrote:
    brakuje mi w nich tej mocy czasem robie małe imprezy

To już wiesz dlaczego nie robi się imprez na domowym sprzęcie , zwłaszcza gdy do tego dochodzą jeszcze%%%% .