Witam! Mam pytanie. P³yty t³oczone maj± ponoæ wysoki wspó³czynnik odbicia ¶wiat³a w stosunku do nagrywanych. Czy w zwi±zku z odtwarzaniem p³yt nagrywanych g³owica laserowa bardziej siê mêczy i szybciej zu¿ywa?
Do you prefer the English version of the page elektroda?
No, thank you Send me over there398216 Usuniêty wrote:Zreszt± ta ró¿nica nie jest obecnie taka du¿a jak za czasów pierwszych CDR.
Uzytkowinik19 wrote:
Ró¿nica poziomu sygna³u RF Potrafi siêgaæ 100%, to jest przepa¶æ
Uzytkowinik19 wrote:To powiedz proszê w jakim odtwarzaczu CD (bo o takich mowa) zmienia siê emisja lasera w zale¿no¶ci od ilo¶ci odbitego ¶wiat³a?co do pytania, zale¿y jaki odtwarzacz
Vortex1987 wrote:Dlaczego zatem nie poleca siê u¿ywaæ p³yt nagrywanych? Spotka³em siê z opiniami ¿e "psuj±" one g³owicê.
wkj wrote:Vortex1987 wrote:Dlaczego zatem nie poleca siê u¿ywaæ p³yt nagrywanych? Spotka³em siê z opiniami ¿e "psuj±" one g³owicê.
W jaki sposób?
Wg Ciebie zmienia siê moc emisji by sygna³ odbicia by³ na tym samym poziomie? nonsens. Moc emisji jest sta³a a w zale¿no¶ci od p³yt zmienia siê sygna³ odbicia, w skutek czego cdrki nagrywane z wy¿sz± prêdko¶ci± s± czêsto nieodczytywane.
Vortex1987 wrote:
Du¿o filmów z napraw CD ogl±da³em gdzie nie polecaj± CD z uwagi na s³abe odbicie ¶wiat³a co ma powodowaæ szybsze zu¿ycie lasera.
Vortex1987 wrote:
Mo¿e nie w przypadku laserów Sony KSS czy VAM Philips bo te czytaj± nawet p³yty chodnikowe, ale inne g³owice jak SOH od Samsunga czy SF-PN 101od Sanyo wyra¼nie siê mêcz± przy odczycie CD-R i wydaj± z siebie charakterystyczne piski i chrobotanie przy odczycie TOC czy zmianie utworu. Im gorszej jako¶ci g³owica czy p³yta CD-R tym bardziej to s³ychaæ ¿e g³owica siê "mêczy" Lasery na uk³adach RHOM czy SANYO mêcz± siê strasznie na tych CD-R. Im lepszej jako¶ci p³yta tym mniej to s³ychaæ. Ale pewnie jeszcze trzeba by wykonaæ pomiary poziomu sygna³u ¿eby to potwierdziæ.
Vortex1987 wrote:To nie ogl±daj g³upot. Albo zanim uwierzysz to sprawd¼ jak to jest w rzeczywisto¶ci - prócz YT s± te¿ i kana³y bardziej techniczne, s± fora...Du¿o filmów z napraw CD ogl±da³em gdzie nie polecaj± CD z uwagi na s³abe odbicie ¶wiat³a co ma powodowaæ szybsze zu¿ycie lasera.
Vortex1987 wrote:Na YT mo¿na znale¼æ nawet dzia³aj±ce (Mo¿e nie w przypadku laserów Sony KSS czy VAM Philips bo te czytaj± nawet p³yty chodnikowe, ale inne g³owice jak SOH od Samsunga czy SF-PN 101od Sanyo wyra¼nie siê mêcz± przy odczycie CD-R i wydaj± z siebie charakterystyczne piski i chrobotanie przy odczycie TOC czy zmianie utworu. Im gorszej jako¶ci g³owica czy p³yta CD-R tym bardziej to s³ychaæ ¿e g³owica siê "mêczy" Lasery na uk³adach RHOM czy SANYO mêcz± siê strasznie na tych CD-R.
398216 Usuniêty wrote:Vortex1987 wrote:To nie ogl±daj g³upot. Albo zanim uwierzysz to sprawd¼ jak to jest w rzeczywisto¶ci - prócz YT s± te¿ i kana³y bardziej techniczne, s± fora...Du¿o filmów z napraw CD ogl±da³em gdzie nie polecaj± CD z uwagi na s³abe odbicie ¶wiat³a co ma powodowaæ szybsze zu¿ycie lasera.Vortex1987 wrote:Na YT mo¿na znale¼æ nawet dzia³aj±ce (Mo¿e nie w przypadku laserów Sony KSS czy VAM Philips bo te czytaj± nawet p³yty chodnikowe, ale inne g³owice jak SOH od Samsunga czy SF-PN 101od Sanyo wyra¼nie siê mêcz± przy odczycie CD-R i wydaj± z siebie charakterystyczne piski i chrobotanie przy odczycie TOC czy zmianie utworu. Im gorszej jako¶ci g³owica czy p³yta CD-R tym bardziej to s³ychaæ ¿e g³owica siê "mêczy" Lasery na uk³adach RHOM czy SANYO mêcz± siê strasznie na tych CD-R.) perpetuam mobile, wiêc co za problem wmawiaæ ciemnotê, ¿e CDR "psuj±" szybciej lasery.
Kolega wkj po czê¶ci ju¿ Ci wyt³umaczy³ czemu tak siê dzieje. A ja tylko dopowiem, ¿e k³opoty z odczytem p³yt gorszej jako¶ci zale¿± od stanu i jako¶ci lasera oraz uk³adów nim steruj±cych, korekcji b³êdów itp.
NA PEWNO nie ma to zwi±zku z szybszym zu¿yciem siê lasera, bo to po prostu NIEMO¯LIWE.
Vortex1987 wrote:Dziêkujê za uznanieDlatego chcia³em zweryfikowaæ te filmy z opiniami fachowców.
helmud7543 wrote:Napisano ju¿ chyba wszystko w tym temacie, jako uzupe³nienie dodam, ¿e je¿eli laser nie jest zdolny do odczytu p³yty o mniejszym wspó³czynniku odbicia to nie zwiêkszy mocy, tylko nie odczyta (lub bêdzie problem z odczytem). Dlatego stare audio CD bywaj± wybredne w stosunku do CD-R a CD-RW nawet nie tkn±³, stare nagrywarki nie tkn± z kole p³yt RW ultra speed. A jak ma fabrycznie wystarczaj±c± moc to po prostu poprawnie odczytuje dyski.