Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy s4 - odzysk danych z aplikacji ?

22 Feb 2021 20:36 276 9
  • Level 8  
    Zrobiłem bezmyślnie hard reset dla telefonu z zepsutym ekranem.

Oczywiście po czasie uświadomiłem sobie że w jednej aplikacji miałem ultra ważne dane , tylko jak się do nich teraz dostać ?
    Po resecie nie korzytałem z telefonu , zrobiłem zrzut całej pamięci telefonu według poradnika lukasza (z bloga - nie pamiętam adresu ale dosyć znany w odsyskiwaniu danych)

Mam 14 GB plik .dat a w nim taką listę plików. Jak się za to zabrać ? Samsung Galaxy s4 - odzysk danych z aplikacji ?
  • Level 37  
    A pamiętasz jakim narzędziem/programem to zrobiłeś?
  • Level 8  
    Był to bodajże typowy dump na linuxie/ubuntu
  • Level 37  
    shac0 wrote:
    Oczywiście po czasie uświadomiłem sobie że w jednej aplikacji miałem ultra ważne dane , tylko jak się do nich teraz dostać ?

Jesli telefon jest po resecie to w ten sposob i tak tych danych nie odzyskasz. Jedyna realna opcja to odczyt za pomoca tzw protokolu NAND, czyli bezposrednio z pamieci w kosci eMMC z pominieciem kontrolera i poskladanie danych, przy czym i to nie daje 100% gwarancji.

Jesli chodzi o to co masz aktualnie to mozesz przeskakonowac obraz userdata za pomoca np DMDE i sprawdzic czy znajdzie cos starszego, ale najczesciej jesli znajduje to jakies bezuzyteczne fragmenty danych. Nie napisales tez co to za aplikacja i jakie dane.
  • Level 8  
    blahfff wrote:
    .

telefon po resecie , pierwtnie zrzut było zrobiony do pliku .vsh (prawie 15gb) . sam telefon nie ruszany do czasu zrzutu i kopi - tak więc mała szansa abym nadpisał cokolwiek (uruchomiony max 2 razy)

Ale teraz jest już na nim nowy system lineage. Tak więc zostały mi tylko te dane które zrzuciłem wcześniej.

Dawałem do analizy kiedyś na grupie facebook ponoć jest dużo danych i być może uda się odyskać. Pytanie tylko jak to zrobić?

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

Tak łopatologicznie. Dlaczego nie można np po prostu zrzucić jako flash wszystkiego co przywróciłem na telefon i ewentualnie zainstalować porządaną aplikacje? Nie może to działać na zasadzie snapshota? Dzięki za pomoc bo zależy mi na tym. NIe wierze że się nie da bo nie takie rzeczy ludzie przywracają czy też zhackują co tylko zechcą. No chyba że to jakiś rocket science to przepraszam że odważyłem się zapytać.
  • Level 37  
    shac0 wrote:
    sam telefon nie ruszany do czasu zrzutu i kopi - tak więc mała szansa abym nadpisał cokolwiek (uruchomiony max 2 razy)

Nie ma to wiekszego znaczenia. Reset robi to co ma robic, czyli czysci pamiec i aktywuje TRIM zerujac komorki, przynajmniej z punktu widzenia kontrolera.

shac0 wrote:
    Dawałem do analizy kiedyś na grupie facebook ponoć jest dużo danych i być może uda się odyskać. Pytanie tylko jak to zrobić?

Tak jak napisalem wczesniej, otworz obraz partycji userdata programem DMDE i sam przejrzyj czy widzisz cos tam w srodku. DMDE mozna pobrac za darmo. Jak masz to gdzies zuploadowany zrzut to mozesz podeslac na PM i sam zweryfikuje z ciekawosci, ale z mojego doswiadczenia, ustawienia fabrycznie skutecznie czyszcza urzadzenie.

shac0 wrote:
    Dlaczego nie można np po prostu zrzucić jako flash wszystkiego co przywróciłem na telefon i ewentualnie zainstalować porządaną aplikacje?

Teoretycznie moze i mozna, ale wszystko zalezy od aplikacji, jak zapisuje dane, czy je dodatkowo szyfruje itp. Dodatkowo, trzeba by to wrzucic do obszaru dostepnego tylko z poziomu roota (to akurat nie jest problem skoro masz tam aktualnie Lineage OS), przy zalozeniu, ze udalo by ci sie odzyskac to cos w calosci a nie w malo przydatnych fragmentach.

shac0 wrote:
    NIe wierze że się nie da bo nie takie rzeczy ludzie przywracają czy też zhackują co tylko zechcą. No chyba że to jakiś rocket science to przepraszam że odważyłem się zapytać.

Mowic jedno, zrobic to zupelnie co innego. W google mozna znalezc sporo reklam platnych aplikacji do odzyskiwania danych z iPhone'ow czy telefonow z Androidem ktore zwyczajnie nie dzialaja i naciagaja klienta.

Ten model nie byl fabrycznie szyfrowany wiec szansa jest, ale nie w ten sposob, a ta metoda, czyli to co opisalem wczesniej: https://rusolut.com/wp-content/uploads/2018/10/eMMCvsNAND.pdf
  • Level 8  
    blahfff wrote:

a abstrachując od tego czy te wszystkie aplikacje które przywracają dane dla wielu modeli telefonu faktycznie działają to wygląda to słabo. Nawet jeśli np wedlug tego
    https://www.softwarert.com/recover-data-samsung-factory-reset/
    udaje się przywrócić dane to i tak tam widzę tylko kontakty, pliki , smsy itp. Nie widzę aplikacji . To jest główny problem.

Dodano po 6 [minuty]:

w zasadzie pytanie jest taki gdzie w jakim miejsci zapisywane są dane aplikacji pobierane z google play ?

@blahfff w zasadzie coś tu widać używając dmde, spójrz dla przykładu. Odsyskuje nadzieje.
    Samsung Galaxy s4 - odzysk danych z aplikacji ?

Dodano po 23 [minuty]:

z drugiej strony kiedy wchodzę w wiele folderów są one puste nawet te wyglądające znajomo.. Samsung Galaxy s4 - odzysk danych z aplikacji ?
  • Level 37  
    shac0 wrote:
    awet jeśli np wedlug tego
    https://www.softwarert.com/recover-data-samsung-factory-reset/
    udaje się przywrócić dane to i tak tam widzę tylko kontakty, pliki , smsy itp

To jedna z tych smieciowych aplikacji o ktorych wspomnialem ktore w zasadzie tylko udaja, ze cos sa w stanie odzyskac, a zwlaszcza po resecie.

shac0 wrote:
    z drugiej strony kiedy wchodzę w wiele folderów są one puste nawet te wyglądające znajomo..

Sa puste, poniewaz to dane utworzone podczas pierwszego uruchomienia telefonu i pozniej. To co widzisz to po prostu biezace dane, a nie wczesniejsze. Musisz przeskanowac obraz w poszukiwaniu wczesniejszej wersji systemu plikow - i z tego raczej nic ci w ten sposob nie wyjdzie. Mozliwe, ze po przeskanowaniu znajdziesz jakies resztki plikow tekstowych, czy zdjec widocznych w czesci RAW w DMDE + aktualna wersje systemu plikow, ale sprawdz.

Jesli chcesz to podeslij tez ten obraz na PM co zobacze czy da sie z tego wygrzebac np jakies kontakty, SMSy czy kompletnie tego typu danych nie ma widocznych.

shac0 wrote:
    w zasadzie pytanie jest taki gdzie w jakim miejsci zapisywane są dane aplikacji pobierane z google play ?

Aplikacje sa w /data/app/, dane aplikacji w /data/data/ z punktu widzenia zamontowanego systemu plikow. Przy przegladaniu golej partycji z danymi bedzie to odpowiednio /app i /data, przy czym interesuja cie dane aplikacji, czyli to co jest w /data.
  • Level 8  
    blahfff wrote:
    Musisz przeskanowac obraz w poszukiwaniu wczesniejszej wersji systemu plikow

jak to zrobić w DMDE ?

blahfff wrote:
    Mozliwe, ze po przeskanowaniu znajdziesz jakies resztki plikow tekstowych, czy zdjec widocznych w czesci RAW w DMDE + aktualna wersje systemu plikow, ale sprawdz.

zdjęcia i teksty mnie nie interesują. Tak jak pisałem zalezy mi na danych z aplikacji. Dzięki za pomoc, może jakoś wreszcie uda się to pchnąć do przodu. Co prawda jak odzyskam coś z tej apki to później może dojść szyfrowanie ale to już inna para kaloszy..
  • Level 37  
    shac0 wrote:
    jak to zrobić w DMDE ?

http://dmde.com/pl/manual/fullscan.html

Nie chce byc zlosliwy, ale skoro i tak ignorujesz informacje, ze w ten sposob nie odnajdziesz wczesniejszych danych o czym wspomnialem wiecej niz raz, to wysil sie chociaz i pokombinuj sam.