Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor wyłącza się w losowych momentach

Gadawzky 23 Feb 2021 01:55 375 5
    Gadawzky
    Level 3  
    Witam
    Otóż mam dziwny problem mianowicie w losowych momentach mój komputer nagle zaczyna głośniej chodzić a monitor się wyłącza. Wszystko się świeci, kręci dźwięk w słuchawkach jest i mikrofon działa tylko monitor wygaszony. Dodam jeszcze, że przeszedłem niedawno z HDMI na Displayport (nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się nic podobnego na HDMI). Próbowałem odczepić i przyczepić kabel zasilania monitora, kabel Displayport oraz podłączałem go do innego złącza w karcie graficznej - nic to nie zmieniło. Mój monitor to Lenovo G25-10, a karta graficzna MSI 1060 Gaming X 3GB. Kabel displayport mediaexpert za 20zł. Jeśli miałbym stawiać postawiłbym na kabel. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dodano po 7 [minuty]:

Tak teraz czytam to co napisałem i muszę lekko doprecyzować. Monitor zostaje włączony ale ekran znika i wyskakuje "no signal". Ustawienia monitora działały normalnie.
    zaqb
    Level 13  
    Gadawzky wrote:
    Tak teraz czytam to co napisałem i muszę lekko doprecyzować. Monitor zostaje włączony ale ekran znika i wyskakuje "no signal". Ustawienia monitora działały normalnie.

Głośniejsza praca sugeruje że włączył się na wyższe obroty wentylator na karcie graficznej lub procesorze komputera, sprawdź temperatury pracy tych podzespołów- któryś z nich może być uszkodzony.

Poprawiłem cytowanie selektywne. RADU23
    Gadawzky
    Level 3  
    Niestety nie mogę sprawdzić temperatur, ponieważ teraz włączam komputer i nie ma sygnału w monitorze.

Dodano po 22 [minuty]:

Za 20stą próba udało się odpalić. Jeśli zauważę jakieś dziwne temperatury to co mam zrobić?
    artaa
    Level 43  
    Wygląda na problem z kartą graficzną.

Przetestuj monitor na innym komputerze aby być pewnym że jest OK.
    lisek
    Service technician RTV
    Karta grafiki NVidia ma
    Display Outputs: 3 x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0b, 1x DL-DVI

Natomiast monitor jest głównie pod AMD FreeSync, Link
    *natomiast praca z kartami Nvidia (Nvidia G-SYNC) to jak napisano > jest kompatybilna (na ile ? nie napisano)
    Posiada:
    1x DisplayPort 1.2, 1x HDMI 1.4

Poniewaz zazwyczaj rev. (DP/ czy HDMI) wyższa "bierze pod siebie niższą " jest kompatybilna w dół" czyli karta i DP powiien działąć z tym monitorem
    z grafiki DisplayPort 1.4 > na monitor DisplayPort 1.2

zapewne wina w kablu DP
    Lub w ustawieniach karty grafiki (plus nowe drivery, wyższe jak 417.71)

:idea: Jak aktywować G-Sync na monitorach Freesync za pomocą karty Nvidia
    patrz Link
    Gadawzky
    Level 3  
    Mam ustawione GSync Compatible. To była główna przyczyna zakupu kabla Displayport. Pobiorę najnowsze sterowniki a jak dalej problem się będzie pojawiać to wymienię kabel. Dzięki za pomoc