Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Siemens SF64A632/37 - Zmywarka pobiera zbyt dużo wody i wylewa na zewnątrz

DRPP 23 Feb 2021 01:59 570 11
 • #1
  DRPP
  Level 16  
  To już drugi przypadek w ciągu trzech miesięcy, że zmywarka pobiera zbyt dużo wody, która następnie wylewa się na podłogę przez przednią część komory. Zmywarka (wtedy) po uruchomieniu programu pobiera wodę powoli, ale nie działa żadne zabezpieczenie, bo woda wylewa się na zewnątrz. Ostatnio trzy wiaderka, zanim ktoś wszedł do kuchni. Po wyłączeniu zmywarki i ponownym włączeniu świeci się wskaźnik kranika, ale wody nie wypompowuje. Żeby przywrócić zmywarkę do działania muszę ręcznie wylać wodę z komory i zrobić kilkukrotny reset. Potem zmywarka działa normalnie aż do... Tutaj moje pytanie, czy takie zachowanie wskazuje na czasowe zawieszanie się przepływomierza, hydrostatu czy modułu sterownika? Trudno mi zdiagnozować usterkę, ponieważ zdarza się bardzo rzadko. Po poprzedniej usterce poprawiłem luty na sterowniku i myślałem, że to załatwiło sprawę, ale niestety nie.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  Kamil0219
  Level 17  
  Witam.
  W pierwszej kolejności należy sprawdzić czystość komory hydrostatu, czy coś jej czasami nie zatyka. Następnie do sprawdzenia przepływomierz, gdyż w tej zmywarce on również występuje.

  Hydrostat wygląda tak: Link

  Przepływomierz tak: Link

  Czy oprócz kranika zmywarka zgłasza jakiś błąd?

  Możesz jeszcze sprawdzić połączenia przewodów na kostkach hydrostatu i przepływomierza, czy czasem coś nie jest obluzowane i sporadycznie nie łączy, oraz ciągłość przewodów i ich podłączenie do modułu. Sam moduł będzie podejrzany dopiero w ostatniej kolejności po wykluczeniu wszystkich możliwości :D
  Pozdrawiam :D
 • #3
  DRPP
  Level 16  
  Tylko kranik, to jest wersja bez wyświetlacza.
 • #4
  mrice
  Home appliances specialist
  Przepływomierz do wymiany i do sprawdzenia układ aquastopu dla czego nie zareagował na nadmiar wody. Obydwa wyżej masz już linkowane.
 • #5
  DRPP
  Level 16  
  Układ AquaStop nie zareagował na nadmiar wody, ponieważ większość wylała się na zewnątrz zmywarki, natomiast na spodzie (tam gdzie znajduje się styropianowy pływak czujnika) było ledwie mokro.
 • #6
  mrice
  Home appliances specialist
  Nim się woda wyleje to czujnik aquastop musi zareagować na nadmierny poziom wody w komorze. PRzy sprawnym układzie aquastopu i awarii przepływomierza nie dochodzi do wylania wody tylko do naprzemiennego pobierania i spuszczania.
  Tak więc jak pisałem, przepływka wek i układ aquastop do sprawdzenia, dla czego nie zadziałał. Będzie albo zasyfiony, albo źle złożony niegdyć albo będzie uszkodzona krańcówka.
 • #7
  DRPP
  Level 16  
  Dziękuję bardzo, będę z nią walczył, tylko tego co pamiętam przy poprzednim zalaniu podnosiłem pływak i to powodowało włączenie pompy spustowej.
 • #8
  mrice
  Home appliances specialist
  Który pływak ? Styropianowy czy ten w komorze przy mikrowyłączniku ? Może jest zasyfiona komora i pływak nie podnosi się mimo wzrostu poziomu wody...
 • #9
  DRPP
  Level 16  
  W komorze zmywania ten model nie ma pływaka.
 • Helpful post
  #10
  mrice
  Home appliances specialist
  W komorze tylko jedna seria 60-tek miała, ale twoja ma go z boku komory (po lewej na zewnątrz) i działa na tej samej zasadzie.
 • #11
  DRPP
  Level 16  
  Dziękuje za pomoc. Uszkodzony okazał się przełącznik w hydrostacie, który łączył ze zmienną rezystancją, co powodowało brak reakcji aquastopu. Przepływomierz narazie oczyściłem z kamienia, zobaczę co się będzie działo, jakby co to zadziała hydrostat. Profilaktycznie wyczyściłem też płaszcz wodny i hydrostat.
 • #12
  DRPP
  Level 16  
  Usterka się nie powtórzyła, czyli wymiana przełącznika w hydrostacie rozwiązała problem.