Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki aparat cyfrowy do 1500zł do zdjęć obiektów w ruchu?

JACEK W. 20 Paź 2005 13:40 1301 4
  • #1 20 Paź 2005 13:40
    JACEK W.
    Poziom 11  

Witam chcę kupić cyfrówkę do 1500zł jeśli ktoś wie jaki aparat robi dobre zdjęcia obiektów w ruchu ostre i wyrażne to niech podpowie,dzięki

0 4
  • #3 21 Paź 2005 23:10
    wilde_hilde
    Poziom 19  

no cóż, w temacie foto to nie to forum - - -poczytaj na www.cyberfoto.pl

Jeżeli szukasz dobrego cyfraka (kompakt) to polecam najnowszy model CANOn'a A610 (drugi tydzień na rynku) lub A620 (200zl drozszy).

Tutaj mozna zobaczyć kilka fotek:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=347879&highlight=

Canon daje w PL 12 m-cy gwarancji (gwarancja Canon Polska lub Eurogwarancja Canon'a).

W temacie serwisu - nie jest to tylko moje zdanie - autoryzowany serwis Canon'a w PL jest tylko 1 (Wa-wa, Żytnia 15, onfo: www.e-csi.pl) wiec klienci spoza stolicy wysyłają aparat w paczce. Generalnie naprawa wraz z wysyłką (priorytet) i drogą powrotną 'zamyka' się w 7 dniach, serwis jest bardzo przyjazny i naprawia niejednokrotnie usterki, które szczerze mówiąc nie kwalifikują się do naprawy gwarancyjnej.

Nie można niestety podobnych komplementów powiedziec o serwisie NIKONa - czas naprawy jest nieporównywalnie dłuższy; Olympus - czasami aparaty sa odsyłane do czeskiego serwisu (!!!), Fuji i Minolta - najbliższy serwis w Niemczech...

Dobry serwis w PL ma także SONY - wieksza sieć punktów, gdzie sprzęt mozna oddac osobiście, chociaż i tak jest wysyłany przez nich do Wa-wy.

Zakup cyfraka to niejednokrotnie wydatek rzędu 700zł. - do kilku tysiecy zł. więc sprawa serwisu jest w tym przypadku istotna i warto wiedziec, co będzie, gdy (odpukać) sprzet ulegnie awarii.

Nie wpomniałem tutaj o firmach typu: Medion, Tevion, czy choćby HP - gdyż nie sa to producenci, które polecałbym w temacie foto.

Aparaty HP należy do bardzo awaryjnych, a ponieważ w gwarancji jest zaznaczone, że aparat wadliwy zostaje przez serwis naprawiony lub wymieniony na wolny od wad, to zdarza się, że klient otrzymuje inny aparat - - - ale nie jest to aparat nowy, co moim zdaniem jest skandalem !!!

Polecam sprzęt foto firm, które specjalizuja sie w tym produkcie bo aparat cyfrowy to nie tylko elektronika, ale przede wszystkim optyka.

0
  • #4 22 Paź 2005 09:38
    Trabi
    Poziom 36  

Polecam coś ze stajni Canona. Wybór jest spory.

0
  • #5 19 Gru 2005 11:10
    JACEK W.
    Poziom 11  

kupiłem sony h1 jest niezły

0