Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Electrolux 9120W - problem z wykręceniem łożyska - prawa strona

23 Feb 2021 11:03 171 14
 • Level 3  
  Pralka zaczęła głośno chodzić i stukać jakby metal o metal, po rozkręceniu prawej strony łożysko zardzewiałe. Widać że do wymiany. Nie mogę go wykręcić . Nawet nie drgnie. Najpierw próbowałem wkrętak + młotek , później 2 śruby i próba wykręcenia ( śruby się wyginają) i dalej nic nie drgnie. Teraz próbuje przecinak + młotek i doszedłem do uszczelki, ale przerwałem bo boję się jednak coś uszkodzić. Możecie coś doradzić?

  Miałem już kupować nową pralkę, ale postanowiłem wymienić to łożysko. Samo łożysko nowe to koszt 63zł. I na drodze do próby naprawy pralki stoi tylko wykręcenie tego łożyska. Myślę że gra jest warta świeczki.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 3  
  Konkretnie chodzi mi o to część plastikową wokół łożyska, którą się wykręca razem z łożyskiem. Na zdjęciu na zielono. Pralka Electrolux 9120W - problem z wykręceniem łożyska - prawa strona
 • Level 40  
  Wykręć śrubę i dopiero odkręcaj. Dawno już nie robiłem takiego górnowsadu, ale stronę bierną odkręca się bodajże w lewo, ale pewny nie jestem.
  Do łożyska masz nowy V ring?
  Zerknij tu: https://youtu.be/gsOSWA7J_Sw
 • Level 3  
  Kenworth 18 wrote:
  Zobacz ten film, może będzie pomocny
  Jesteś pewien, że odkręcasz w dobrą stronę?


  Oglądałem i między innymi na podstawie tego filmiku robiłem, oprócz 3 sposobu, nie mam takiego narzędzia. W drugim wyginają mi się śruby i nic nie drgnie. Odkręcam na pewno w dobrą stronę, bo mam oznaczenia open close i strzałki, widać nawet model PR-GF50 biały.

  Części jeszcze żadnych nie kupiłem, nie ma sensu póki tego nie odkręcę.
 • Level 40  
  Odkręciłeś śrubę z osi bębna?
 • Level 3  
  Kenworth 18 wrote:
  Odkręciłeś śrubę z osi bębna?


  Oczywiście. Ja odkręcam od tej strony co na filmiku u tego Rosjanina. Wygląda to identycznie. Tylko ten plastik za cholerę nie chce ani drgnąć.
 • Level 43  
  Trochę się wygłupiłem z moim postem #2.
  Autor pisze o łożysku, tu jednak mamy do czynienia o komplecie (łożysko z gniazdem) i wykręca się gniazdo (komplet) a nie samo łożysko.
  Nie mniej przepraszam, za nie znajomość zagadnienia i wprowadzenia fałszywych informacji.
 • Level 3  
  Wyczytałem, że czasami tak zdarza się, że nie można odkręcić tego żadnym sposobem i na końcu zostaje przecinak + młotek. Już trochę tego rozwaliłem. To jest syzyfowa praca, do tego ciężko mi się zorientować czy cały czas rozwalam to gniazdo czy to jest obudowa bębna już. Wszędzie biały plastik.
 • Level 43  
  Próbowałeś, połączenie gwintowane nasączyć czymś, co by ewentualnie zmniejszyło tarcie, rozpuściło powstałe związki na łączeniu ?
 • Level 3  
  Jeszcze nie, ale użyję WD40, chociaż nie widzę tam nawet milimetra luzu.
 • Level 43  
  Tmkk85 wrote:
  chociaż nie widzę tam nawet milimetra luzu.

  WD, lub inny środek zobaczy. :D
 • Level 31  
  Prawa strona ma lewy gwint , czyli odkręca się w prawą stronę .Klucz można samemu dorobić ,kupując gwoździa krokwiaka odpowiedniej średnicy i wygiąć go w kształcie U . Gdy będzie klucz to w jego środek wkładamy płaskownik lub pręt i kręcimy w prawo.
 • Home appliances specialist
  Nie ma co kombinować, trzeba po prostu przyłożyć dużo siły, najlepiej dźwignią. Ja w moim kluczu do tych łożysk mam dźwignię 0.5m