Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnum e-tech brak sprzegła! - Pomimo wcisniecia pedalu sprzegła i sprawnego wys

23 Feb 2021 11:54 147 6
  • Level 2  
    Dzień dobry,
    Panowie, pomocy! Auto Renault Magnum E-tech 2004r. Skrzynia manualna ZF. Po kilku dniach postoju, po przepaleniu autka okazało się ze nie jestem w stanie wrzucić jakiegokolwiek biegu, przy wstecznym słychać zgrzyt innych porostu nie można wbić. Sprzęgło wydaje się działać prawidłowo, wysprzeglik wysuwa się pchając łapę(widełki) widać ze łożysko naciska na sprężynę "słoneczko" docisku.
    1. podniosłem tylne koło ciągnika do góry
    2. odpaliłem auto na biegu
    3. Próbowałem przyhamować, myśląc ze może skleiła się tarcza sprzęgła kolo zatrzymało się jednak problem nie ustąpił.
    Nie bardzo mam nawet pomysł co mogło się stać, auto nie jeździło ostatnio wcale, przy poprzednim przepaleniu wszystko było dobrze.
    Mam wrażenie jakby porostu sprzęgło nie dokonca się rozsprzeglało ? Czy to możliwe ?
    Czy któryś z kolegów ma jakiś pomysł???
    Pozdrawiam Artur !
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 11  
    Kolego może wysprzeglik nie pracuje w pełnym zakresie ,spróbuj pchnąć lape sprzęgła podczas naciskania czy pojdzie bardziej .Spróbuj odpowietrzyć sprzęgło.
  • Level 2  
    Witam,
    Też tak myślałem. Wymontowałem wysprzęglik w jego miejsce zamontowałem zrobiony przez siebie adapter wspawana nakrętka i śruba. Wkręcając śrubę naciskałem łapę sprzęgła. Docisnąłem łapę naprawdę mocno, w dalszym ciągu sprzęgło nie wysprzeglilo, nie szło wrzucić biegu.

Panowie nie macie namarow na jakiegoś mechanika z okolic Legionowa k Warszawy który mógłby podjechać zerknąć i podjąć się naprawy tematu?
  • Level 14  
    Skoro wysprzeglik wciskasz na maxa i nie idzie wrzucic biegu to prawdopodobnie padł docisk mógł peknąć i całoścą nie wysprzegla.
  • Level 2  
    To jest mozliwe. Niestety przez otwór rewizyjny w skrzyni widzę docisk od strony sprężyny(słoneczka) z tej perspektywy wygląda dobrze wszystkie elementy na miejscu nic nie pęknięte. Nie widzę natomiast gładzi, jutro będę miał kamerkę inspekcyjną spróbuje zajrzeć głębiej.
    Mam jeszcze w głowie myśl ze może tarcza sprzęgłowa stoi na wieloklinie, ale to chyba złudna nadzieja.
  • Level 11  
    Kolego jeśli dobrze sprawdziłeś wysprzeglik proponuje wyciągnięcie skrzyni sprawdzić cale sprzęgło docisk tarcze i łożysko i widełki.
  • Level 2  
    Macie jakiś pewny sposób na sprawdzenie wysprzeglika ? Ile cm powinien się wysuwać ?