Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda octavia 1.9 tdi cieżko odpala

lina313 24 Feb 2021 07:29 189 4
    lina313
    Level 4  
    Moja skoda mimo wymiany akumulatora, rozrusznika dalej ciezko odpala. Podczas odpalania słyszę dzwiek jakby szorowania niewiem jak to opisac. Filtr paliwa wymieniony. Świece żarowe sprawdzone.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Mazda6125
    Level 10  
    Jaką posiadasz wersję silnikową ? Może kąt wtrysku źle ustawiony (opóźniony) ? Po wymianie filtra paliwa układ paliwowy został poprawnie odpowietrzony ?
    60jarek
    Level 22  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3698803.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3776213.html
    Ustal typ silnika.
    Sprawdź akumulator.
    Sprawdź filtr paliwa (i co w nim jest itp).
    Odpowietrz układ paliwowy.
    A reszta w tematach powyżej -miłej lektury (warto przeczytać do końca).

U mnie dźwięk "szurania" to było łożysko na napinaczu alternatora -takie rzeczy musisz sprawdzić sam. (pompa wodna, rolka napinacza paska rozrządu itp).

Najpierw jaki silnik masz?
    60jarek
    Level 22  
    Świeci ci się kontrolka od poduszki powietrznej (u mnie zawsze za każdym razem jak ruszę wtyczką od fotela) więc poprawiam ja i kasuję ten błąd ten błąd sam się nie wykasuje i nie zniknie.

Co do nagrania słyszałem pikanie auta czyli np: nie zapięty pas czy hamulec postojowy włączony -powinna się świecić wtedy odpowiednia kontrolka nie zauważyłem która bo tyle ci się ich świeci na raz.
    Drugi dźwięk to praca silnika za słaba jakość żeby coś usłyszeć - "jakby obciera coś o coś". To musisz sam zlokalizować -otwórz maskę auta i słuchaj zdejmij pokrywkę paska rozrządu i do dzieła.

"No i chyba kuru piały na końcu."
    Jeszcze taka metodą przez internet nie naprawiałem auta ha ha!